Головна\Події\Премії

Події

20.09.2019|22:45|Буквоїд

BBC News Україна оголосила про старт 15-ї Книги року ВВС

15-та Книга року BBC News Україна відкривається літературним квізом у Львові.

Сьогодні у Львові в Музеї етнографії та художнього промислу BBC News Україна провела літературну вікторину, під час якої оголосила про відкриття 15-тої премії Книга року BBC.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Конкурс проводять у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) за такими номінаціями: Книга року BBCДитяча книга року BBC та Книга року ВВС - Есеїстика.

Щорічна літературна премія BBC традиційно стартує на Книжковому ярмарку та Літературному фестивалі у Львові. В.о. головного редактор а BBC News Україна Марта Шокало зазначила: "Книга року ВВС цього року святкує 15-ий ювілей. З цієї нагоди ми вирішили запросити членів журі, критиків та читачів зіграти із нами у веселу традиційну англійську гру паб-квіз, щоб перевірити наші знання української літератури".

Партнерство Книги року BBC з Культурною програмою ЄБРР розпочалося 2012 року, коли до конкурсу додали номінацію Дитяча книга року. 

"Культурна програма ЄБРР, як і сам Банк, спрямовує свої зусилля на розвиток майбутнього України. Наше головне завдання - підштовхнути створення ринку та залучити творчі ресурси для його функціонування. Ми з гордістю підтримуємо Літературну премію BBC News Україна з 2012 року, і радіємо, що наша спільна робота над номінацією Дитяча книга року сприяє зміцненню книжкового ринку для дітей та молоді в Україні", - прокоментувала радниця з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало

До журі конкурсу, який проходить у трьох номінаціях і включає, зокрема, переклади українською літературних творів, написаних іншими мовами України, увійшли:

  • Віра Агєєва, професорка, Національний університет України "Києво-Могилянська академія"
  • Ольга Герасим´юк, журналістка, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тарас Лютий, філософ, письменник
  • Світлана Пиркало, культурна радниця ЄБРР
  • Марта Шокало, в.о. головного редактора BBC News Україна, координаторка премії
  • Віталій Жежера, письменник, журналіст.

Переможець у кожній категорії отримує премію £1000 у гривневому еквіваленті. Видавці Книги року ВВС, Дитячої Книги року ВВС та Книги року ВВС - Есеїстика матимуть право використовувати логотипи Книги року ВВС у подальших виданнях цих книг.

Видавці можуть подати до трьох книг у кожній номінації та до двох нових книжок попередніх переможців. Представлені книги мають бути українською мовою (оригінал або переклад), опубліковані протягом останніх 12 місяців. 

З детальними правилами конкурсу й умовами конфіденційності можна ознайомитися на сторінці bbc.ua. Останній день подання творів у кожній номінації - 7 жовтня 2019 року. Читачі можуть надсилати свої рецензії з 21 жовтня по 21 листопада 2019 року.

Довгі списки у кожній категорії обере редакція BBC News Україна. 

Журі оберуть короткі списки і переможців.

Переможців буде оголошено 13 грудня 2019 року.

Список переможців минулих років:Додаткові матеріали

21.04.2019|10:53|Події
«Ворошиловград» Жадана отримав 5 нагород на «Золотій Дзизі»
Юлія Чернінька: Любов читача – найкращий знак якості для письменника
ТОП-15 сучасних українських книжок, які стали культовими
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери