Re: цензії

09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
Головна\Події\Конкурс

Події

27.06.2018|07:59|Буквоїд

Оголошено переможця конкурсу «Символ Карпат»

Журі на чолі з куратором одного з найвідоміших музеїв світу – лондонського Victoria and Albert Museum Мелісою Хамнетт (Велика Британія) оголосило переможця конкурсу «Символ Карпат» всеукраїнської еко-програми «Разом за природу».

Проект Петра Гронського «Відображення» обрано найкращим серед 80 претендентів. Автор отримає винагороду в 80 тисяч гривен, а скульптуру за його проектом восени встановлять у Моршинському міському парку.

«Відображення» — сучасна робота у формі голови рисі з полімеру, скловолокна, полімерної фарби та нержавіючої сталі висотою близько 4 метрів. Вона має бути встановлена у фонтані або штучному озері, завдяки чому виникає враження, ніби рись дивиться на своє відображення у воді. Робота Петра Гронського зрозумілою для всіх мовою мистецтва нагадує про екологічні проблеми Карпат, адже рисей, які живуть у карпатських лісах, залишилося усього 350, і з кожним роком ця цифра зменшується.

«Як довго без захисту людини рись буде бачити своє відображення у воді карпатського струмка? Саме до такого питання має привести глядачів мій проект.Я прагнув створити не фотографічний, а узагальнений образ рисі, який має гармонійно вписатися в ландшафт старого парку та привабити туристівдо Моршина. Відомі приклади, коли поява навіть однієї сучасної скульптури змінювала життя маленьких містечок. Наприклад, у німецькому Мюнстері в 1975 році встановили скульптуруДжорджа Рікі. Це стало початком всесвітньовідомого фестивалюcкульптур, який відтоді проходить тамрегулярно», — пояснює свій задум Петро Гронський.

До складу журі конкурсу увійшли відомі мистецтвознавці та культурні менеджери, серед яких: кураторка відділу сучасної скульптури одного з найвідоміших музеїв світу Victoria and Albert Museum Меліса Хамнетт (Великобританія), голова фонду «Мистецтво і сучасність» при Центрі сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» Анна Раковска (Польща), мистецтвознавець і куратор проектів «Мистецького Арсеналу» Олександр Соловйов (Україна), мистецтвознавець і співвласник аукціонного дому «Золотий перетин» Олексій Василенко (Україна), представник «Моршинської» Марко Ткачук, а також міський голова Моршина Руслан Ільницький. Протягом трьох місяців журі розглядало заявки конкурсантів і відбирало кращі роботи.

«Ми отримали чимало вражаючих проектів. Робота переможця мала гармонійно вписуватися в громадський простір, взаємодіяти з глядачем, доносити важливість захисту цих прекрасних тварин, врешті-решт стати символом Моршина. Скульптура «Відображення» найбільше відповідає цим критеріям, і я відзначила її під час голосування», — говорить Меліса Хамнетт. 

Користувачі Instagram також обирали переможця конкурсу у номінації «Приз глядацьких симпатій». Найбільше лайків на сторінці «Разом за природу» зібрав проект Марії Маркович «На межі», за який авторка отримає приз 10 тисяч гривень.

* У січні 2018 року рись перемогла у всеукраїнському голосуванні за тварину-символ Карпат, за неї віддали 33% голосів.  

** «Разом за природу» — всеукраїнський проект, ініційований ТМ «Моршинська» у партнерстві із Всесвітнім фондом природи в Україні (WWF). Його діяльність спрямована на збереження, оновлення та примноження карпатських лісів і природи України для теперішніх та майбутніх поколінь українців. Деталі за посиланням: https://www.facebook.com/zapryrodu/    



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери