Re: цензії

09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
Головна\Події\Культура

Події

14.07.2018|10:04|Буквоїд

Onuka, Монатік та інші відомі українці взяли участь у зйомці «Зіркової абетки»

33 учасники, 33 літери, 28 годин зйомки проекту «Зіркова абетка». І це лише один із 10 проектів, які громадська організація «Відчуй» реалізує в рамках ініціативи «Коли тиша заговорила».

Її мета ― привернути увагу до теми втрати слуху і адаптації нечуючих людей. За статистикою, кожен дев’ятий житель країни втрачає слух і часто не здогадується про це. Жестовою мовою говорять понад 250 000 українців, але її не вивчають у школах навіть на базовому рівні. Тому чверть мільйона людей живуть у своєму замкненому світі і ніяк не взаємодіють із тими, хто чує. 


Засновники «Відчуй» Андрій і Людмила Пишні вірять, що одного разу ця ситуація зміниться. Що кожен буде знати, як сказати жестовою мовою «привіт» і «дякую», а кожен, хто втрачає слух, зможе знайти порозуміння і підтримку. Перший крок можна зробити вже зараз ― записатися на курс vumONLINE.UA і вивчити абетку жестової мови, як це зробили українські зірки.

«Ми хочемо, щоб «Зіркова абетка» з’явилася в кожній школі. І тоді дитина, яка збирається потролити однокласника зі слуховим апаратом, можливо, задумається, —  говорить засновник громадської організації «Відчуй» Андрій Пишний. — Ми хочемо змінити ставлення суспільства до нечуючих. Щоб люди не соромилися того, що з ними відбувається, і за прикладом інших знаходили вихід із важкої життєвої ситуації. Колись мені це вдалося. І, можливо, мій приклад допоможе іншим».

Учасники проекту «Зіркова абетка» робили свій перший крок у вивченні жестової мови на знімальному майданчику, але багатьом тема втрати слуху була вже давно знайома. 

Дмитро Монатік, співак

«Моя бабуся народилася нечуючою, а дідусь втратив слух у дорослому віці, тому тема мені дуже близька. Я завжди хотів долучитися до подібного проекту. До речі, вже існує відеоінтерпретація моєї композиції «Кружит», знята жестовою мовою».

Ірина Данилевська, голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week 

«Вважаю, що всі люди на землі повинні мати рівні можливості, однакову увагу і повагу. Жестова мова ― одна із найрозповсюдженіших у світі. Англійську, німецьку, французьку мови ми вчимо, а цю мову ― ні. Це неправильно».

Дмитро Шуров, музикант, соліст проекту Pianoбой

«Глухота ― це не тільки медичний діагноз. Є багато фізично здорових людей, які не хочуть чути оточуючих, не хочуть взаємодіяти з ними».

Ната Жижченко, фронтвумен гурту Onuka

«Я десь півгодини майже нічого не чую після концертів, де нереальна гучність вушних моніторів, і по три рази все перепитую. Це повністю змінює реальність». 


Окрім зіркового проекту, вже цього року з’являться комікс для дітей, освітні матеріали, відеопроект, соціальні експерименти за участі лідерів думок. Також зараз тривають збори у щорічному інклюзивному наметовому таборі, який ГО «Відчуй» влаштовує вже п’ятий рік поспіль.

Виставка фотопроекту відбудеться в одній із київських галерей. Крім того, світлини стануть основою освітніх плакатів та матеріалів, рекламної кампанії з популяризації жестової мови, благодійного календаря та ін. 

*«Відчуй» — громадська організація, заснована Людмилою та Андрієм Пишними. З 2011 року системно займається допомогою та соціальною адаптацією людей з порушеннями слуху. За сім років діяльності організація реалізувала понад 15 всеукраїнських проектів. Серед них: унікальний для України інклюзивний табір, спрямований на соціалізацію дітей із порушеннями слуху, створення креативного простору «ТАМ»та музичного класу «Біг Бах»для нечуючих, цикл уроків про інклюзію для школярів, безкоштовні онлайн-курси жестової мови широкого загалу.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери