Re: цензії

20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
Головна\Події\Зустрічі

Події

14.03.2014|07:35|Буквоїд

Іздрик розкаже про Тараса Прохаська, Сергія Жадана та Юрія Андруховича

15 березня в «Майстер Класі» (вул. Лаврська, 16 а) стартує заключний блок лекцій курсу «Історія літератури в авторах і текстах», який прочитає письменник, поет та культуролог Юрій Іздрик.

Усі три лекції Юрія Іздрика будуть присвячені найвідомішим українським сучасним авторам: Юрію Андруховичу, Сергію Жадану та Тарасу Прохаську. 

«Історія літератури в авторах і текстах» − унікальний курс в рамках Вільного лекторію, на лекціях якого найвпливовіші сучасні українські письменники розповідають про найталановитіших письменників-класиків та сучасників на прикладі їхніх текстів.

Лекції Вільного лекторію відкриті для найширшого кола слухачів. Щороку Культурний Проект проводить низку авторських відкритих лекцій за участю відомих мистецтвознавців, діячів культури та викладачів мистецтва. Вільний лекторій − це унікальний майданчик, де найкращі українські та іноземні лектори мають можливість говорити про мистецтво з різних позицій та залучати широку аудиторію до системи культурних і загальногуманітарних знань.

Субота, 15 березня. 17.00Тарас Прохасько: нейробіологія ландшафту

Юрій Іздрик:  

«Тарас Прохасько − чи не найзагадковіша постать актуальної української літератури. Зараховуваний критиками до так званого «станіславського феномену», він жодним чином не належить жодним угруповуванням, напрямкам, феноменам − його творчість сама є феноменом. Проза Прохаська щільна, повільна, філософська, перенасичена численними історичними та художніми алюзіями, а в той же час − проста й доступна для невтаємничених, позаяк у своїх пошуках-роздумах письменник зазвичай відштовхується від простих, часто побутових речей і явищ, знайомих майже кожному. 

Прохасько майже ніколи не експериментує з формою: формальну довершеність його творів гарантує сам спосіб думання і мовлення − неквапливий, неагресивний, розсудливий, − а також оптика людини, яка віднаходить власне identity і будує свою приватну філософію на спорідненості з ландшафтом та з його, ландшафту, історією. Саме це (а ще − особливості мови) надає творам Прохаська неповторного галицького шарму. Феномен Прохаська ще й у тому, що це, здається, єдиний український письменник, «якого люблять усі».   

Неділя, 16 березня. 17.00Сергій Жадан: постколоніальна урбаністика

Юрій Іздрик:

«Сергій Жадан − блискучий поет, прозаїк і публіцист, що залишається знаковою постаттю актуальної української літератури впродовж останніх 20 років. І хоча образна система його творів часто апелює до соціо-культурних феноменів радянської доби, в сенсі ідеологічному Жадан одним із перших звільнився від ментальних штампів тзв «совка». Через це твори його, зберігаючи місцевий національний колорит, є, по суті, космополітичними, наднаціональними і відкритими для іноземного читача.

Присутність Жадана у Харкові великою мірою вплинула на літературно-мистецьку еволюцію міста. Присутність Жадана в українській літературі збагатила її унікальними й впізнаваними образами, темами, інтонаціями, мовними знахідками. Його письменницька харизма не має відповідників − епігонство Жадана неможливе».

 Понеділок, 17 березня. 19.00Юрій Андрухович: поет у повітрі

Юрій Іздрик:

«Юрій Андрухович − одна з ключових постатей українського літпроцесу доби незалежності. Починаючи з 1990-х, майже кожен його художній твір як публічний виступ викликав неабиякий резонанс у суспільстві, особливо в мистецьких та наукових колах.

Поезія Андруховича, безсумнівно, належить до кращих зразків української поезії всіх часів. Прозовий дебют «Рекреації» свого часу став символом «нової української літератури», роман «Перверзія» — своєрідною енциклопедією українського постмодернізму. Андрухович — культуртрегер, гуманітарний «амбасадор», що адекватно представляє українську культуру за кордоном. Його вплив на розвиток актуальної української літератури та на формування літературних трендів − очевидний».

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери