Re: цензії

09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
Головна\Події\Культура

Події

04.09.2019|15:29|Буквоїд

Український проект «LUIKU» справив справжній фурор на фестивалі балканської культури «Pannonica 2019» у Польщі

На музичній мапі Європи починає спалахувати ще один гурт з України – один із найбільших фестивалів Польщі «Pannonica»назвав виступ українського проекту «LUIKU» «відкриттям цьогорічного фестивалю», а присутні на події промоутери уже запросили колектив на свої фестивалі на наступний рік.

Назвати виступ «LUIKU» на фестивалі «Pannonica» вдалим – не сказати нічого. Публіка танцювала і аплодувала від початку до кінця, драйв і танці не припинялись навіть під час повільних пісень.

Дмитро Ципердюк - автор і лідер проекту – багато говорив зі сцени, переважно українською, і це знаходило відгук у публіки: полякам дуже імпонувало перебування на сцені таких українців. Виглядало на те, що для більшості публіки це було не те що відкриттям, а одкровенням.

Польська преса не забарилася – репортаж головного редактора музичного дайджеста розповідає про перший день фестивалю. Ось переклад тієї частини матеріалу, де мова йде про виступ «Луйку».

«На сцені зявляється українська (це на «Панноніці» новинка) група «Луйку». Їхня музична (і не музична) стилістика не піддається на спроби класифікації. Їхній виступ - то не просто концерт, а специфічний музичний перформенс. Тут і електронна музика, і етнічна… І взагалі не знати яка.

Лідером і локомотивом формації є Дмитро Ципердюк, який окреслює свій стиль словом «транскарпатія». Дмитро - це вулкан енергії і незвичайний сценічний образ. Описувати музику я не візьмусь, бо описати її неможливо. Скажу тільки, що виступ захопив і зачарував мене та публіку!

Був то винятковий концерт, який викликав у пам’яті найбільш енергетичні виступи груп

Lemon Bucket Orkestra,  Shantel, Ekrema Mamutovica або Fanfare Ciocărlia.

Я вніс цей виступ до свого списку елітарних концертів. Думаю, шо саме таких виконавців «паннонікова» публіка хоче тут чути і під таких хоче танцювати. То був справжній воооооооогонь, а не музика!

Звичайно, це моя думка, але багато з тих фестивальників, з ким я розмовляв, її поділяють».

Подібну оцінку робить відома польська відеоблогерка  https://balkanyrudej.pl/:

«Найбільше вражень від вчорашнього концерту залишив у пам’яті гурт з України «Луйку». Якщо ви ще їх не знаєте – обов’язково погугліть і послухайте!».

«Найбільша несподіванка «Панноніки», «Фантастичне етно-електро», «Одкровення з України» - поляки не шкодують епітетів! 

Фестиваль «Pannonica» проходить щорічно з 2013 року. Цього року хедлайнерами фестивалю були легендарні Kočani Orkestar з Македонії, Goran Bregović and Wedding & Funeral Band, Bora Dugić із Сербії. «Луйку» був першим колективом з України, який запросили до фестивальної сім`ї і, як бачимо, який справив справжній фурор! Фестиваль «Pannonica» є місцем зустрічі і святкування, контакту з живою культурою Нової Європи і природою. Це автентичний, некомерційний, багатопрофільний, пульсуючий енергією тигель, який притягує прихильників «паннонської» культури у всіх її численних варіаціях: мадярська, балканська, циганська і карпатська.

«Pannonica» є культурною візитівкою Сондеччини, підтвердженням багатокультурності і багатства культури Нової Європи. Проходить у надзвичайно красивій долині ріки Попрад, посеред гір, на історичному шляху пересування народів з півдня на північ. Не хважаючи на те, що фестиваль відбувається у «хащах посеред нічого», він притягує до наметового містечка понад берегом Попраду численну, різну публіку з різних куточків Польщі і з-за кордону, яка приїжджає в пошуках вражень і емоцій, специфічного настрою і, ясна річ, традиційної музики, що є магнітом і приводом до різноманітних розваг.

Крім концертів польських і європейських зірок, сильною стороною події є пульсуюче життям фестивальне містечко, на наметовому полі якого відбуваються музичні, ремісничі, танцювальні та театральні майстер-класи, а також покази фільмів, зустрічі з митцями і дискусії.

 

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери