Re: цензії
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Видавничі новинки
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
Події
Вийшли офіційний трейлер та постер документального фільму «Євродонбас» про європейську історію Східної України
Документальний фільм «Євродонбас» режисера Корнія Грицюка показує, що понад 100 років тому Східна Україна була невіддільною частиною Європи. Виробництвом фільму займається кінокомпанія 435 FILMS за підтримки Держкіно України.
Робота над фільмом розпочалась на початку 2021 року. В травні того ж року команда вирушила на зйомки у міста Донеччини та Луганщини — Маріуполь, Лисичанськ, Костянтинівку, Дружківку, Нью-Йорк. Зараз ці міста кожного дня з´являються у сюжетах новин, адже саме в них чи на їх околицях проходять активні бойові дії внаслідок військової агресії росії.
На період зйомок міста та селища, про які йдеться у фільмі, були прифронтовими, і люди жили там мирним життям, лише час від часу чуючи відлуння вибухів війни.
Команда зафільмувала унікальні пам’ятки, які залишили після себе європейці ще з XIX століття. Зараз кадри фільму мають особливу цінність, адже на них збереглись пам’ятки європейської культури XIX століття, багато з яких наразі знищено назавжди.
Розстріляний Маріуполь, де вже загинуло понад 20 тисяч українців, — повністю зруйнований. У документальному фільмі «Євродонбас» він постає квітучим, наповненим весняним теплом, з містянами, які, самі того не знаючи, проживають останню спокійну весну. Зараз від міста та його американської та бельгійської спадщини залишились лише руїни.
Будинки німців у Нью-Йорку та бельгійців у Лисичанську щоденно перебувають під обстрілами та ракетними ударами. Наразі неможливо сказати, що вціліло із давніх пам’яток архітектури. Відомо, що гімназія та будівля тубдиспансеру, що входили до бельгійської спадщини у Лисичанську вже зруйновані.
Всі ці міста та селища Донбасу заснували іноземці з Бельгії, Німеччини, Великої Британії та Франції. Наприкінці ХІХ ст. вони посеред степу побудували заводи й металургійні комбінати, зробивши регіон одним з найрозвиненіших у Європі. Більшість даних про цей період Сходу України було знищено радянською владою. Аби показати засекречену радянськими істориками, європейську історію Донбасу, команда фільму «Євродонбас» по крупицях збирала інформацію в архівах України, Бельгії та Англії.
«Майже сто років назад відбувались ті ж самі події. На українські землі після революції 1917 року прийшла радянська влада зі своїм “русским миром”, іноземні інвестори, які активно розбудовували Схід України втекли, хто залишився, тих розстріляли, червона армія завоювала Україну і тоді європейські держави, які мали величезні проблеми через Першу світову війну, не вступилися за незалежну Україну. Так Україна стала частиною Радянського Союзу, так Донбас став радянським надбанням», — Анна Паленчук, продюсерка фільму.
«Я родом із Донбасу, але лише під час зйомок цього фільму я дізнався про безліч важливих історичних та архітектурних артефактів, що залишили по собі європейці. Цей фільм – спроба повернути дуже важливу частину історії Донбасу. Показати європейську ідентичність цього регіону», — Корній Грицюк, режисер.
Презентація трейлеру фільму «Євродонбас» відбулась 23 лютого на Зимовому Кіноринку від ОМКФ. Через початок російської агресії, прокат стрічки в Україні відстрочено, проте команда фільму активно співпрацює з іноземними сейлз-агентами, щоб показати стрічку міжнародним глядачам.
Про фільм
Остгейм, Лібенталь, Нью-Йорк, Блюменфельд, Бунге, Марієнталь – чи чули ви про такі міста та села… Донбасу? Майже всі вони у радянські часи отримали типові комуністичні та «антибуржуазні» назви, такі як Новгородське або Юнокомунарівськ, разом з вигаданою проросійською історією, яку, на жаль, отримав і весь Донбас, перетворившись на найбільш міфологізовану радянську територію, унікальну та недоторкану фортецю «русского мира». Насправді ж на Донбасі знаходяться десятки міст, містечок та сіл, заснованих європейськими переселенцями та місцевими українцями ще на наприкінці ХІХ ст., а його розквіт розпочався задовго до приходу більшовиків до влади. Його батьки-засновники: німці, бельгійці, британці, французи та американці.
Саме завдяки європейським інвестиціям у промисловість та великій праці місцевих та заробітчан з інших частин України, Донбас вже на початку ХХ століття з «дикого поля» перетворився на передовий регіон навіть у порівнянні з Європою. Пряме залізничне сполучення з Брюсселем, філіали французьких та німецьких банків, динамічні міста з сучасною на той час архітектурою, вихід на європейські ринки, економічне зростання, транснаціональні підприємства, серед яких, наприклад, відділення компанії Siemens, справжній космополітизм, високий рівень життя робітників та великі перспективи – таким був Донбас до приходу радянської влади. Відтак, саме про такий Донбас та його історичне минуле й розкаже наш фільм.
Режисер: Корній Грицюк
Оператор: Богдан Кінащук
Автори сценарію: Корній Грицюк, Анна Паленчук
Продюсер: Анна Паленчук
Монтажер трейлеру: Денис Захаров
Дизайнерка постеру: Дарця Люба
Жанр: документальний фільм
Виробництво: 435 FILMS за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Тривалість: 73 хв
Коментарі
Останні події
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
- 10.12.2024|10:35Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
- 10.12.2024|10:30У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”