Re: цензії
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Події
Бітов, Пушкін і Ко
11 вересня о 21.00 розпочнеться літературно-музичний проект «Пушкін-бенд», який підготували російські гості (Львів, Лівий берег, просп. Свободи, 28).
В основі проекту – покладені на музику тексти з чернеток Пушкіна до творів «Стихи, сочиненные ночью во время бессонницы», «Вновь я посетил», «Из Пиндемонти», «О нет, мне жизнь не надоела…», «Я думал, сердце позабыло», «Бесы». Літературна композиція: Андрєй Бітов – Музична композиція: Алєксандр Алєксандров.
Андрєй Бітов: голос,
Владімір Тарасов: ударні,
Владімір Волков: контрабас
Юрій Парфьонов: труба / флюгельгорн
Алєксандр Алєксандров: фагот / бассетгорн
Про «Пушкін-бенд»
«10 травня 1998 р в Cami Hall у Нью-Йорк народився наш «Пушкін бенд». Пушкін виручив! Енергія і ритм його чернеток надихнули музикантів. Англомовна публіка доброзичливо сприйняла наш виступ як музику, російська публіка була вражена ще й зовсім несподіваним, невідомим Пушкіним. Підбадьорені успіхом, 27 травня 1998 ми грали вже в Петербурзі. Був день міста, а ми виконували чернетки вступу до однойменної поеми. 1 листопада в Москві на чарівній виставці дитячих скульптур, присвячених Пушкіну, ми зіграли об’єднану програму. У 1999 році з програмою «Пушкін-бенд» виступили в Росії, Америці, Німеччині, Голландії та Англії. Всі ми професійні бродяги, нам важко перебувати в одному часі і просторі, але вже є віра, що ми «зіграємо Пушкіна» ще і ще не раз» (А. Бітов, 27 листопада 1998, СПб).
Про учасників
Андрєй Бітов – класик сучасної літератури, лауреат багатьох літературних премій і нагород.
Народився 1937 року в Ленінграді. Його книги перекладені на всі європейські мови. Він. З 1991 року – Президент Російського Пен-клубу.
Його найбільш відомий роман «Пушкінський дім» не міг вийти на батьківщині і вийшов вперше в 1978 році в Америці. Сама назва роману свідчить про підвищений інтерес автора до Пушкіна. Герой роману пише дисертацію про поета. Згодом Бітов перестав ховатися за спину героя і опублікував ряд оригінальних робіт про творчу долю Пушкіна «Long short story: фотографія Пушкіна», «Віднімання Зайця. Протягом багатьох років Бітов цікавився чернетками Пушкіна, але не міг знайти способу описати їхню своєрідність, яку гостро відчував, поки на допомогу не прийшла музика. Ідея втілилася раптово 10 травня 1998 на сцені Cami Hall у Нью-Йорк у колі його друзів-музикантів. Енергія і ритм пушкінських чернеток надихнула музикантів на імпровізацію, де голос Бітова звучав як повноправний інструмент. Це не декламація під акомпанемент, а саме ансамбль. До того ж, слухач буває вражений «новим» Пушкіним, таємно побувавши на «кухнї» генія.
Після першого успіху пішов ряд виступів на престижних майданчиках Москви та Петербурга, в тому числі на «грудневих Ріхтеровскіх вечорах» у Музеї образотворчих мистецтв імені О. С. Пушкіна, сцені, що надається лише всесвітньо відомим музикантам. Стрімка кар’єра!
Алєксандр Алєксандров
Народився 1957 року в Ленінграді. Закінчив Ленінградську консерваторію. Концертна діяльність від класичної до сучасної музики: Оркестр Стародавньої і Сучасної Музики, група «Акваріум», Тріо Сучасного Джазу, разом з А. Вапіровим і С. Курьохіним, ансамбль Інтуїтивно Музики «ТРИ - О»... Гастролі Європою та Америкою. Композитор театру і кіно. У театрі ім. С. В. Образцова – композитор постановки «Пікова Дама».
Владімір Тарасов
Народився 1947 року в Архангельську. Має класичну музичну освіту. Композитор, соліст, художник. Соліст легендарного ансамблю «Ганелін - Тарасов - Чекасін». Автор багатьох звукових інсталяцій, 1993 року – проект Російського Павільйону на Бієнале у Венеції, спільно з Іллею Кабаковим, керівник Lithuanian Art Orchestra, викладав у Columbia University NY. Розроблені спільні проекти з російськими та американськими джазовими музикантами.
Владімір Волков
Народився 1960 року в Ленінграді. Закінчив Ленінградську консерваторію. З 1980 грав у дуеті з трубачем В’ячеславом Гайворонським. Крім концертів старовинної та європейської музики з ансамблем «Collegium Europae», грає з джазовими музикантами Росії на фестивалях в Європі, Америці та Японії. Лідер гурту «Волков Тріо». Працював у театрах «Дерево», «Scapino» – Ballet Rotterdam. Грає в групах «Vershki da Koreshki», «Inter-jazz Band» та інших міжнародних проектах.
Юрій Парфьонов
Народився 1946 року в Башкирії. Закінчив консерваторію в Ташкенті. До 1979 року – соліст Узбецького оркестру радіо, з 1984 – соліст московського біг-бенду Олега Лундстрема. З джазовим ансамблем «Бумеранг», з групою «ТРИ - О», Оркестром московських композиторів та іншими брав участь у міжнародних фестивалях в Європі та Америці. Отримав кілька премій, у тому числі 1991 року у Вашингтоні на Фестивалі пам´яті Дюка Еллінгтона. Заслужений артист Росії.
На фото: Андрій Бітов, фото: www.krugosvet.ru
Інформація: Форум видавців
Додаткові матеріали
- Авторська зустріч Колі Менсінґа
- Програма 16-го міжнародного Форуму видавців у Львові
- Ірен Френ змагатиметься із Євгенією Кононенко
- Сучасні литовська каліграфія і типографіка в проекті «Подорожуючі літери»
- «Кожелянко-Покальчук-Римарук-Гончар. З нами і посеред нас». Ліричний відступ. Оприсутнення віршами і голосами
Коментарі
Останні події
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
- 10.12.2024|10:35Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
- 10.12.2024|10:30У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”
- 06.12.2024|18:41Вікторію Амеліну посмертно нагородили Спецвідзнакою Prix Voltaire
- 03.12.2024|09:25Дискурс радянського самовбивства
- 28.11.2024|14:49Видавництво Старого Лева спільно з Talents for Ukraine запускають серію подій "Читати. Говорити"
- 27.11.2024|12:11"Книгарня "Є" відновлює тури для письменників: дебютні авторки-фантастки вирушають у подорож Україною
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах