Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Головна\Події\Премії

Події

28.08.2023|14:08|Буквоїд

Читомо засновує Премію за видатні досягнення у книговиданні

З 2023 року в Україні вручатиметься Премія Читомо – відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери.

Премію засновує медіа про книжки Читомо за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та грошової винагороди від Міністерства культури і медіа Німеччини – по 4000 євро у кожній номінації. 

Премію вручатимуть наприкінці кожного року, відзначаючи найпомітніші звершення, що сприяють розвитку книжкового ринку та галузі в цілому, а також популяризації читання. Тож номінантами можуть стати не лише видавці, але й книжкові блогери, журналісти, бібліотеки, книгарні тощо, чиї досягнення є особливо помітними протягом року. 

Проте цьогоріч, усвідомлюючи усі виклики, з якими стикнулася книжкова галузь після повномасштабного вторгнення та надзвичайні приклади стійкості й креативності, які вона продемонструвала, вирішили розширити часові рамки оцінюваних здобутків номінантів, включивши не лише 2023, але й 2022 рік.  

Цьогоріч прийом заявок на здобуття Премії Читомо триває з 28 серпня до 15 вересня у таких номінаціях: 

  • «Трендсетер видавничого ринку» (присуджується за розвиток інноваційного підходу у видавництві, креативну трансформацію бізнесу, розвиток книжкового / літературного ландшафту України тощо).  

  • «За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання» (присуджується за пошук нових способів донесення книги до читачів, створення позитивного іміджу для читання, трансформацію освітнього процесу за допомогою читання тощо).  

  • «Амбасадор української книги»(присуджується за особистий внесок у видимість української книги та літератури у світі, формування позитивного іміджу української літератури та культури тощо) 

А також буде вручено Спеціальну відзнаку Франкфуртського книжкового ярмарку на відзначення особливих здобутків українських видавців, що також передбачає можливість стендової участі у ярмарку у 2024 році.

Засновники Премії Читомо – найбільше українське медіа про книговидання країни й світу: https://chytomo.com/ 

«Це перша комплексна премія в книжковій галузі. Вона, по суті, визнає нові реалії ринку, де постійно зростає роль книжкових блогерів, нових медіа, креативних рішень для видавництв та розповсюджувачів, зрештою – активістів та громадськості. Галузь стає дедалі конкурентнішою, і зараз саме час відзначити не тільки видатні твори, але й справжні явища у світі літератури і книговидання. Тих, хто попри війну не лише демонструє відданість книжковій справі, але й задає тренд, вигадує нові рішення, створює умови для того, щоб з´являлися нові книжки, нові автори, нові читачі, а українська література ставала дедалі відомішою за кордоном», – коментує співзасновниця Читомо – Ірина Батуревич. 

«Якщо ви читаєте Читомо – то легко згадаєте безліч дивовижних історій, досягнень і неочікуваних новин книжкового ринку: книжковий бум на Подолі та й по всій Україні, відкриття київського офісу одного з найвідоміших літагентств світу, 30 тисяч проданих примірників дебютної книжки щойно відкритого видавництва, перетворення паперових стаканчиків з-під кави на папір для книжок. Так, під час війни. Так, майже без державної підтримки, але з великою вірою, що саме ми нині повинні підтримати державу – і в лавах Збройних Сил України, і в культурі, і в медійному полі. Важливо, що крім грошової винагороди, переможці отримають ексклюзивні консультації від профільних експертів книжкової галузі з Німеччини», – коментує співзасновниця Читомо – Оксана Хмельовська. 

Визначення лауреатів Премії Читомо відбуватиметься в декілька етапів. Першим кроком є номінування кандидатур на здобуття Премії, яке в 2023 році триває з 28 серпня по 15 вересня. Висувати кандидатів можуть українські та іноземні організації: культурні інституції України за кордоном, громадські об´єднання, юридичні компанії, освітні заклади, бібліотечні установи та асоціації, редакції медіа тощо. Кожна організація може висувати до трьох номінантів шляхом заповнення аплікаційної форми

На першому етапі відбору Оргкомітет формує список кандидатур, перевіривши аплікаційні форми на відповідність до вимог та пріоритетів Премії. Відтак, короткі списки Премії у кожній номінації визначатиме компетентне журі, повний склад якого буде оголошено окремо. На заключному етапі члени журі обирають переможців Премії шляхом оцінювання в кожній із номінацій.

Урочиста церемонія вручення Премії Читомо за участі фіналістів конкурсу та членів журі відбудеться в листопаді 2023 року у Києві. Результати Премії будуть опубліковані у відкритому доступі і на сайті https://chytomo.com/ 

Детальніша інформація у Положенні про Премію Читомо.

Читомо – найбільше українське медіа про книговидання країни й світу. Читомо формує спільноту, яку об’єднує любов до текстів і візуальної культури. Видання виконує функції комунікаційного та дискусійного майданчика для учасників видавничого ринку, літературного та мистецького процесів, читацьких спільнот, а також профільних інституцій, які здійснюють законодавчу, виконавчу та програму діяльність.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

19.12.2024|11:01
Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
19.12.2024|07:49
Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
18.12.2024|13:16
Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
17.12.2024|19:44
Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
17.12.2024|19:09
Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
10.12.2024|18:36
День народження Видавництва Старого Лева
10.12.2024|10:44
На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
10.12.2024|10:38
Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
10.12.2024|10:35
Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
10.12.2024|10:30
У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”


Партнери