Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Головна\Події\Культура

Події

08.11.2023|13:11|Буквоїд

Більше 50 тисяч гривень зібрав український письменник на підтримку ЗСУ

З 19 жовтня до 1 листопада тривав благодійний тур «Війна триває» містами Європи українського письменника Андрія Мероника з щоденником війни «24.02».

Книжка побачила світ у чернівецькому «Видавництві 21». Заходи відбулися у Кракові, Гданську, Берліні, Франкфурті та Лейпцигу. Тур став можливим завдяки сприянню Міністерства культури та інформаційної політики України, зусиллям автора книги та підтримці громадян й організацій, що бажали долучитися до ініціативи.

У кожному з цих міст письменник провів виступи, лекції та зустрічі з читачами. Тур «Війна триває» не тільки привернув увагу до проблем війни, але й допоміг освіжити спогади багатьох людей про трагічні події останніх років. Адже, за словами учасників зустрічей, побут та відсутність тривог доволі швидко змушують забути про ті жахливі речі, що відбуваються на фронті.

Традиційно книжка «24.02» не продавалася, а обмінювалася на донат: всі відвідувачі заходів мали можливість отримати примірник видання, вкинувши будь-які кошти в прозору скриньку. Загалом було обміняно близько 100 книг на загальну суму більше 50 000 грн. Усі гроші будуть спрямовані на допомогу ЗСУ, зокрема, ремонт евакуаційної техніки.

«Обмінюючи книгу на донат, люди мають можливість не просто зробити свій внесок у перемогу, але й отримати щось на згадку», – розповідають організатори заходів.

Неочікуваним наслідком туру став той факт, що багато людей, які писали щоденники або спогади про російське вторгнення в Україну, закинули їх після переїзду у Європу і не наважувалися публікувати. Успішний приклад книжки «24.02» в Україні надихнув багатьох відновити роботу над своїми матеріалами, публікувати їх і піднімати нову хвилю уваги до нашої країни в світі. 





Зустрічі благодійного туру відвідали і представники консульств, видавництв та перекладачі, які зацікавилася історією створення та поширення цього щоденника. Також є підстави очікувати перекладів щоденника війни «24.02» німецькою та польською мовами. Втім, буде це друкований чи електронний варіант – автор поки не розголошує.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери