Re: цензії
- 20.01.2025|Олександра СалійПароль: Маньо
- 16.01.2025|Ігор ЧорнийБориславу не до сміху
- 09.01.2025|Богдан СмолякПодвижництво, задокументоване серцем
- 07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськВолодимир Полєк – жива енциклопедія
- 03.01.2025|Віктор ВербичОбітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
- 02.01.2025|Галина Максимів, письменницяПро вибір ким бути: ножицями чи папером
- 31.12.2024|Михайло ЖайворонМіж рядками незвіданих тиш
- 31.12.2024|Галина Максимів, письменницяПодорож, яка змінила світ на краще
- 30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськFemina est…
- 30.12.2024|Віктор ВербичКоли любов триваліша за життя
Видавничі новинки
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
Події
Художниця Тамара Рогозіна: «Сильна картина – та, що залишається в душі»
Тамара Рогозіна – українська художниця, яка вдало поєднує особисту творчу діяльність і викладання в Арт-студії J.D, де дорослі та діти пізнають тонкощі академічного малюнка.
Свого часу, здобувши освіту інженера-електрика, вона пірнула у пошук себе: спершу захопилася йогою, а згодом – і живописом. Результати багаторічного розвитку виправдали сподівання. Так, мисткиня почала брати участь у групових виставках, як ось в Інституті проблем сучасного мистецтва. А днями порадувала киян першою персональною експозицією.
Побував на виставці і "Буквоїд" та, скориставшись нагодою, поспілкувався з художницею – про силу творчості у різних її виявах.
З чого почалося ваше захоплення живописом?
За освітою я – інженер-електрик, і все життя чомусь вчуся. Пошук себе привів мене у трай-йогу, котру свого часу почала викладати. А з часом у мене з´явилося бажання навчитися малювати. Подорожуючи, я бачила картини визнаних світом художників, і розуміла, що якби вміла малювати, то хотіла би написати те, що зображували вони. І ось одного разу випадково натрапила на оголошення про заняття з малювання. Я туди подалася – і вирішила продовжити почате. Потім пішла далі – мене захопила акварель, вона подарувала мені неймовірні відчуття. З часом познайомилася з художницею Юлією Дубовик. Закінчивши в Іспанії школу сучасного мистецтва, вона відкрила в Києві дитячу художню студію. Я, у свою чергу, відвідувала її індивідуальні заняття, і саме завдяки їй повірила в себе. А коли вчитель вірить в учня, це дуже окрилює. Так я почала малювати більш складні картини, копіювати полотна Леонардо да Вінчі.
І згодом вас запросили викладати у студії?
Так, я викладала для дітей. Однак свого часу Юлії стало тісно в Києві, тому вона поїхала на навчання до Нью-Йорку. Я ризикнула продовжити її справу – керівництво студією. Звісно, було непросто, адже підприємництвом я ніколи не займалася. До того ж довелося активніше розвивати свою майстерність як художниці. Перші півроку я денно і нощно працювала над собою. І, звісно, зараз не зупиняюся на досягнутому.
Що важливо, виключно задля грошей я не зробила би на цей крок. Передусім моя мета – передати те, чого сама навчилася, залишитися по собі слід. Думаю, що жодна справа не розвиватиметься без внутрішньої любові до неї. І ось за два роки керування студією я організувала чотири виставки дитячих картин. Це також цікавий досвід, адже всі демонструють результат роботи, бачать себе та інших, і це стимулює на подальший творчий розвиток.
Зважаючи на вашу життєву історію, як відчуваєте, вам бракує повноцінної художньої освіти за плечима?
Знаєте, я завжди відчуваю брак знань. Однак заразом це відчуття стимулює рухатися вперед. Я періодично відвідую майстер-класи художників із академічного малюнку, навчалася у Школі сучасного мистецтва Вікторії Бурлаки. До того ж прошу своїх знайомих передавати свій досвід мені та іншим, наприклад, це стосується майстер-класів із сучасного мистецтва, гіперреалізму.
На початку нашої розмови ви загадали, що займаєтеся йогою. Вона вливає на вашу творчість?
Так, досвід у йозі мені допомагає. Ідеї гуманізму, просвітлення я втілюю у своїй творчості. Трай-йога відкриває внутрішній, природний потенціал людини. І саме природні здібності я намагаюся розвивати у кожного свого учня. Одна справа готувати його до вступу в художню академію – тут вимогливість значно вища. Інша справа – допомогти йому відпочити і відчути задоволення від самого процесу малювання, ось тут підхід має бути м´якішим. Тож моє вміння відчувати сприяє кращій комунікації з учнями. А ще для мене важливий зв´язок вчитель – дитина – батьки. Адже батьки мусять розуміти своїх дітей і допомагати їм на творчому шляху.
Коли відчуваєте себе особливо щасливою?
Коли є результат і його помічають інші. А також мить творчості – задоволення від того, що втілюєш свій задум. Тоді я навіть не боюся, що це можуть не оцінити. Головне – те, що я відчуваю і виплескую на полотно.
Картини яких художників є для вас взірцями?
Леонардо да Вінчі – його творчість, його особистість дуже впливають на мене. Захоплює підхід, гуманізм цього митця. А також Вінсент ван Гог, полотна якого треба бачити наживо – вони не можуть залишити глядача байдужим.
Тамаро, а сучасним мистецтвом цікавитеся?
Намагаюся. Ось нещодавно відвідала виставку Івана Марчука – і вона викликала потужні емоції. Дуже сильно. Не всі сучасні художники так на мене впливають.
Взагалі яку картину можете назвати "сильною"?
Сильна картина – та, яка залишається у душі, та, яку ти відчуваєш. Тому своїх учнів я закликаю передусім відчувати те, що вони пишуть, а не механічно щось зображати, копіювати.
Які техніки вам найближчі?
Олівець, акрил. Однак найбільше мене надихає акварель і масло, і саме в цих техніках хочу продовжувати працювати. У майбутньому також планую експериментувати зі змішаними техніками.
А як щодо тем?
Наразі проходить моя персональна виставка-продаж у Лютеранській церкві. Там представлені 20 робіт, написаних на різні теми. Однак, так вийшло, що найбільше експозиція містить зображення квітів, написаних з натури. Також доволі цікаво вийшли портретно-пейзажні картини. Наприклад, свого часу я написала свою доньку на тлі водоспаду неймовірної краси. І тут є свій сенс: вода – це жіноча стихія, це потік, і дуже важливо жити з самим собою в потоці світлого, божественного.
У майбутньому хотіли би сконцентруватися на чомусь одному?
З одного боку, так. З іншого – викладаючи, я розумію, що, концентруючись на одному, я втрачаю з поля зору щось інше, важливе.
Найближчим часом ще плануєте організовувати свої виставки?
Щодо персональної експозиції – важко сказати. Однак, звісно, хочу брати участь у групових виставках. Цілком можливо, що вдасться організувати цікавий проект із Україно-японським центром, адже маю картини у стилі японської графіки.
Надихнутися красою, майстерно втіленою Тамарою на полотнах, охочі мають час до травня (у залах Лютеранською церкви).
Фото: Вікторії Руденко
Коментарі
Останні події
- 20.01.2025|10:41Розпочинається прийом творів на VІI Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
- 17.01.2025|11:04Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 15.01.2025|10:48FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
- 12.01.2025|20:21Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
- 12.01.2025|08:23«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 11.01.2025|21:35«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові
- 11.01.2025|09:00«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»
- 10.01.2025|14:39У Луцьку відбудеться театралізоване дійство «вірші. хліб. вино»
- 10.01.2025|07:49«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
- 09.01.2025|07:59«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»