Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Премії

Події

05.03.2018|08:59|Буквоїд

Відомий лауреат премії Шолом-Алейхема

Лауреатом премії імені Шолом-Алейхема стала Маріанна Кіяновська.

Премію Маріанна Кіяновська отримала за збірку поезій «Бабин Яр. Голосами», яка минулого року вийшла у видавництві «Дух і літера».

«Я стала лауреатом премії ім. Шолом-Алейхема. Це надзвичайно велика честь і велика радість. Коли мені написалася книжка «Бабин Яр. Голосами», я думала тільки про одне: хочу, щоб вона зупинила якусь війну» , – зізналась поетка.

Вона розповіла, що недавно, коли було особливе загострення українсько-польської дискусії про історичну пам’ять, її приятелька сказала, що «Бабин Яр. Голосами» на тлі цього загострення сприймається як радикальний жест «проти всіх» – у хорошому значенні. Аналогом цієї книжки для українсько-польського історичного досвіду саме зараз було би, на її думку, якби польський автор написав книжку, нехай навіть не про Волинь, голосами «з України».

Книжками-номінантами премії також стали: «З ким місто говорить» Станіслава Бондаренка, «Бабин Яр» Ісаака Трахтенберга, «Подорож» Іди Фінк, «Хлопчик у смугастій піжамі» Джона Бойна, «Ріка життя» Бориса Фінкельштейна, «Наволоч» Михайла Юдовського, «Чи це людина» Прімо Леві, «Город миров» Сергія Черепанова, «Семисвічник» Сергія Татчина, «Східно-західна вулиця» Філіпа Сендса.

Премія імені Шолом-Алейхема започаткована Міністерством культури 11 серпня 2017 року. Вона присуджується щороку у березні на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України, у розмірі 20 тис. грн. Премією відзначають найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів, сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі.

Інформація: Читомо



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери