Re: цензії
- 26.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськФранківськ пісенний
- 26.06.2026|Віктор ВербичКоли cвіт – в обіймах мелодії дощу
- 24.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськПід знаком невтомності
- 23.06.2026|Віктор Палинський"Іпостасі" художника
- 23.06.2026|Їнка Сяньчина, письменницяМіж тонких стебел глибокої трави
- 21.06.2026|Дана ПінчевськаПроцес становлення праведників миру: перша п’єса Лариси Мончак
- 21.06.2026|Ігор ПавлюкВолинська сага про війну, любов і свободу
- 19.06.2026|Павло Пантелеєнко, педагог, філологПовернення до першоджерел крізь магію літа
- 19.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськОбережно там, де стрибають Мерседеси!
- 15.06.2026|Дана ПінчевськаЦе воює вона. За нашу і вашу свободу
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
У Львові відкрили виставку картин Романа Сельського про Крим
В львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «Iconart» сьогодні, 3 липня, відкрилася виставка «Роман Сельський. Крим». Дану експозицію презентують в рамках проекту «Великі майстри».
В львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «Iconart» сьогодні, 3 липня, відкрилася виставка «Роман Сельський. Крим». Дану експозицію презентують в рамках проекту «Великі майстри».
На виставці представлено майже два десятка робіт Романа Сельського, які присвячені темі Криму. Вважають, що ці роботи створені саме в період творчого піднесення художник. Найстаріша картина датується 1949 роком, а найновіша створена у 1984 році.

«Море, як розрада, як гостре відчуття краси, яке посилювало почуття самотності, але й одночасно романтичні мрії в образі кораблів, невимушених відпочивальників та відпочивальниць. Реалістична манера змалювання образів поєдналась із плавністю та розмитістю форм. Кримські пейзажі та містечка завмирають під пензлем Сельського. Вони спокійні та близькі, дозволяють нашій уяві відчути тепло сонця, шум вітру чи крил птахів. Нема гучних викриків, фраз чи спонукань до глибоких роздумів. Лише спокій. Тут і зараз. Аполітичність Сельського також присутня. Часом, може видатись, що він змальовує не кримські узбережжя, а, наприклад, ніцційські чи гелівські, де разом із Турином і Райх відпочивав та працював у ранній молодості», - розповідають організатори виставки.

Більшість із представлених робіт створені у рожево-гарячій та блакитно-фіолетовій колірних гамах. Ці кольори заспокоюють та водночас додають певної динамічності кожному мазку, який наніс художник.
Оглянути виставку можна до 26 серпня.
Роман Сельський (21 травня 1903 рік Сокаль, Львівська область - 3 лютого 1990 рік Львів) – відомий український художник-імпресіоніст. З 18 років вчився у рисувальному класі при Львівській мистецько-промисловій школі. У 1922 році (19 років) вступив до Краківської Академії Мистецтв, до майстерні професора Юліана Мегоффера, через два роки - до майстерні професора Юзефа Панькевича. Був членом Асоціації незалежних українських митців. Співзасновник і перший голова (1929 -1930) мистецького угрупування «Артес». З 1947 - викладач Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.
На його творчості відбилися тогочасні модерні течії європейського мистецтва, особливо сюрреалізм. Окрім того, в творчості Сельського помітні впливи абстракціонізму, особливо це стосується пізньої творчості художника. Картини художника є в колекціях Київського, Львівського і Варшавського музеїв.
Інформація: День
Додаткові матеріали
- Фестиваль для перекладачів TRANSLATORIUM просить про підтримку
- Рівненщина фестивальна: ТОП-6 подій серпня
- Фестивальний сезон у розпалі: ТОП-10 українських книжкових фестивалів
- Львівський медіафорум розпочинає новий репортерський проект
- З’явився новий сайт про найцікавіші українські книжкові новинки
- У Вінниці відкрилася унікальна виставка раритетної порцеляни
Коментарі
Останні події
- 01.07.2026|16:44Ольга Куждіна: «Я взагалі не вмію вигадувати сюжети. Зате спостерігати, бачити і чути – це моя справжня суперсила!»
- 28.06.2026|20:48«Смачна комунікація» література, гітара,троянди,філософія
- 26.06.2026|17:27«Кожен важливий на своєму місці»: VI Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголосив цьогорічну програму
- 22.06.2026|16:01Літературний пікнік у Парижі на сонцестояння
- 21.06.2026|13:01«Свій серед своїх?». Як подолати прірву між цивільними та військовими
- 11.06.2026|14:37«Діамантова змійка»: мистецтво паризьких салонів
- 31.05.2026|06:35Стартував прийом заявок на Премію імені Романа Гамади 2026
- 31.05.2026|06:21Українська стрічка «Паляниця» здобула престижну нагороду на американському фестивалі ETHOS Film Awards
- 30.05.2026|15:00Ніна Мюррей – лауреатка премії Drahoman Prize за 2025 рік
- 29.05.2026|07:54Гуцули, цимбали і гори: музикант hOsT представляє сингл-ремікс Hutsuly
