Re: цензії
- 31.01.2025|Олег СоловейЗалишатись живим
- 29.01.2025|Ігор ЗіньчукПрийняти себе, аби стати сильнішою
- 27.01.2025|Марія Назар, м.ТернопільКлючик до трансформації сердець
- 26.01.2025|Ігор ПавлюкМоя калинова сопілка...
- 23.01.2025|Ігор ЧорнийЖертва не винна
- 20.01.2025|Олександра СалійПароль: Маньо
- 16.01.2025|Ігор ЧорнийБориславу не до сміху
- 09.01.2025|Богдан СмолякПодвижництво, задокументоване серцем
- 07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськВолодимир Полєк – жива енциклопедія
- 03.01.2025|Віктор ВербичОбітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
Видавничі новинки
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
Події
Тамара Дука: Треба навчитися любити себе
Її книги адресовані жінкам, вони розповідають про позитивне ставлення до життя, уміння змінювати свою долю, віру в себе. А свою основну професію Тамара обрала через причетність до процесу народження дитини, співучасть у процесі розвитку нового життя.
Тамара Дука — акушер-гінеколог із багаторічним стажем, часто доводиться бути для своїх пацієнток не тільки гінекологом, а й психотерапевтом. Адже її практичний досвід показав, що найчастіше фізіологічні проблеми жіночого організму є наслідком душевних травм, завданих коханими людьми, пов’язаних зі зрадою, образою, приниженням.
«Цьому нас у медичному інституті не вчили, — говорить Тамара, — і, гадаю, цьому не навчають і сьогодні, але це, дійсно, так. Жінка, яка отримала душевну травму, живе з цим, якось бореться або ж просто співіснує з цим, розповідає про це подругам і знайомим, або ж тримаючи це в собі. Але, на превеликий жаль, близько 90 % жінок не знають, що весь негатив, який, як їм здається, вони «випускають», розповідаючи про свою трагедію, повертається до них, і в досить короткий період часу у цих жінок з’являються вузли на матці або ж кісти яєчників. Ми ще не навчилися лікувати наші душі, наш «пробитий» енергетичний захист, щоб запобігти появі хвороби у фізичному тілі».
А одного разу їй довелося стати психотерапевтом для самої себе — зрада, образа та приниження випали і на її долю. Але Тамара не опустила руки. Вона знайшла вихід із ситуації. Звичайно ж, в цьому їй допомогли і професія, і багаторічний досвід, і підтримка дорослого сина.
З цього почалася і письменницька кар’єра Тамари. Сьогодні вже видані два її романи російською мовою «Возрожденная в счастье» та «Когда приходит любовь...» в форматі e-book, і готуються до видання ще два «Мужчины тоже умеют любить» та «Азбука интима». І, здається, Тамара не збирається зупинятися, навпаки, вже завершено п’яту книгу.
Про її нову діяльність — літературну — ми й говоримо.
— Лікар-гінеколог — автор жіночих романів. Інтригує. Коли взагалі з’явилося бажання писати?
Тамара Дука: Бажання писати, як таке, з’явилося вперше, коли мені завдали душевного болю. Хотілося з кимось поділитися, але так, щоби пересудів не було. Ось і виявилося, що найкраще для цього підходить чистий аркуш паперу. Спочатку це були щоденники, які писалися від випадку до випадку. Але завжди відбувається щось значуще, причому в певний період часу, коли тебе на щось штовхають твої внутрішні сили. Для мене цим фактором стала моя особиста історія. Робота? Цей елемент присутній також. Коли чуєш неймовірні, водночас — реальні історії жінок, виникає бажання допомогти. Я не беру на себе роль вчителя, але хочеться відкрити інше бачення життя для таких жінок... Хоча не всі готові його прийняти. Потрібно вчасно відступити від своїх «благих», як мені в той момент здається, намірів. Очевидно, ще не час і не місце.
— Якщо Ваша перша книга «Возрожденная в счастье» — ваша особиста історія, то головна героїня Катя — це Ваш портрет?
Тамара Дука: Моя перша книга — це крик душі, це те, що змусило мене подивитися на своє життя по-іншому, побачити те, чого я раніше не помічала, побачити світ навколо себе і просто почати жити й усвідомити, яке це щастя — жити. Але не треба забувати, що це твір художній, і без певної вигадки тут не обійшлося!
— А як у вас народжуються ідеї майбутніх книжок?
- Це те, що я бачу і що мене зачепило. Нічого особливо вигадувати не треба. Всі давно вже зроблено за нас. Треба тільки це донести.
— Ви відразу створюєте сюжет роману чи спочатку накопичуєте якісь записи, чернетки і потім вигадуєте сюжет?
- Буває по-різному. Іноді якась думка живе в моїй голові достатньо довго, щоб сформуватися в сюжет. Іноді я роблю ескізи.
— Чи відрізняється якось робота над кожною наступною книгою?
- Так. Буває, що я чекаю, коли «прийде» матеріал, щоб сюжет став цікавим, хоча основна лінія сюжету практично завжди повністю сформована перед тим, як я починаю писати новий роман.
— Ваші книги — це дуже життєві історії жінок, і при цьому завжди з хорошим фіналом. Ви не думаєте, що це робить їх менш правдивими?
- Сьогодні я впевнена , що ми прийшли на цю Землю для того, щоби побачити всю її надзвичайну красу і насолодитися нею, жити в ній кожну хвилину, бачити її, відчувати її та віддавати її іншим. Людина зароджується в момент найпрекраснішого почуття — кохання, так чому вона повинна все життя відчувати щось інше? По-моєму, зародження в момент любові зумовлює йти з цим почуттям по життю, тобто жити в щасті, радості, любові. Це дуже природно. Так має бути. Позитивні емоції посилюють наш позитивний енергетичний заряд, і тоді ми щасливі, сповнені бажань, сил творити і любити. Й мені хочеться в своїх романах принести моїм читачам цей позитивний.
— Підзаголовок вашої першої книги «Возрожденная в счастье» звучить так: « Как забыть « бывшего » и начать новую жизнь : Руководство к действию ». Існує якийсь особливий секрет щастя?
- Треба навчитися любити себе. Але спочатку необхідно пізнати себе. Це важка робота. Та й взагалі, бажання пізнати себе і дізнатися, хто ти і навіщо в цьому світі — завдання не з легких. І багато хто усвідомлює необхідність цього тільки, коли виникають такі обставини в житті, які змушують їх почати думати про те, хто ти і для чого ти тут — крутитися навколо чоловіка і підпорядкувати цьому весь свій світ, або зрозуміти свою місії. Але, знаєте, є дуже багато жінок, які почувають себе досить комфортно, присвятивши всю себе чоловікові та дітям. І прийти до них з пропозицією «полюбите себе» рівнозначно зустрічі з ворогом. Вас не сприймуть. Тут ваше завдання зрозуміти, що і таке бачення свого місця в цьому житті має право бути.
— У вашого другого роману « Когда приходит любовь... » теж є підзаголовок «Научись понимать и принимать подсказки, которые дает тебе жизнь». Ви вірите в долю і в те, що вона (доля) підказує нам, що робити? І як тоді навчитися хоча би розуміти ці підказки?
- Я вірю в долю і в те, що життя нам постійно дає підказки у вигляді людей, які раптом з’являються в нашому житті з інформацією про щось, у вигляді назви статті в журналі, якогось слова, яке ти почув від людини, яка йде тобі назустріч та розмовляє зі своїм другом, книги, яку тобі хтось малознайомий радить прочитати... Їх багато — підказок. Треба навчити налаштувати себе на хвилю сприйняття. Якщо є замовлення у Всесвіт, обов’язково буде відповідь, але треба бути готовим її прийняти. Цьому теж необхідно вчитися і працювати над собою.
— У вас є вже дорослий син. Наскільки він залучений до процесу творчості? Ви радитеся з ним, коли пишете? Як він ставиться до Вашої творчості?
— Мій син — це подарунок Бога, це наше з ним со-творіння. Коли син запропонував мені писати, це практично збіглося з моментом, коли я вже почала робити це. Моїм емоціям потрібен був простір, куди вони могли би переміститися. Думаю, він зрозумів це. Так було, коли я писала свій перший роман. Тепер же він знає тільки, що я в процесі: починаю, або закінчую книгу. Він не знає, про що буде мій наступний роман. Це завжди тільки моє творіння.
— Ви легко пишете?
— Я не знаю, як відповісти на це питання. Бувають дні, коли час летить дуже швидко, і вдається написати багато. Але бувають і дні, тижні, коли я відкриваю комп’ютер і тут же закриваю. Я ставлюся до цього спокійно.
— А що любите читати? Кого найчастіше перечитуєте?
— Джон Мерфі, Олександр Свіяш, Ніл Доналд Уолш, Сен Жермен, Ричард Бах. Всі ці автори зі своїми творами прийшли в моє життя в певний період, і я вдячна Богу за їхнє саме своєчасне пришестя. Це величезна підтримка Всесвіту мого буття.
— Як ви думаєте, що ваші книги можуть дати читачкам?
— Дуже сподіваюся на те, що вони допоможуть їм поглянути на себе по-іншому, зрозуміти себе і свою значимість, навчать їх любити.
Коментарі
Останні події
- 02.02.2025|19:56Духовна трійня Ігоря Павлюка
- 02.02.2025|19:16Оголошено конкурс на здобуття літературної премії імені Ірини Вільде 2025 року
- 30.01.2025|22:46Топ БараБуки: найкращі дитячі та підліткові видання 2024 року
- 22.01.2025|11:18Англійське чаювання з Генрі Маршем: говоримо, мотивуємо, донатимо
- 22.01.2025|11:16«Інше життя» від Христини Козловської вже в книгарнях-кав’ярнях та на сайті
- 22.01.2025|09:24«Основи» перевидають фотокнигу balcony chic Олександра Бурлаки, доповнену фотографіями з 2022–2024 років
- 20.01.2025|10:41Розпочинається прийом творів на VІI Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
- 17.01.2025|11:04Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 15.01.2025|10:48FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
- 12.01.2025|20:21Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків