Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях

Події

25.03.2019|10:46|Буквоїд

«Французька весна» 2019 оголошує кінопрограму

До кінопрограми шістнадцятого фестивалю «Французька весна» увійшли новинки національного кінематографа на «Фестивалі допрем´єрних показів», ретроспективна програма «Шарман Легран і музика французького кіно» та традиційні «Довгі ночі короткого метра».

«Фестиваль допрем´єрних показів» дає глядачам можливість першими побачити найактуальніші кіноновинки. Покази в Києві пройдуть з 4 по 10 квітня. Програму відкриває трагікомедія «Едмон» про знаменитого французького драматурга Едмона Ростана та створення його знаменитої п´єси «Сірано де Бержерак».

Драма «Обіцянка на світанку» – екранізація однойменного роману лауреата Гонкурівської премії Ромена Гарі. Книга розповідає про матір письменника, яка з його ранніх років вірила в його блискуче майбутнє і пророкувала йому кар´єру дипломата. У головних ролях – П´єр Ніне та Шарлотта Генсбур.

Нова робота Франсуа Озона, драма «З божої волі», була вперше показана в конкурсній програмі Берлінського кінофестивалю, де фільм був відзначений Гран-прі журі. Сюжет заснований на реальних подіях і розповідає про скандал з розбещенням малолітніх в католицькій церкві. Головні герої фільму, які постраждали в дитинстві, об´єднуються, щоб перервати багаторічне мовчання.

Драма «Подвійні життя» – нова робота Олів´є Ассайаса про паризьку богему. За сюжетом, успішний паризький видавець (Ґійом Кане) щосили намагається пристосуватися до цифрової революції. Він має серйозні сумніви з приводу нового рукопису одного зі своїх давніх авторів, у той час як його дружина (Жюльєтт Бінош), відома театральна актриса, дотримується протилежної думки.

Також на «Фестивалі допрем´єрних показів» на глядачів чекають стрічка «Полуничка»про становлення еротичної фотографії в кінці XIX століття.

«Шарман Легран і музика французького кіно» – ретроспективна програма, яка складається з робіт великого композитора Мішеля Леграна, який помер в січні цього року, та визначних музичних фільмів останніх років з Франції. На рахунку у Леграна, класика французької музики, три премії «Оскар», п´ять «Греммі» і «Золотий глобус». Українським глядачам композитор відомий в першу чергу за мелодіями з «Шербурзьких парасольок». Окрім мюзиклу, удостоєного в свій час «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю, в програмі ретроспективи також покажуть мюзикл «Дівчата з Рошфора» з Катрін Денев, та музичні драми «Барбара» Матьє Амальріка, «Едем» Мії Хансен-Леве і «Джеронімо» Тоні Гатліф.

У Києві «Шарман Легран і музика французького кіно» стартує 11 квітня – після закінчення кінотеатральних показів програма буде доступна для демонстрації в кіноклубах. Для проведення показів активістам і керівникам майданчиків потрібно подати заявку на сайті проекту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».

За традицією, в кінопрограму «Французької весни» також увійшла добірка «Довгі ночі короткого метра». Глядачі зможуть насолодитися колекцією найкращих французьких короткометражок в нічний час. Більшість фільмів «Ночей» були представлені на міжнародних кінофестивалях в Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку і Торонто. У Києві добірка буде показана в кінотеатрі «Жовтень» 19 і 20 квітня.

Покази кінопрограми «Французької весни» пройдуть в Києві, Дніпрі, Запоріжжя, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Рівному, Харкові, Чернівцях та інших містах. Повний список міст незабаром з´явиться на сайтах Французького інституту та компанії Артхаус Трафік.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери