Re: цензії

19.08.2022|Михайло Жайворон
Мертві поети сраму не імуть
05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
Головна\Події\Презентації

Події

24.11.2018|20:22|Іванка Когутич, Ужгород

В Ужгороді презентували нову книгу Олександра Гавроша «Музей пригод»

Сучасна література для дітей нині може похвалитися кількома яскравими іменами на Закарпатті. Серед них – і ужгородський письменник Олександр Гаврош, відомий насамперед книжками про Івана Силу та розбійника Пинтю, що перевидані відомими дитячими видавництвами України.

Днями в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася презентація нової дитячої повісті закарпатця «Музей пригод», що побачила світ у харківському видавництві «Фоліо».  Чи не вперше закарпатець написав книжку не про свій рідний край, а про столицю України. Дія повісті відбувається паралельно в сучасності та на початку 17 століття, а місцем пригод обрано музей книги та друкарства на території Києво-Печерської Лаври.

«Цією повістю я хотів привернути наших школярів до української  минувшини, але не дидактично, а в ігровій формі. Цей період історії та його провідні діячі досить мало висвітлені в нашій літературі, тим паче – дитячій. Тому я захотів про нього розповісти. Для цього довелося самому чимало вивчити». 

Доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету Сергій Федака високо оцінив «Музей пригод» і привітав колегу-письменника з успішною реалізацією задуму: «По-доброму заздрю сміливості і наполегливості Сашка Гавроша, який щоразу дивує  несподіваними і непростими  темами».

Ужгородська дослідниця дитячої літератури, викладач УжНУ Оксана Панько зауважує, що дитячі книжки ужгородця цікаво читати не тільки дітям. «Тут завжди є чимало пізнавального. Для мене кожна нова книжка Олександра – це радісна подія, якесь особисте відкриття».

Як повідомив Олександр Гаврош, видавництво «Фоліо» готує продовження «Музею пригод», яке невдовзі побачить світ у започаткованій ним серії «Машина часу». А до Нового року автор очікує на вихід у світ вже одинадцятої своєї прозової книжки для дітей. На цей раз у київському видавництві  «Фонтан казок». коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери