Re: цензії

Залишатись живим
29.01.2025|Ігор Зіньчук
Прийняти себе, аби стати сильнішою
27.01.2025|Марія Назар, м.Тернопіль
Ключик до трансформації сердець
Моя калинова сопілка...
23.01.2025|Ігор Чорний
Жертва не винна
20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
Головна\Події\Премії

Події

27.01.2014|12:07|Буквоїд

Названо цьогорічних лауреатів премії імені Якова Гальчевського

Громадський комітет премії ім. Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» назвав її лауреатів 2014 року, які за традицією оголошуються до Дня Соборності України, до якого заразом і приурочена ця премія, що існує з 1995 року спершу як регіональна, а згодом всеукраїнського звучання.

Цьогоріч її лауреатами стали у номінаціях: «Політик» — Сергій Квіт, президент Києво-Могилянської академії; «За видавничу діяльність та популяризацію української книжки» — Олег Жупанський, засновник та директор «Видавництва Жупанського»; «За літературну діяльність національно-патріотичного звучання» — письменник Петро Карась; «За публіцистичну діяльність» — журналісти Вахтанг Кіпіані та Станіслав Федорчук; «Громадський діяч» — голова Київського міського Товариства політв’язнів і репресованих Григорій Куценко та Олександр Панченко — голова Інституту Українського вільного козацтва ім. Антона Кущинського, громадський діяч, правозахисник; «За відродження традицій національного меценатства» — Микола Булатецький, підприємець, громадський діяч; «За науково-дослідницьку діяльність» — Валентина Парандій, історик, директор Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП.

Голова громадського комітету премії Богдан Теленько повідомив, що цьогоріч усі акції з вшанування пам’яті Якова Гальчевського матимуть свої особливості, що пов’язані з його 120-річчям, до якого комітет готує низку заходів. Нещодавно у рідному селі отамана — Малинівці Літинського району на Вінниччині відкрито пам’ятний знак на честь славного отамана.

А щодо цьогорічних лауреатів його премії, то у визначенні їх імен комітет брав до уваги не лише їх заслуги, так би мовити, у часовій ретроспекції, а й конкретні їх здобутки торік на ниві державотворення у своїх номінаціях. Саме тому відомий український літературознавець, журналіст, педагог і громадський діяч, президент Києво-Могилянки Сергій Квіт став «політиком», адже сам Сергій Миронович і очолювана ним академія здійснюють нині безпрецедентний вплив на суспільно-політичні процеси в країні. Подібне можна сказати про всіх інших цьогорічних номінантів, зокрема журналіста Вахтанга Кіпіані, який у своїй авторській програмі «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі «ZIK» створив новітній телепубліцистичний проект, як і про донецького журналіста Станіслава Федорчука, котрий видав публіцистичну книжку «Демонтаж лицемірства». У хмельницького історика Валентини Парандій в активі торік — захищена унікальна дисертація з дослідженням про діяльність Державного центру УНР в екзилі…

Інформація: Укр. Літ



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери