Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Презентації

Події

22.10.2021|22:14|Буквоїд

Вперше в Україні вийде друком історія держави «без дат»

Нещодавно у передпродаж надійшла книга з історії країни «Подолати минуле. Глобальна історія України».

Це книжка про історію як процес без надлишкових імен і дат та історія, до якої ми не звикли. 15-річна праця професора Українського католицького університету Ярослава Грицака переосмислює історію від часів Київської Русі до Революції Гідності.

5 листопада вийде друком праця історика та публічного інтелектуала, професора Ярослава Грицака «Подолати минуле. Глобальна історія України». На сторінках видання, присвяченому 30-тій річниці незалежності держави, критично переосмислюється історичне минуле країни для того, щоб змінити її майбутнє. Ця праця стане першою настільною книгою з історії, де акцент робиться не на датах, а на соціальних процесах та менталітеті мешканців країни.

За словами автора, так вдасться вивчити історію країни, розуміючи причинно-наслідковий зв’язок не тільки всередині України, а й спираючись на глобальний контекст.

«Робота з історією — це не лише зміна назв вулиць і демонтаж монументів. Це постійні дослідження і реформи: вивчення даних, перепис історії та викорінення насильства і травм минулого. Для прикладу, російські історики, працюючи над історією Російської імперії, писали саме історію російської нації. Не важко здогадатися, що місця для неросійських народів там не було. Коли українців, потрібно було похвалити, західному світу їх представляли як «росіян» чи «радянських» людей. Українцями ж їх називали лише тоді, коли вони чинили «зло». Саме тому українська історія майже не існувала, а тих, хто все ж пробував займатися нею, називали українськими націоналістами, які існують поза світовим контекстом. У цій праці ж показано, що Україна завжди була тісно пов’язана із навколишнім світом”, — розповідає про книжку її автор Ярослав Грицак.

Автор написав книжку про цінності та історичну спадщину. Тут немає зайвих дат та імен, проте багато влучних цитат, аргументуючої статистики та мап для легкого сприйняття матеріалу. Це видання підважує міфи, змінює погляди і відкриває очі на незнане, зокрема:

●  переосмислюється звична багатьом теорія про те, що слово «Україна» походить від слів «краяти», «окраїна»;

●  наводяться аргументи про те, що «руський» не був тотожний «російському»;

●  докладно пояснюється вплив прийняття християнства з Константинополя, а не Риму, і обґрунтовується неоригінальність оповіді про «вибір віри»;

●  подаються міркування про те, чи була ОУН «фашистською організацією»;

●  відбувається повернення українського питання в історію Другої світової війни, оскільки Сталін підкреслював вирішальну роль у перемозі над Гітлером великого російського народу і при цьому замовчував про внесок українських солдат;

●  перелічуються злочинці ХХ століття, силами яких створено Голодомор та знищено мільйони життів;

●  даються практичні поради про те, як подолати минуле, щоб засвоїти старі уроки і не накоїти нових помилок.

«Подолати минуле. Глобальна історія України», на думку архиєпископа Бориса Ґудзяка, – «синтез і прогноз. Вона про наше минуле, але все ж більше про теперішнє і насамперед – про майбутнє, яке писатиме кожен, хто її читатиме». Ця книга актуалізує погляд на історичне минуле України, звертає увагу на те, чому перемога над режимом СРСР перетворилася на поразку і чому мрії про незалежну і заможну Україну не здійснилися. 

Презентацію книги «Подолати минуле. Глобальна історія України»  заплановано у перших числах грудня у Києві. Наразі триває її передпродаж на сайті видавничо-освітнього проєкту Портал. За словами видавничо-освітнього проєкту Портал, яке видає цю книгу, це історія, де викладено зріле трактування минулого, і історія з невичерпними сенсами, що покликана стати сучасним історичним Кобзарем.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери