Re: цензії

24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок
11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. Кременчук
Жінкам потрібна любов
Головна\Події\Презентації

Події

28.08.2020|06:15|Буквоїд

«Як керувати емоціями?» - вийшло перше дитяче відео від “Фронтери”

Цьогоріч дитяча сцена ІІІ Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» відбудеться у відеоформаті. На Youtube-каналі фестивалю уже з’явилося перше відео, де дітей вчать, що таке емоції та як ними керувати.

«Фронтера: Нові світи» - це цикл з 10 відео за мотивами сучасних україномовних дитячих книг. Працюють над їх створенням команда фестивалю «Фронтера», Український інститут книги та театр «ГаРмИдЕр». Кожне відео складається з трьох блоків: розмови дитини з дорослим про складну тему чи явище світу довкола, інтерактивного блоку та читання уривка з книги.

Перше відео проекту зняте за мотивами книги «Емоціємір інспектора Дила. Розпізнавай, вимірюй та керуй своїми емоціями» від Сусанни Ісерн. Актори Соломія та Мефодій Бутейко спілкуються про емоції, намагаються з’ясувати, чи усі вони потрібні, та визначити, що кожен з них відчуває. Актор Павло Порицький проводить для дітей емоційну розігрівку, навчаючи мистецтву пантоміми й грі з використанням цієї техніки. До речі, організатори закликають дітей ділитися своїми вміннями у відео, публікуючи їх в соціальних мережах з хештегом #фронтерановісвіти.

«Читання починається з дитинства. Але однією з найбільших бід є переконання, що нині обмаль цікавих україномовних книг, які б доступно розкривали складні теми, що читання не можна поєднувати з іграми, театром, навіть спортом. Ми зруйнуємо ці стереотипи», - розповіла директорка фестивалю «Фронтера» Елла Яцута.

«Інститут книги послідовно підтримує заходи промоції читання для школярів - від 1 до 11 класів, адже це ті, кому ми ще можемо встигнути привити сприйняття читання як форми дозвілля, любов до книжки, вміння мандрувати різними світами, критично мислити і уважно ставитися до написаного. Реформи нової української школи (НУШ) принесли багато позитивних змін - це і навички «щоденні 5», як от читання для себе і читання вголос, бібліотеки у класні кімнати, оновлення шкільної програми. А такі проєкти як «Фронтера. Нові світи» лише підсилюють реформу. Адже цінні тим, що дають у руки батькам та вчителям конкретні інструменти - як працювати із книжкою, як книжка може стати матеріалом для гри чи приводом для подорожі», - додала керівниця відділу промоції читання УІК Анастасія Євдокимова.

Режисерка театру «ГаРмИдЕр» Руслана Порицька стала сценаристкою відео та поділилася своїми враженнями від роботи. «Це дуже важливий проєкт, бо працюючи з дітьми в студії «ДогориДриґом», я зрозуміла, що найважливіший момент – це обговорення проблематики твору, який ми ставимо. Коли книжка чіпляє, то вона викликає рефлексії і діти вперше проговорюють багато важливих речей», - каже вона.

Молоді часто бракує можливості спілкуватися відверто з дорослими, тож і виникла ідея побудувати розмову на рівних. Щоб діти довіряли старшим і хотіли з ними обговорювати те, що турбує.

Коли акторів відбирали на проєкт, то після прочитання книги відбувалися невеликі інтерв’ю. Саме тому в сценарій додавали власні переживання та історії цих дітей. «Я сподіваюся, що це надихне на подальшу розмову і інших дітей. З однолітками, батьками чи з нами у соціальних мережах», - каже Руслана Порицька. Зрозуміло, що діти не можуть дуже довго розмовляти про серйозні проблеми, такі як радянське минуле, екологія чи смерть. Тому режисерка вирішила зробити «бадьоринку» в другій частині, аби глядачі могли навчитися чогось нового.

Зйомки проєкту відбувалися в бібліотеці-студії  «Дім» та мистецькому просторі «ГаРмИдЕр ангар-stage».

До речі, дорослих деякі книги зачепили навіть більше ніж дітей. Допомагала з сценарієм психологиня Марина Пахачук, аби правильно донести інформацію до глядачів.

Організатори зазначають, що ці відео можна буде використовувати не лише для домашнього навчання чи розваг, а й під час уроків.

Повністю переглянути відео можна на каналі фестивалю в Youtube: https://youtu.be/i9TI63y3710. Майбутні ролики виходитимуть щочетверга.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.04.2025|21:30
“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая


Партнери