Головна\Події\Зустрічі

Події

05.03.2012|15:00|Буквоїд

Письменники з’їли книжку

3 березня українські літератори відзначали Всесвітній день письменника. Святкова вечірка відбулася в ресторані «Старе Запоріжжя», що в Києві на Подолі. Письменники

Письменники насолоджувалися  вишуканими стравами, приємною музикою, цікавим спілкуванням. З-за кордону прислав привітання Любко Дереш, приклавши фото з екзотичною панорамою, запропонувавши відгадати, що це за місто.

Розважальну програму вів Петро Мага. Під його керівництвом автори змагалися в міні-гольф, сміялися над відгадуванням слів у грі «Крокодил», проголошували тости, слухали привітання гостей - представників світу мистецтва, танцювали, співали, отримували сувеніри - флеш-накопичувачі та призи - ручки «Паркер». Жартуючи, письменники обіцяли викинути свої лептопи і писати віднині тільки цими ручками.

На пропозицію Оксани Забужко влаштували читання. Молоді поети порадували своїми талантами. Після декламування віршів попросили в присутніх музикантів їхні інструменти і під власне акомпанування заспівали.

«Ідея відзначати Всесвітній день письменника в Україні виникла не сьогодні, - розповіла  ініціатор свята дитяча письменниця Лариса Ніцой. - Кілька років тому з цим днем мене привітала художниця-ілюстратор з Англії Еліна Елліс, чим здивувала, бо я про це свято не знала. Пошукала в Інтернеті і ще більше здивувалася, що Всесвітній день письменника був заснований ще 1986 року на Міжнародному конгресі ПЕН-клубу. Письменницька організація ПЕН-клуб існує в 130 країнах світу і через 9 років святкуватиме своє сторіччя. Це наштовхнуло на думку, про необхідність такого свята і в Україні, бо когорта письменників у нас чимала і дуже талановита. Ідея зі святкуванням зависла на кілька років, бо потребувала затрат, аж поки в цьому році на наше прохання відгукнувся голова фонду «Нові традиції» Сергій Васильович Бондарчук».

На святі звучали привітання почесних гостей. Усім присутнім подарувала романс та зачарувала своїм голосом Ірина Шинкарук. Натхнення побажав Андрій Халпахчі, генеральний директор Міжнародного кінофестивалю «Молодість», який  також проходить за підтримки  фонду Сергія Бондарчука, та висловив сподівання, що такі зустрічі творчих людей, де можна обмінятися досвідом і просто поділитися враженнями про культурні події, стануть традиційними.

У свою чергу Сергій Бондарчук, натхненний цим виступом, пообіцяв посприяти у створенні «майданчика» для спілкування людей мистецтва: письменників, художників, кінематографістів тощо.

На завершення свята всіх присутніх чекав подарунок. На таці вивезли у вигляді книжки семи-кілограмовий торт із двадцятьма шістьма свічками. Письменники, зібравшись у коло, загадували бажання і задували свічки.

«Аж шкода було розрізати таку красу, - жалкувала Оксана Яблонська, - торт був виконаний наскільки майстерно, що всі спочатку подумали, що книга справжня». Дитячій поетесі Оксані Кротюк дісталося шоколадне перо, іншим - сторінки. «Отак письменники з´їли книжку», - пожартувала автор, літературний критик Наталя Марченко, чим викликала сміх у всіх присутніх.

У святкуванні Всесвітнього дня письменника взяли участь близько п´ятдесяти літераторів, серед яких: Оксана Забужко, Максим Кідрук, Андрій Халпахчі, Марійка Бурмака, Ірина Шинкарук, Лариса Ніцой, Олександр Гаврош, Сергій Руденко, Сергій Пантюк, Наталя Марченко, Цибулько Володимир, Якунін Дмитро, Батурин Сергій, Микита Кашницький, Оксана Кротюк, Гранецька Вікторія, Наталя Тисовська та багато інших. 

Інформація:  Фонд Сергія Бондарчукакоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

17.02.2019|11:30
17 лютого видбудеться вечір пам´яті "Ціна життя Небесної Сотні"
16.02.2019|19:01
Письменник Тарас Ващук подарував українській школі в ОАЕ партію видань «Книга-мандрівка. Україна».
16.02.2019|16:46
Вийшла книга "Веремій В´ячеслав. Правда життя журналіста" про загиблого героя на Євромайдані
16.02.2019|14:22
Директор Інституту книги розповіла, які напрями фінансуватимуть у 2019-му
16.02.2019|12:09
«Кімната Джованні» Болдвіна - книга місяця за версією “The Guardian”
16.02.2019|09:50
Львівські митники передали науковій бібліотеці України вилучені раритетні видання
15.02.2019|14:25
У Чернівцях гімназисти подарували книжки онкохворим діткам
15.02.2019|12:39
Роман «Ім’я троянди» Умберто Еко перетворили на телесеріал
15.02.2019|10:03
У Лондоні Книжковий Арсенал номінували як найкращий літературний фестиваль року
14.02.2019|20:45
Леонід Яковишин – лауреат премії імені Миколи Гоголя


Партнери