Re: цензії

09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
Головна\Події\Презентації

Події

12.09.2019|14:19|Буквоїд

Видавництво «Discursus» готує книжку репортажів Олега Криштопи «Останні українці Польщі»

У рамках проєкту «Останні українці Польщі» видавництво «Discursus» за підтримки Українського культурного фонду готує книжку художніх репортажів про українців-автохтонів Польщі.

Йдеться про унікальні історії українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини, яких у 1947 році у рамках операції «Вісла» депортували з їхніх земель та розпорошили на півночі та заході нової польської держави. 125 тисяч українців силоміць переселили на території, що раніше належали Німеччині. Звідти так само примусово виселили етнічних німців, а українцями заповнили ці так звані «повернені землі».

Репортажист Олег Криштопа та фотографиня Христина Бурдим проїхали 6500 кілометрів Польщею, зустрілися з тамтешніми українцями й задокументували історії тих, хто зберіг свою національну ідентичність.

«Серед наших героїв є ті, хто пропонував повернути польському селу українську історичну назву чи скуповує землі своєї батьківщини, щоб там залишилось якомога більше рідного, українського. Вони дивляться українські канали і вболівають за наші успіхи у спорті. Вони розповідають неймовірні історії про шлях повернення до своєї історичної пам’яті», – говорить Олег Криштопа.

Книжку «Останні українці Польщі» ілюструватимуть фотографії, що з’явились під час експедиції Польщею. А історичний контекст депортації українців пояснить у передмові історик Роман Кабачій.

«Один із пріоритетів видавництва – говорити про Україну та українців, про нашу історію та культуру. Проєкт «Останні українці Польщі» пропонує познайомитися з тією частиною нашого народу, яка попри диктатуру режимів ХХ століття та відсутність послідовної державної політики підтримки українців за кордоном зберегла свою ідентичність. Наше завдання – задокументувати індивідуальні досвіди представників, можливо, останнього покоління українців-автохтонів Польщі та зберегти їх як частину історії українства», – зазначає Оксана Карп’юк, головна редакторка видавництва «Discursus», де вийде репортаж.

Книжка «Останні українці Польщі» з’явиться друком наприкінці жовтня. Перший тираж буде безкоштовно розповсюджений серед бібліотек та зацікавленої авдиторії. Якщо ви бажаєте отримати примірник книжки – пишіть на адресу: discursus.sales@gmail.com .

Також спільно із сайтом The Ukrainians ми публікуватимемо уривки з книжки «Останні українці Польщі». Перший текст – історію Михайла Кертичака «Глибоке озеро» – читайте в однойменному спецпроєкті. 

Перша презентація проєкту відбудеться у Львові в рамках 26 BookForum за участю репортажиста Олега Криштопи, фотографині Христини Бурдим та історика Романа Кабачія.

Час та місце заходу:

21 вересня, 12.00, Музей етнографії та художнього промислу НАН України (великий зал), просп. Свободи, 15.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери