Головна\Події\Культура

Події

13.08.2020|03:50|Буквоїд

Громадські діячі вимагають справедливого суду у справі «Медведчук проти Кіпіані та видавництва Vivat»

Відомі громадські діячі підписали заяву з вимогою справедливого суду у справі «Медведчук проти Кіпіані та видавництва Vivat».

Заяву на ім’я Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової було опубліковано 12 червня.

Підписанти вимагають рішення суду, яке було би законним, а не політично вмотивованим, а в самому позові Віктора Медведчука вбачають «неприховану спробу прямого тиску на свободу слова, друку та наукової думки в Україні». 

«До ролі суду не належить арбітраж історичних питань, які є частиною тривалої дискусії між істориками…. Протилежний висновок відкрив би шлях судовому втручанню в історичну дискусію і неминуче переніс би відповідні історичні дискусії з публічних форумів у судові зали», – йдеться в заяві.

«Вважаємо неприпустимим той факт, що політик використовує суд для того, щоб змусити відмовитися від історичної правди, залякати інакодумців, як це успішно робила радянська держава, змусити прийняти власну точку зору щодо його ролі у судовому процесі над українським поетом-дисидентом Василем Стусом та минулого свого батька як єдину правильну», – наголошують у зверненні. 

Документ підписали: письменники Сергій Жадан, Андрій Любка, президент Українського ПЕН Андрій Курков, директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, голова ГО «Кримський дім» Алім Алієв, музиканти Сашко Положинський та ще майже сотня відомих українських діячів.

Читомокоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери