Re: цензії

17.02.2020|Ігор Зіньчук
Дорогою слова до пізнання Істини
17.02.2020|Василь Кузан
Це більше, ніж книга
14.02.2020|Богдан Дячишин, Львів
Світ у мріях
13.02.2020|Валентина Семеняк, письменниця
«Тримайся за повітря» – символ Любові агапе і світлого кохання
12.02.2020|Ольга Червінська
Джаз — «це інший можливий погляд на світ...»
11.02.2020|Ганна Клименко-Синьоок
Поза межами безмежжя, або Роман із присмаком поезії та лавандово-кавовим ароматом
10.02.2020|Валентина Семеняк, письменниця
Карколомні і несподівані сюжети у новій книзі Ніни Фіалко
10.02.2020|Володимир Кузьменко, доктор філологічних наук, професор
Митець неореалістичної формації
09.02.2020|Назарій Андрійчук
"Єнчий світ", як ліки для душі
09.02.2020|Уляна СВЕРЕДЮК, пошукач кафедри фольклористики імені академіка Філарета Колесси Львівського національного університету ім. Івана Франка
Дещо про порівняльну характеристику мотивів жіночого начала в українській поезії та філософії
Головна\Події\Культура

Події

06.02.2020|12:22|Буквоїд

Український письменник вп’яте номінований на “журналістський Оскар” як відеооператор

Український відеожурналіст, письменник, кореспондент The Associated Press Мстислав Чернов був номінований на престижну британськупремію Royal Television Society у категорії “Оператор року”. Інформація про це з’явилася на офіційному сайті премії.

Це вже п’ята номінація на цю премію для Мстислава Чернова, двічі він виграв премію: у 2015 (Молодий талант року) та 2016 (Оператор року) роках. За останні п’ять років жоден українець, крім самого Чернова, на цю премію не був номінований.

У січні Мстислав Чернов також дебютував як письменник книгою «Часи сновидінь». Вона стала першим романом, який вийшов в київському видавництві «Саміт-книга» у 2020 році, й доступна у книжкових крамницях. На читача чекають Слов’янськ, що захлинається в крові, італійська Катанія, охоплена жорстокими антиміграційними протестами, історія вбивства, кохання й ненависті в затишній квартирі Харкова, буддійські монастирі, Гімалайські вершини та безкінечні ландшафти сновидінь.

Географія роману співпадає з географією роботи Мстислава Чернова як відеожурналіста. За його словами, він був номінований на премію Royal Television Society за низку робіт, зокрема, висвітлення виборів та інших політичних подій в Україні, танення льодовиків у Гренландії, протести у Парижі та Гонконзі. Загалом, він працював у понад 40 країнах світу, в першу чергу — у гарячих точках: розпочав міжнародну кар’єру фотографа та відеооператора  репортажами з протестів на площі Таксим у Стамбулі. З 2014 року працює на The Associated Press — фіксує події Революції Гідності (під час яких був поранений), висвітлює анексію Криму, війну на Донбасі (одним із перших документує наслідки катастрофи малайзійського літака Boeing 777 рейсу MH17), події в Сирії, Іраку, міграційну кризу у Європі, протести в Каталонії.

 «Я бачив революції та війни, знімав теракти й протести по всьому світові, — говорить автор. — Але Донбас — це інше. Це занадто близько. Від цього не закриєшся камерою. В якомусь сенсі, Донбас — це символ. Бо всі війни зсередини виглядають однаково: це страх, страждання, втрати та смерть. Війна — це колективний кошмар, від якого майже неможливо прокинутися. Ми всі, в якомусь сенсі, живемо у Часи сновидінь».

Свій досвід відеожурналіста Мстислав Чернов використав як письменник. Навіть презентація роману була тісно пов’язана з його відеороботами: книга стала центральним об’єктом на виставці “Виробництво снів, або що пропонує сучасна медіамашина” у арт-центрі Closer (Київ, вул. Нижньоюрківська, 31), яка створена, в першу чергу, з відеоробіт Мстислава Чернова. Виставка підбиває підсумки його останніх шести років роботи як відеожурналіста The Associated Press. Експозицію можна подивитись до 14 лютого, з вівторка по суботу з 12:00 до 20:00. Вхід — вільний.

Голова премії Royal Television Society Саймон Бакс вважає номінантів цього року і серед них Чернова найсильнішими, ніж будь-коли: “З такою високою планкою, як цього року, змагання за потрапляння у номінанти було дуже сильним, і номінацію у кожній з категорій я би вважав за перемогу”.

“Ця номінація для мене дуже важлива як ознака того, що я рухаюся у правильному напрямку, — зізнається українець. — Я вже декілька років працюю у документалістиці, вивчаю її, переосмислюю, і радий тому, що у Royal Television Society мою роботу визнають важливою”.

Нагадаємо, премія RTS заснована однойменною Royal Television Society — найстарішею телевізійної спільнотою у світі, створеною у Великобританії у 1927 році. Статус “Королівської” отримала у 1966 році. Покровителем організації у 1997 році став Принц Уельский.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери