Re: цензії

19.08.2022|Михайло Жайворон
Мертві поети сраму не імуть
05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
Головна\Події\Фестивалі

Події

23.03.2011|17:39|Буквоїд

«Грані-Т» презентували книгу «Львів Левинського: місто і будівничий»

22 березня відбулася презентація книги «Львів Левинського: місто і будівничий» видавництва «Грані-Т».

Багато людей любить місто Лева, і це далеко не самі лише львів’яни; але мало хто знає кому дякувати за архітектурну красу. Іван Левинський у 1890-х роках був найбільшим будівельним підрядником міста Львова. Його команда звела готель «Жорж», залізничний вокзал, кам’яницю товариства «Дністер», оперний театр та інші вишукані споруди.

Письменник Ігор Жук у своїй книзі висвітлює життя і діяльність цієї визначної та неординарної постаті. Книга містить понад 500 візуальних об’єктів: фото, карти, репродукції, схеми, всі необхідні покажчики. Вступну статтю до книги українською та англійською мовами надав пан Тарас Возняк – головний редактор часопису «Ї». Оскільки видання розраховане і на іноземних читачів, у книзі є стислий переказ змісту англійською. Пан Ігор подав інформацію у доступній формі, тому, попри свою науковість, видання розраховане на широке коло читачів.

Автор книги Ігор Жук розповідає: «Робота над самою книгою тривала два з половиною роки. Родзинкою книги став неопублікований раніше портрет Івана Левинського, написаний художником Фотієм Красицьким у 1916 році. Для того, щоб сфотографувати портрет, нам довелося заплатити 200 євро – такі тарифи встановила дирекція Національного художнього музею України, де розміщено його оригінал. Оскільки це єдине фахове видання, присвячене Івану Левинському, то без портрета воно б багато втратило.

Ігор Жук та Олена Мовчан

Наприкінці книги опублікована карта, де позначено 80 об’єктів Левинського в тому порядку, в якому вони фігурують у книзі. Але легко можна було б зобразити і 180, оскільки діяльність Левинського – це «глибока шахта», в якій потрібно ще працювати і працювати. Я вважав, що переберу сотні дві будівель, спроектованих Левинським, і остаточно ідентифікую його стиль. Як виявилося, питань більше ніж відповідей. Велика кількість споруд наштовхнула мене на думку, що одна людина фізично не могла цього опрацювати. Отже Іван Левинський підключав ще інших будівельних підприємців, створюючи таким чином свою систему менеджменту. Я пишу про професійну ідентичність Івана Левинського, а ключем до цього є його лекції, в яких він говорить про економічні аспекти архітектури, планування, горизонтальну проекцію. До речі, вертикальну проекцію робили архітектори-асистенти, які працювали в його групі».

Як зазначила Олена Мовчан, головний редактор видавництва «Грані-Т», за 5 років діяльності видавництва ця книга була найскладнішою. Робота Ігоря Жука визнана Книжковою палатою України як науково-популярне видання. В книзі «Львів Левинського: місто і будівничий» розповідається як про історію архітектури, так і про історію українського бізнесу. Сам Іван Левинський постає перед читачем не лише як архітектор та будівельник, а й як науковець, підприємець, громадський діяч.

Інформація: «Грані-Т»коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери