Re: цензії
- 09.01.2025|Богдан СмолякПодвижництво, задокументоване серцем
- 07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськВолодимир Полєк – жива енциклопедія
- 03.01.2025|Віктор ВербичОбітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
- 02.01.2025|Галина Максимів, письменницяПро вибір ким бути: ножицями чи папером
- 31.12.2024|Михайло ЖайворонМіж рядками незвіданих тиш
- 31.12.2024|Галина Максимів, письменницяПодорож, яка змінила світ на краще
- 30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськFemina est…
- 30.12.2024|Віктор ВербичКоли любов триваліша за життя
- 30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор«Небо єднати з полем...»
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
Видавничі новинки
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
Події
Конкурс на найкращий книжковий дизайн 2019 року
IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» та Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst», спільно з культурно-видавничим проектом Читомо визначають найкращий книжковий дизайн цього літературного року.
До участі в конкурсі українські видавництва можуть подавати книжки, які були надруковані в період з травня 2018 року по квітень 2019, що не були заявлені до конкурсу раніше та створені українськими дизайнерами / ілюстраторами. Участь у конкурсі безкоштовна.
Цього року конкурс матиме декілька оновлень. Отже, книги будуть відзначені за такими категоріями:
книги для читання (книжки, у яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);візуальна книга (видання, у яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);утилітарна (книга переважно прикладного характеру, нон-фішкн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо)Також журі визначить гран-прі конкурсу.
Олеся Островська-Люта, Генеральна директорка Мистецького арсеналу:
«Для Мистецького арсеналу конкурс дуже важливий, адже він дозволяє говорити про книжку як мистецький об’єкт і розвиває галузь в естетичному напрямку. Цього року вперше на ярмарку буде стенд з колекцією фіналістів конкурсу, аби познайомити відвідувачів фестивалю з найкрасивішими українськими книжками. Також ми вводимо категорію «Експеримент», що дозволить взяти участь у конкурсі видавцям, які не бояться ризикувати з візуальним, текстовим наративами й поліграфією, і це не завжди просто. Очікуємо, що на конкурс надійдуть книжки, видані не лише відомими видавничими брендами, а й новими ініціативами, студіями дизайну, художниками; можливо, з лімітованими накладами або ж самвидавні»
Беате Кьолер, директорка Goethe-Institut в Україні:
«Цей рік є дійсно особливим для конкурсу «Найкращий книжковий дизайн»: українська книга-переможець «Я так бачу» отримала бронзу в міжнародному конкурсі «Найкрасивіші книги з усього світу». Україна тільки вчетверте бере участь у цьому конкурсі, який вже понад 50 років відзначає на міжнародному рівні найкращий книжковий дизайн. Також для всіх інших українських видавництв, чиї книги потрапили у короткий список конкурсу, цей конкурс відкриває важливі перспективи: їхні книги стають частиною колекції німецького фонду «Мистецтво книги» (Stiftung Buchkunst) на Лейпцизькому та Франкфуртському книжкових ярмарках. Видавці, літературні агенти та представники преси в пошуці нових імен та нових видавничих ринків звертають неабияку увагу на найкрасивіші книги світу. Окрім цього, тисячі відвідувачів ярмарку їх гортають. Після виставок колекція поїде в тур по університетах та бібліотеках… Чи є ще краща можливість звернути увагу в та поза Німеччиною на український книжковий дизайн?»
З колекцією переможців можна буде ознайомитися на спеціальному стенді у секції «Арт-книга», де з 22-го по 25-те травня відбудеться читацьке голосування за книжку з найкращим дизайном 2019.
Для участі у конкурсі необхідно заповнити google-форму до 1-го травня – https://forms.gle/WTKKdeRz4AbjR1LQ7
З 1-го по 13-те травня книги, які братимуть участь у конкурсі, можна заносити або надсилати до бібліотеки Goethe-Institut в Україні (Київ, вул. Волоська 12/4, бібліотека) з маркуванням «Найкращий книжковий дизайн 2019».Засідання журі конкурсу відбудеться 18 травня
Оголошення результатів конкурсу 22 травня під час відкриття Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».
Призовий Фонд:
Goethe-Institut в Україні надає паушальне покриття транспортних витрат для відвідування Франкфуртського книжкового ярмарку для людини, яка зробила найбільший внесок у художнє втілення книжки-переможця (концепція видання, дизайн обкладинки, ілюстрації, архітектоніка книжки, верстка, шрифтовий дизайн тощо).
Франкфуртський книжковий ярмарок надає 6-денний вхідний квиток на Франкфуртський книжковий ярмарок Business Club Wochenticket (еквівалентною вартістю 1.050 євро) для видавця-переможця та вхідний квиток для дизайнера (ілюстратора тощо).
Переможці конкурсу будуть експоновані у межах колекції «Найкрасивіші книги світу», яка презентується на Лейпцизькому та Франкфуртському книжкових ярмарках і візьмуть участь у конкурсі Фонду «Buchkunst» поміж книг з найкращим дизайном з усього світу.
Важливо:
Як і торік, до розгляду експертною комісією не приймаються видання, відтворені за макетами інших видавництв (придбаних за ліцензією); видання, що містять неліцензійний контент, суперечить чинному законодавству про авторське право та інтелектуальну власність; пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію; містять гендерні або інші стереотипи, що принижують честь та гідність будь-якої соціальної групи чи індивідів. Також не розглядаються видання, які вийшли до травня 2018.
Уперше цього року на конкурс можуть подати книжки офіційно зареєстровані видавництва й книжки, видані приватними особами.
Переможці короткого списку зобов’язані надати по 3 примірники своїх видань – один примірник буде формувати колекцію найкрасивіших книг під час Книжкової виставки. Другий – для конкурсної лінійки фонду «Buchkunst», третій – для фонду Книжкового Арсеналу.
Книжкам-фіналістам будуть надані спеціальні наліпки, які можна використовувати видавцям з метою промоції своїх видань.
Від одного видавництва може бути подано до 5 книжок.
Контактні особи:
Оксана Хмельовська, Книжковий Арсенал
book@artarsenal.gov.ua
Марія Шубчик, Goethe-Institut в Україні
mariia.shubchyk@goethe.de
Ірина Батуревич, Читомо
ira.chytomo@gmail.com
Коментарі
Останні події
- 10.01.2025|14:39У Луцьку відбудеться театралізоване дійство «вірші. хліб. вино»
- 10.01.2025|07:49«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
- 09.01.2025|07:59«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»
- 08.01.2025|08:18«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Минувшина»
- 07.01.2025|08:20«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Хрестоматія»
- 06.01.2025|23:16«Колір граната» повертається у кіно до Дня народження генія Параджанова
- 06.01.2025|23:13У «Видавництві 21» вийшла друком нова благодійна книжка письменника Андрія Мероника
- 06.01.2025|07:40«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Дитяче свято»
- 03.01.2025|17:5814 січня Олег Скрипка зіграє Різдвяний концерт у Львові в межах туру “Щедрик”
- 31.12.2024|09:21Надія Мориквас: Якби не війна, я б написала про митця психологічний роман