Re: цензії
- 02.12.2025|Василь КузанНі краплі лукавства
- 27.11.2025|Василь КузанNobilis sapientia
- 27.11.2025|Віталій ОгієнкоРозсекречені архіви
- 24.11.2025|Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, професор«Казки навиворіт»: Майстерне переосмислення народної мудрості для сучасної дитини
- 23.11.2025|Ігор ЗіньчукСвітло, як стиль життя
- 21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наукСвітлотіні свободи
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
- 16.11.2025|Ігор ПавлюкЛірика поліської мавки
- 08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськСвітлойменність
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
«Стусове коло» як нова форма вечорів-спогадів
Сьогодні, 18 листопада, о 18.30, в Центрі науки і мистецтва «DIYA» (Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка, просп. Перемоги, 44) відбудеться літературно-музичний проект-спогад «Стусове коло».
«Стусове коло» – це не традиційний вечір пам´яті, а літературно-музичне дійство, яке пропонує нову форму вечорів-спогадів відходячи від заскарузлих традицій.
Життя Людини-легенди, яка опинилася на межі і зберегла віру й любов - це коло за колом пройдений шлях, повний викликів і незбагненностей, шлях творення себе… це – "СТУСОВЕ КОЛО". Це натягнута до межі струна, яка от-от, здавалося б, порветься. Та – ні, порватися їй не дає сила особистості, незламність людського духу. Василь Стус, перебуваючи за ґратами, передавав свою філософію синові: “Поразка мусить стимулювати на перемогу”. І у в’язниці, і згодом на засланні на Колимі, для поета-дисидента найстрашнішим було втратити людську гідність. Та що втратити – хоча б на дещицю поступитися своїм катам. Він відчайдушно боровся із системою, приймав найважчі виклики долі. Усім своїм єством демонстрував граничну стійкість. І системі, яка, випробовуючи його, доходила до крайнощів – мордувала розлукою із сім’єю, ні на йоту не вдалося принизити у Стусові Людини, перевиховати чи зламати його.
«Стусове коло» – коло людей, які пройшли свій шлях до Стуса і об´єдналися у літературно-музичному проекті.
За близько півтори години суцільної кульмінації, емоційного вибуху перед очима глядачів калейдоскопічно проходить життя славетного поета Василя Стуса. П’ять кіл – дитинства, поезії, любові, самотності та смерті. Одне емоційніше й напруженіше іншого. Тут – і трагічність долі самого Стуса, і жорстокість радянської системи, і філософія поетичного слова, яке залишив письменник українцям у спадок.
Режисери: Сергій Проскурня, Євген Степаненко
Учасники: Сергій Мороз, Галина Стефанова, Станіслав Чернілевський, Леся та Галя Тельнюк, Роман Семисал, Роман Стружа, Іван Небесний, Олег Путятін, Микола Томасишин
Веде Дмитро Стус
Перша частина
Хроніка перепоховання. Виступ учасника перепоховання Станіслава Чернілевського. Хроніка естетичного сприйняття творчості Василя Стуса провідними акторами та музикантами України.
Друга частина
За близько півтори години суцільної кульмінації, емоційного вибуху перед очима глядачів калейдоскопічно проходить життя славетного поета Василя Стуса. П’ять кіл – дитинства, поезії, любові, самотності та смерті. Одне емоційніше й напруженіше іншого. Тут – і трагічність долі самого Стуса, і жорстокість радянської системи, і філософія поетичного слова, яке залишив письменник українцям у спадок.
Коментарі
Останні події
- 02.12.2025|10:33Поетичний вечір у Києві: «Цієї ночі сніг упав» і теплі зимові вірші
- 27.11.2025|14:32«Хто навчив тебе так брехати?»: у Луцьку презентують дві книжки про гнів, травму й силу історій
- 24.11.2025|14:50Коли архітектура, дизайн і книги говорять однією мовою: вечір «Мода шаблонів» у TSUM Loft
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
- 08.11.2025|16:51«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 05.11.2025|18:42«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
