Re: цензії
- 16.04.2026|Богдан Дячишин, лауреат премії імені Івана Огієнка, ЛьвівДух щемливого чекання
- 16.04.2026|Олексій СтельмахМайбутнє приходить зненацька
- 15.04.2026|Михайло Жайворон«Земля гніву» Михайла Сидоржевського
- 15.04.2026|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель УкраїниМандрівка в «химерні» світи Юрія Бондаренка
- 11.04.2026|Богдан СмолякТутешні час і люди
- 11.04.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДо себе приходимо з рідними
- 09.04.2026|Анастасія БорисюкСонце заходить, та не згасає
- 08.04.2026|Маргарита ПадійА хто сказав, що наш світ є істинним, реальним?
- 07.04.2026|Микола Миколайович ГриценкоБунт проти розуму як антиспоживацький протест
- 07.04.2026|Віктор ВербичІгор Павлюк: «Біль любові. Дивний біль»
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
«Золотий перстень» Македонії – у чернігівського подружжя
Письменники Сергій і Тетяна Дзюби, першими з українців, стали лауреатами дуже престижної на Балканах міжнародної літературної нагороди «Золотий перстень», яку щороку урочисто вручають на найбільшому в Македонії Форумі видавців.
Крім чернігівців, нагороду цього року отримали також видатні письменники Рісто Василевскі (Сербія), який, до речі, переклав велику добірку віршів Сергія й Тетяни сербською мовою (зараз готуються публікації в кількох сербських часописах), та Йордан Плевнеш (Республіка Македонія) – один із найвідоміших македонських драматургів (його шанують і на Балканах, і у Франції).
Почесну нагороду вручають видавництво «Фенікс» та Міжнародна літературна (науково-мистецька) Академія «Македонія презент» (м. Скоп’є). Чернігівців відзначили за успішне втілення міжнародного літературного проекту «Вірші Сергія і Тетяни Дзюби п’ятдесятьма мовами світу», а також загалом за творчість. Нагороду започаткували дванадцять років тому; за цей час її лауреатами стали відомі письменники з Македонії, Англії, Японії, Сербії, Хорватії, Угорщини, а відтепер – з України!
Цьогорічні переможці отримали картини видатного македонського художника Живко Поповскі-Цветіна, знаного в світі (вже двічі висувався від Македонії на Нобелівську премію миру). Він малює квіти миру; його картини є в колекції Папи Римського, а також інших відомих людей. Митець спеціально приїздив на Форум, щоб особисто вручити свої картини лауреатам.
Як відомо, Тетяна й Сергій цього року стали членами Міжнародної літературної (науково-мистецької) Академії «Македонія презент»; їхні вірші перекладені македонською мовою, нині готується публікація в академічному журналі. Тож співробітництво українських та македонських письменників успішно продовжується. В цьому велика заслуга нашої співвітчизниці – поетеси, прозаїка й перекладача Анни Багряної, яка зараз мешкає в Республіці Македонія.
Коментарі
Останні події
- 17.04.2026|09:16Зоряна Кушплер презентує «скарби свого серця»
- 15.04.2026|18:40Хроніки виживання та журналістської відданості: у Києві презентують книжку Євгена Малолєтки «Облога Маріуполя»
- 15.04.2026|18:25В Україні запускається Korali Books - перше видавництво, повністю орієнтоване на жіночу аудиторію
- 11.04.2026|09:11Україна на Bologna Children´s Book Fair 2026: хто представить країну в Італії
- 11.04.2026|08:58Віктор Круглов у фіналі «EY Підприємець року 2026»
- 07.04.2026|11:14Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
- 07.04.2026|11:06Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах
- 06.04.2026|11:08Перша в Україні spicy-серія: READBERRY запускає лінійку «гарячих» книжок із шкалою пікантності
- 06.04.2026|10:40Україна на Брюссельському книжковому ярмарку: дискусії, переклади та боротьба за європейські полиці
- 03.04.2026|09:24Кулінарія як мова та стратегія: у Відні презентували книгу Вероніки Чекалюк «Tasty Communication»
