Головна\Події\Презентації

Події

10.01.2020|09:53|Буквоїд

Воєнний кореспондент AP презентує книгу про війну на Донбасі

«Часи сновидінь» — дебютний психологічний роман Мстислава Чернова, кореспондента TheAssociated Press, який працював у зонах конфліктів в Україні, Сирії, Іраку, секторі Газа. 

На читача чекають Слов ’ янськ, що захлинається в крові, італійська Катанія, охоплена жорстокими антиміграційними протестами, історія вбивства, кохання й ненависті в затишній квартирі Харкова, буддійські монастирі, Гімалайські вершини та безкінечні ландшафти сновидінь. Книга вийде друком на початку 2020 року в київському видавництві «Саміт-книга».

Мстислав Чернов — харків’янин, розпочав міжнародну кар’єру фотографа та відеооператора  репортажами з протестів на площі Таксим у Стамбулі. З 2014 року працює на TheAssociated Press — фіксує події Революції Гідності, висвітлює анексію Криму, війну на Донбасі (одним із перших документує наслідки катастрофи малайзійського літака Boeing 777 рейсу MH17), події в Сирії, Іраку, міграційну кризу у Європі, протести в Гонконзі, Каталонії, Франції. Загалом працював у понад 40 країнах світу.

«Я бачив революції та війни, знімав теракти й протести по всьому світові. Але Донбас — це інше. Це занадто близько. Від цього не закриєшся камерою. В якомусь сенсі, Донбас — це символ. Бо всі війни зсередини виглядають однаково: це страх, страждання, втрати та смерть. Війна — це колективний кошмар, від якого майже неможливо прокинутися, — вважає письменник. — Ми всі, в якомусь сенсі, живемо у Часи снів».

Роман «Часи сновидінь» побудований на чотирьох сюжетних лініях. Долі кількох героїв об’єднує самотність та пошук сенсу життя у світі сучасних українських реалій, глобальної політичної кризи та зламу людської ідентичності. Це книга про внутрішню боротьбу, яка відбувається в кожному з нас.

Роман починається з подій російсько-української війни та веде далеко за її межі: до Харкова, що все ще сколихується наслідками революції, в холодну темряву нічних вулиць Праги, в гущавину антиміграційних протестів в Італії, до буддійського монастиря у Мьянмі, Гімалаї. Та це — лише частина роману, робота над яким тривала 8 років і почалася задовго до війни в Україні. Друга його частина — це сни.

«Реальність стала для мене матеріалом, проте документалістика обмежує, — зауважує письменник. —  Вона дає змогу показати картинку, але не передає відчуттів, які викликає. Розповідь сновидінь — це той художній прийом, що дозволяє вийти за рамки зовнішнього та показати внутрішні переживання людини, всі її конфлікти й парадокси. Це можливість зазирнути в глибину».

У київському видавництві «Саміт-книга», де виходить роман, переконані: глибокий погляд на події останніх років, їх осмислення — це те, чого не вистачає українській літературі. «Наш видавничий дім з 1990-х років активно бере участь у літературному процесі, ми стежимо за його розвитком, шукаємо молодих авторів з потенціалом і намагаємося випускати лише якісну художню літературу. Зараз читач втомився від романів, зроблених із постів у Facebook, і потребує великих серйозних творів, — вважає співзасновник «Саміт-книги» Ігор Степурін. — Філігранній прозі Мстислава Чернова, яка зачаровує, якщо в чомусь і можна дорікнути, то тільки в надмірній старанності. З перших сторінок розумієш, що саме на такі книги для роздумів і роботи, в якійсь мірі «складні для прочитання» чекає сучасний читач. «Часи сновидінь» зроблений так, як має бути зроблений «великий європейський роман».

До книжкових крамниць роман «Часи сновидінь» надійде у січні. Презентація відбудеться 24 січня в рамках виставки «Виробництво снів, або що пропонує сучасна медіамашина» в арт-центрі Closer (Київ, вул. Нижньоюрківська, 31), де книга стане одним з центральних об’єктів експозиції.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

18.01.2020|16:26
Оголошено короткі списки Шевченківської премії-2020
17.01.2020|17:22
«Наш формат» припинив співпрацю з інтернет-магазинами, які продають книжки російською мовою
17.01.2020|14:46
На «Фабриці Санти» підготували сюрприз для сотень сиріт та дітей з особливими потребами
17.01.2020|08:51
На 96 році життя помер Толкін-молодший, упорядник спадку батька та видавець "Сільмаріліону"
16.01.2020|16:25
П’ятеро дітей проти японської мафії: світ побачила четверта частина «Хронік Архео»
16.01.2020|15:11
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи за 2020 рік
15.01.2020|17:33
Оголошено ІІІ Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
15.01.2020|12:27
«Піккардійська Терція» разом із незрячими дітьми розповіcть українцям Різдвяну «Казку на білих лапах»
15.01.2020|08:38
Вибір року: в Україні стартував прийом робіт на Міжнародну премію ім. Івана Франка
14.01.2020|22:03
Письменниця Людмила Таран потребує допомоги


Партнери