Re: цензії

27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики
Головна\Події\Презентації

Події

20.03.2015|09:23|Буквоїд

Сергій Жадан та Микола Рідний презентують «Сліпу пляму»

25 березня, о 18.00, в Національному художньому музеї України (вул. М. Грушевського, 6, ) відбудеться презентація книги Сергія Жадана «Сліпа пляма».

Видання, що включає нову поезію в прозі Сергія Жадана та фотосерію «Сліпа пляма» Миколи Рідного, вийшло друком у грудні 2014 в Берліні.

На глядачів чекають поезія у виконанні Сергія Жадана, відео «Звичайні місця» від Миколи Рідного та розмова з кураторкою проекту Беттіною Кляйн.

Це видання є поглибленням і продовженням проекту, що розпочався у травні  2014 виставкою The Ukrainians в daadgalerie в Берліні. Його метою було додати художній погляд на численні публікації у мас-медіа щодо України та створити простір для публічного обговорення.

Восени 2014, мистецька програма DAAD спільно з  галереєю KuLe та Joel Mu запросили художника Миколу Рідного та письменника Сергія Жадана втілити арт-проект на фасаді будинку в центрі Берліна. Їхній спільний проект «Сліпа пляма» експонувався від 30 вересня до 14 грудня 2014.

На банері великого формату було відтворено деталь фотографії, що зображувала стіну зруйнованого будинку в Луганську. Ця робота є частиною фотосерії Миколи Рідного, в якій медійні знімки збройного конфлікту в Україні нагадують поступове настання сліпоти і як наслідок – звуження поля зору: образи наче повністю поглинаються чорнилом. «Це може початися з маленької чорної плями, що поступово розростається, або як тунель, що звужується, пожираючи бачення поки не буде видалено усе. Нездатність бачити також може активуватися як людський механізм самозахисту, що виробляє добровільну сліпоту проти ескалації насильства», Микола Рідний.

Тему руйнувань, заподіяних війною, Сергій Жадан розвинув в есе «Розстріляний музей». Текст,  присвячений розбомбленому в Донецьку музею, був надрукований українською, російською, німецькою та англійською мовами і доповнював вивішене на будівлі зображення. «Зрозуміло – мало хто звертає увагу на зруйновані будинки, коли щодня доводиться чути про загиблих військових та цивільних співгромадян, коли щодня з‘являються фото й імена тих, кого забирає ця війна. Підірвані мости й знищені вокзали в цьому випадку виглядають тлом, на якому минає криваве літо», Сергій Жадан.

Микола Рідний (*1985 в Харкові, живе в Харкові) працює художником і куратором, він є співзасновником і учасником української мистецької групи SOSka. Серед нещодавніх виставок у 2014: персональний проект «Укриття», Центр візуальної культури (Київ); групова виставка «Десять тысяч уловок и сто тысяч хитростей», Meeting points 7, Інститут Африки РАН (Москва, Росія); Deprivation, куратор Моніка Шевчик, Arsenal Gallery (Бялисток, Польща); групова виставка The Ukrainians, куратор Беттіна Кляйн, daadgalerie (Берлін, Німеччина); кураторський проект «После победы», «ЄрмиловЦентр» (Харків).

Сергій Жадан (*1974 в Старобільску Луганська область, живе в Харкові) – прозаїк, поет та перекладач. В 2010 році був учасником Берлінської програми підтримки діячів мистецтва (DAAD). Нещодавні публікації: «Біг Мак та інші історії», 2011; «Вогнепальні й ножові», 2012; «Месопотамія», 2014; переклад: Пауль Целян «Світлотиск», 2014. Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, перекладені тринадцятьма мовами. Сергій Жадан є також активним організатором літературного життя України та учасником мультимедійного мистецького проекту «Собаки в Космосі».

Вхід: 20 грн. для дорослих, 5 грн. для студентів, пенсіонерів, школярів.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери