Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Головна\Події\Презентації

Події

18.07.2009|09:00|Буквоїд

«Гоголь» Сергія Якутовича на Форумі видавців у Львові

10 вересня, у перший день Форуму видавців, у Львівському Національному музеї імені Андрея Шептицького відкриється виставка відомого художника-графіка Сергія Якутовича «Гоголь народився…».

Виставка, на якій представлені його графічні роботи, інсталяції за мотивами творів Миколи Гоголя, а також півсотня портретів самого письменника вже відбулася у штаб-квартирі ЮНЕСКО (Париж), відкривши Рік Гоголя у світі.

Над цим проектом художник Сергій Якутович працював упродовж п’яти років. Ще на початку 2003-го року з’явились ілюстрації до повісті «Тарас Бульба», що вийшла окремим виданням; у 2008 році – до повістей Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Миргород», а також для проекту «Гоголь. Усі повісті». Серед експонатів виставки – ще й розкадровки, ескізи костюмів до фільму «Тарас Бульба», для якого Якутович створив близько тисячі графічних робіт. Окрім цього, на плазмовому екрані демонструватиметься науково-пізнавальна картина Ростислава Плахова-Модестова «Гоголь. Загублений рай», до якої Сергій Якутович створив декорації, фігури-об´єкти, інсталяції та ескізи для  анімації. «У мене немає улюбленої роботи, люблю Гоголя загалом, – розповів Сергій Якутович. – Це людина, яка розповіла російською мовою, але про Україну – на весь світ».

До речі, на виставку до Львова обіцяють привезти набагато більше оригіналів картин, ніж до Парижа й Києва. «Спочатку ми з Сергієм Якутовичем планували створити цілий дім Гоголя, зі всіма кімнатами, кухнею, коридорами, кінозалом, мультимедійною залою, – ділиться враженнями відомий музикант, дизайнер, видавець і співорганізатор виставки Павло Гудімов. – Кінець кінцем все вийшло скромніше, але, без заперечень, теж вартісно. Ми перевели творчість Сергія Якутовича у третій вимір, із дзеркальними вставками, анімували його графіку, надали тіньове висвітлення героям картин, які після цього стали об´ємними, наче живі. Гоголь перейшов у ХХІ століття, набуваючи іншого змісту, змінилася традиційна форма подачі – перед вами сучасна, смілива інсталяція». Ознайомитись із фрагментами виставки можна ТУТ

На фото: Сергій Якутович

Інформація: Прес-служба Форуму видавців

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери