Re: цензії

08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
17.03.2024|Ольга Шаф, м.Дніпро
Коло Стефаника
Головна\Події\Презентації

Події

21.02.2024|13:02|Буквоїд

11 березня у Львові відбудеться концертна програма «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко»

Нове звучання поезій Кобзаря, переосмислення класика: до Шевченківських днів, 11 березня, у Львові, на сцені Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької, львів´яни та гості міста зможуть насолодитися геніальним словом Тараса Шевченка та вишуканою музикою Сестер Тельнюк.

Концертна програма «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» відбудеться у супроводі заслуженої академічної капели «Трембіта» (диригент - народний артист України Микола Кулик) та симфонічного оркестру. Початок - о 19:00.
 
Програма «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» - це нове універсальне трактування віршів Тараса Шевченка у сучасній музиці. «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» - не данина моді, - розповідають Галя і Леся Тельнюк, дует «ТЕЛЬНЮК: Сестри». - Ми не намагаємося вскочити у тренд. Ми просто визріли для того, щоб заспівати поезію Тараса ШевченкаЦе не спроба представників субкультури створити ще один монумент класику. Хочемо показати його ліричним, але не тужливим, пророчим, але не страшним. Кожна нація повертається до свого класика і переосмислює його, роблячи сучасним, проектуючи його спадщину на сучасну арт-площину, відкриваючи нові образи та змісти».

Програму «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» Галя і Леся Тельнюк творили не один рік. Від часу прем’єри проект з успіхом гастролює як Україною, так і за її межами. Понад десять творів Тараса Шевченка на музику поклала Леся Тельнюк. Нове звучання отримали, зокрема, такі безсмертні поезії Кобзаря: «Радуйся, ниво неполитая…»«Тече вода з-під явора…»«Поставлю хату…»«І мертвим, і живим…» , «Мені однаково…»«Ой, діброво…»«Росли укупочці…»«І досі сниться..»«Псалми Давидові».

Музику до хрестоматійного вірша «Садок вишневий…» написав всесвітньо відомий композитор Валентин Сильвестров, який присвятив свій твір Сестрам Тельнюк, надихнувшись їхнім проектом. «Кожен поет закладає у вірш мелодію, але не усім композиторам вдається її почути. Галі та Лесі - це вдалося», - каже Сильвестров.
Дует «ТЕЛЬНЮК: Сестри» – проект, без якого складно уявити сучасний музичний простір України. Вони поєднують автентичність й експерименти, минуле й сьогодення. Перевідкривають поетичних класиків – і роблять це так майстерно та натхненно, що складно не захопитися.

11 березня у Львові на заньківчанській сцені до програми «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» у супроводі симфонічного оркестру та капели «Трембіта» приєднаються також двоє зіркових гостей - знана поетеса Мар´яна Савка та поет Дмитро Лазуткін, що додасть березневому вечору поезії та музики додаткового шарму.

Квитки на концертну програму «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» у Львові 11 березня доступні у касі театру, а також онлайн: 


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери