Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Презентації

Події

24.05.2018|12:56|Буквоїд

Дорж Бату презентує «Франческу. Повелительку траєкторій» у Києві

4 червня, кияни матимуть чудову нагоду зустрітися з Доржем Бату–письменником, журналістом та оператором корекції траєкторій НАСА. У Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) автор захопливих історій «Франческа. Повелителька траєкторій», що вийшли у «Видавництві Старого Лева», розповість про космічні будні Командного центру управління польотами.

Модерує зустріч Галина Сергеєва- журналістка, кореспондент ТСН (канал «1+1»). Не проґавте! Початок о 18:30.
 
У минулому Дорж Бату працював ведучим новин на українських загальнонаціональних телеканалах і готував репортажі з гарячих точок. Згодом – на британському «SkyNews» та «Голосі Америки». А сьогодні він — оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США. Неймовірних життєвих історій, звісно, назбиралось чимало. Проте у своїй новій книжці «Франческа. Повелителька траєкторій» Дорж зосередився на останньому з перелічених досвідів. Герої його книжки – цілком реальні працівники НАСА – відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій.
Під час «космічних робочих буднів» з Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою та професором Расселом постійно трапляються кумедні, незвичайні історії. Найчастіше у різні халепи потрапляє сицилійка Франческа (або Чессіна, як її по-дружньому називає письменник). Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається. «Якщо чесно, я і не думав про книжку, – розповідає Дорж. – Так зійшлися зорі: я перебрався до іншого штату і пішов на нову роботу (до того певний час суміщав роботу у лабораторії і працював для ТСН у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку). Друзі постійно питали: "Ну, що там?", "Ну, як там?". Зрозумів, що зручніше буде публікувати невеличкі історії з роботи на своїй сторінці у Facebook. Не очікував, що ці оповідання читатиме хтось, окрім моїх друзів та колег. Але на певному етапі зрозумів, що мене читають люди, котрих я вперше бачу... Тоді, понад рік тому, я писав нерегулярно і якось не дуже приділяв тому увагу, бо на новій роботі тривало напружене навчання. А потім, випадково відкривши розділ "запити на спілкування" у приватних повідомленнях, знайшов з пару десятків листів – люди вимагали більше і більше Франчески! Нестачі матеріалу в мене не було – Чессіна чудила і продовжує чудити регулярно, а ще до цього додались мої репортерські навички, і на читачів, як горох з дірявого мішка, посипались історії».
 
 
Якщо у мережі читач знайде окремі оповідки з життя наших героїв, то у книжці – це суцільна захоплива історія. Письменник разом з літредактором книжки Олексою Негребецьким додали нові розповіді та поєднали історії так, аби вони були пов‘язані і незалежні водночас. Окрема робота була за ілюстратором Олександром Ком’яховим: «Мало-хто з моїх читачів знав, як виглядає Франческа, на ілюстраторі лежала велика відповідальність, оскільки у малюнках дуже важливим було передати настрій головної героїні. До слова, Сашко впорався з цим на усі сто: його Франческа – це фактично фотографічна копія моєї напарниці», – зауважив письменник. Тож, дорогі читачі, розгортайте книгу, беріть автограф у автора – і мерщій до космічних пригод разом з Доржем Бату та Франческою!
Дорж Бату (Андрій Васильєв) — український журналіст бурято-монгольського походження. Народився і виріс у Бурятії, закінчив Бурятський державний університет. За освітою історик-сходознавець, спеціаліст з історії Китаю. Одружився з українкою і 2002 року переїхав жити до України. Працював телевізійним журналістом на загально­національних каналах «1+1» та «Інтер». Переїхавши до США, працював кореспондентом «ТСН» та «Голосу Америки», член Медіакорпусу ООН. Нині коригує траєкторії і контролює польоти космічних кораблів та сателітів у Національному управлінні аеронавтики і космосу. Веде блог на своїй сторінці у Facebook, де ділиться історіями з роботи в НАСА.


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери