Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Фестивалі

Події

06.11.2011|13:49|Буквоїд

Прозо-поетичні читання «ЛітВОЛИНКА» на «Медвіні»

10 листопада о 18.00 у рамках Чотирнадцятого книжкового ярмарку «Медвін» (Київ, експоцентр «Спортивний», вул. Фізкультурна, 1) відбудуться прозо-поетичні читання у супроводі волинки

Учасники: Іван Мак-Андрусяк, Світлана Мак-Богдан, Богдан-Олег Мак-Горобчук, Андрій Мак-Любка, Артем Мак-Захарченко, Олена Мак-Захарченко, Мак-Олаф Клеменсен, Ірина Мак-Шувалова, Олеся Мак-Мамчич, Оксана Мак-Самара, граф Олександр фон Ман, Катріна Мак-Хаддад, Олена Мак-Сименко, Анна Мак-Малігон, Ярослав Мак-Гадзінський, Олег Мак-Коцарев, Юлія Мак-Стахівська.

Особливий гість: посол Шотландії в Україні, містер Мак-Лейстон.


О музи двадцятого віку,
Професори, критики і академіки!
Порадьте, якої мені взяти форми
Для моєї великої теми.
Мак-Йогансен

Акція проводиться в день пам´яті ста сорока героїчних шотландців, що полягли в нерівному бою проти турків або татар, або поляків, або навіть і москалів п´ятсот років тому біля села N на річці Псел. Можливо, це були і не шотландці, можливо, вони полягли від рук місцевих жителів, але вчинок цих воїнів був героїчним, і пам´ять про нього буде жити вічно. Не відомо, де поховані ці герої, і чи взагалі були вони похованими. 

Виникає питання: що робили шотландці у цих місцях? Деякі вчені вважають, що загін перебував на службі у польського короля чи литовського гетьмана, інші - що шотландці служили якимсь місцевим феодалам. Є припущення, що шотландці входили до загону кримських татар. Один із найновіших дослідників запропонував версію про туристичні цілі походу шотландських скаутів українським Лівобережжям. Інший - про спробу відшукати нові, вільні від людей землі, членами якогось гірського клану. Однак, незважаючи на величезну кількість версій, жодна не може бути названа повністю переконливою.

Передання мовчить, чи усі сто сорок шотландців загинули, чи, може, хтось уцілів, потрапивши в ясир до татар або змішавшись із місцевими жителями.

На жаль, археологічні дослідження у цій місцевості ще попереду. Так само ніхто не проводив опитування серед місцевих жителів. Можливо, іще залишилися свідки подій, якщо ні - то принаймні мають бути легенди, пісні чи думи про той пам´ятний бій.

На акції важливо буде порушити питання про організацію:
а)археологічної,
б)етнографічної експедицій
в)запровадити конкурс серед митців на створення пам´ятного монументу ста сорока шотландцям.
Важливим вбачається фундація благодійного фонду, головною метою якого буде організація низки акцій щодо вшанування пам´яті загиблих героїв.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери