Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Культура

Події

22.04.2020|19:50|Влад Самовидець

«Літературний Чернігів» 1/2020 представляє Україну в історії

Першеу 2020році число щоквартального мистецького журналу «Літературний Чернігів» уже пахне свіжою друкарськоюфарбою і чекає на зустріч зі своїми читачам в Україні і світі.

Його відкриває до добірка нових віршів Станіслава Новицького. Прочитавши їх, ви, зокрема, дізнаєтеся, що: «У скіфському кургані посеред степу  лежить той про кого ніхто не знає…»  та інші поетичні таємниці.

Ганна Арсенич-Баран розповідає  читачам дев’ять  коротких трагікомічних  «Сільських історій». Ми дізнаємося, як  сміялося карпатське село за «совітів», коли, часом, було не до сміху, але  гумор все ж рятував  і допомагав виживати. 

Ліна Ланська представляє добірку «Смарагдова скрижаль» з назвою своєї найновішої книги і запрошує у поетичну подорож : «Там, за сімсот-вісімсот кілометрів Сонце спалює ніч. Яблуні білі доношують гетри, Соняхи увсібіч» .

Метафоричне оповідання представив на суд читачів Михася Ткач. Його «Коли янголи співають» можна читати по-різному, слідкуючи за поєднанням порівнянь і пейзажів, думками та почуттями героїв  і за розвитком сюжету.

Поезії Іллі Левченка інтригують, починаючи з передмови: “Читайте уважно й углибайте у слово… Усе це – про любов і смерть. Текст і підтекст…» .

Ліричне оповідання  Миколи Тютюнника «Полкан» показує  сучасну війну на Донбасі з несподіваного боку – очима братів наших менших.

Добірка віршів Павліни Туменко «З дива сплітається слово», одразу приваблює одкровенням: «Люблю, коли без приводу й нагоди Дарують квіти, кажуть "я люблю".

Анатолій  Ролік з перших рядків у «По той бік подій»  занурює читача в динаміку пригод. У його прозі на кожному кроці читача можуть підстерігати несподіванки:  «І тут до Вагнера весело посміхаючись підійшли дві жінки. -Алексе, ходім з нами, - вони підхопили його попід руки і повели всередину мисливського будиночка. – Ти такого ще не бачив».

Любов Матузок представлена в «Літературному Чернігові» п’ятьма поезіями.  Один вірш присвячений нашому колезі, багаторічному члену редколегії часопису – Володимиру Сапону.

Гостросюжетний уривок з кіноповісті «Нащадок» Валерія Конаша (Про лихі дев’яності)  проситься до екранізації.  Дія відбувається одразу в кількох історичних зрізах, починаючи з козацької доби і закінчуючи майже нашим часом.  В епіцентрі динамічних подій  і пригод сильні характери і… кохання.

Вірші Ольги Смольницької поведуть вас у світ християнських образів, які перегукуються з сучасністю. Це заглиблення у світ емоцій і роздумів. 

Короткі оповідання  Леоніда Луцюка “Млин» та «Ялинка» оповиті ліричним сумом про досвід минулого і роздумами про майбутнє, що змінює людину.

Автограф з ліричного зошита залишив  Владислав Савенок. Часопис  вміщує добірку його поезій «Погляд із Всесвіту», яка закінчується автографом вірша «Цифрове кохання».

«Літературний Чернігів» друкуєімена лауреатів Чернігівської  літературної премії ім. Л. Глібова за 2020 рік. Це  поет, прозаїк Анатолій Шкуліпа (м. Ніжин), письменниця  Ганна Арсенич – Баран (м. Чернігів),  доктор філологічних наук, професор літературознавець  Оксана Гарачковська (м. Київ) , головний режисер Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Дмитро Обєдніков (м. Чернігів), поет, гуморист Михайло Сушко (Чернігів).

Керівник літературної студії Ніжинського державного університету, письменник  Олександр Забарний підготував до друку добірку творів літстудійців  Дениса Коськіна, Іванни Булки, Каріни Акопян, Вікторії Дерев’янко, Софії Ніжинець.

У рубриці «Літературні студії»  вміщено дослідження  Олександра Ковальчука «Особливості гармонізації внутрішнього світу ліричного героя у поезії  Володимира Сосюри 20-х років».

Прозаїк Віктор Божокнадрукував  рецензію «Три кити незабутньої творчості  Михася Ткача», з нагоди виходу у світ тритомника творів  письменника-земляка.

Історик Назар Котельницький публікує дослідження «Іван Петрункевич  - видатний син Борзнянщини».

Станіслав Бушак та Оксана Петренко пропонують  читачу надзвичайно цікаве  дослідження про кобзарів Чернігівщини  у праці «Книга Пантелеймона Куліша «Записки о Южной Руси» - видатна подія в історію української культури».

Микола Гринь  розповідає про письменника, публіциста  і журналіста Івана Шкурая  в краєзнавчій студії «Талановитий син завороженого Придесення».

«Життєві віхи письменника-земляка» з нагоди 100-річчя українського прозаїка Анатолія Дрофаня запропонував читачам  часопису Станіслав Маринчик.

Володимир Кузьменко вміщує рецензію  «Нас з любов’ю проводять життям конотопськії зорі»  на книгу «Конотоп». Рецензію «У чарівному дивосвіті книги» запропонував  Олександр Забарний на книгу Юрія Бондаренка «Шахтар» 1:1 «Бешикташ».  Богдан Дячишин у рецензії «Поезія класичної ясності» представляє книгу Миколи Будлянського  «Смак пізнього яблука».  

А Анатолій Хоменко  пише у рецензії «До болю правдивий роман» про книгу Віктора Божка «Афганська жара».  Василь Слапчук та Олег Гончаренко вміщують рецензії на книги  Сергія Дзюби «Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер» та, відповідно, «Замість щоденника».

Часопис друкує гумор Валерія Демченка «Геронтологія на марші» та спогад   Михайла Сушка  «Іконостас»  пам’яті Ганни Чубач

На закінчення номера – пісня  «Сон» у перекладі Лариси Ткач.

Таким насиченим стало перше число «Літературного Чернігова» у 2020 році.

На обкладинці журналу  - церква Архангела Михаїла у селі Плиски Борзнянського району на Чернігівщині. 

З електронною версією часопису можна ознайомитися  за посиланням тут. Або скопіювати https://issuu.com/600388/docs/lit_chern_01_2020_el_versiya



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери