Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Головна\Події\Презентації

Події

15.09.2009|09:51|Буквоїд

У Києво-Могилянській академії презентують двотомник Михайла Брайчевського

15 вересня о 17.00 в Конґреґаційній залі відбудеться презентація двотомового видання неопублікованих творів видатного історика, поета, громадського діяча Михайла Брайчевського.

Національний університет «Києво-Могилянська академія» разом з видавництвом ім. О.Теліги на пошану 85 дня народження видатного українського історика, філософа, художника і громадського діяча Михайла Юліановича Брайчевського презентує унікальне двотомове видання раніше неопублікованих творів науковця. Упорядкування текстів, передмова до видання здійснено  кандидатом історичних наук, старшим викладачем кафедри історії  НаУКМА Юрієм Кухарчуком.

До першого тому  видання творів увійшли два монографічних дослідження з історії Київської Руси. У монографії «Суспільно-політичні рухи в Київській Русі» аналізується хід розвитку суспільних процесів і ключових подій усього давньоруського етапу української історії (ІХ – перша половина ХІІІ ст.). Автор має власне бачення тих причин, які призвели могутню державу спочатку до усобиць і феодального роздроблення, а потім і до трагічної загибелі внаслідок монголо-татарської навали. Студія «Історична думка в Київській Русі» відтворює за наявними писемними джерелами світоглядні уявлення і філософські погляди давньоруських мислителів.

Монографії, що увійшли до 2-го тому «Вибраного»  («Хозарія і Русь». «Аскольд – цар київський») висвітлюють близькі за часом події переддержавного періоду історії східних слов´ян та їхніх сусідів, а також періоду Руси початкової, яку автор називає Аскольдовою Руссю. Йдеться про одну з найменш досліджених сторінок історії Київської Руси –  походи  князя Аскольда на Візантію та перші договори з греками, про його великі діяння у сфері політики, економіки, культури й релігії, що увінчалися прийняттям царського титулу «каган». Переконливо доведено автором, що саме за правління Аскольда сталося перше хрещення Руси та почалося літописання.

У презентації візьмуть участь знані науковці, письменники і громадські діячі Євген Сверстюк, Іван Драч, Микола Плавюк, Михайлина Коцюбинська, Людмила Семикіна,  відомі історики, культурологи, громадсько-політичні діячі, колеги та учні вченого.

Інформація: Прес-центр НаУКМА



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери