Re: цензії

Залишатись живим
29.01.2025|Ігор Зіньчук
Прийняти себе, аби стати сильнішою
27.01.2025|Марія Назар, м.Тернопіль
Ключик до трансформації сердець
Моя калинова сопілка...
23.01.2025|Ігор Чорний
Жертва не винна
20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
Головна\Події\Культура

Події

24.06.2014|12:35|Буквоїд

Галеристи Максим і Юлія Волошини покажуть експозицію кращих робіт з власної колекції

26 червня, о 19.00, в галереї «Мистецька збірка» (вул. Терещенківська, 13) відбудеться відкриття виставки українського живопису минулого і сучасності.

На виставці буде представлений живопис українських художників різних поколінь: від радянських часів і до сучасності. Глядач побачить зміни в українському мистецтві та світогляді суспільства протягом останніх вісімдесяти років. Організатори відбирали роботи, які втілюють цінності української культури в різні періоди: Андріївська церква та Тарасова гора в 30-ті роки, українське село в 40-ті, свято врожаю в 60-ті, колоритні пейзажі сучасності. Виставка покаже історію України ХХ-ХХІ століття, написану в картинах.

 

Експозиція також покликана привернути увагу суспільства і переосмислити значення фігури колекціонера у сучасному мистецтві. Проект «Колекція Волошиних» поєднає класику і сучасність, експеримент і традицію в одній візуальній історії про українське мистецтво.

 

Історія колекції. У 2006 молоде подружжя Максим і Юлія Волошини відкрили галерею «Мистецька збірка» в історичному і культурному центрі міста. Максим  почав збирати живопис ще на початку 2000-х, коли був студентом. «На перше побачення він запросив мене в «Київський музей російського мистецтва». Вже через рік ми робили ремонт в підвальчику по сусідству з музеєм, щоб відкрити галерею», – розповідає Юля. Спочатку подружжя показувало класиків радянської школи, соцреалізм, пізніше захопилось сучасним мистецтвом.

 

Головною метою галеристи вважають популяризацію українського мистецтва в Україні і за кордоном. «Визначні художні твори створені, щоб їх бачили люди, а не лише власник. Місія колекціонерів – зібрати роботи разом, зберегти, примножити. На даному етапі ми зрозуміли, що нам вже є що показати українському глядачу», – вважають Волошини. Галеристи розповідають, що прикладом для них є меценати Микола Терещенко та Богдан і Варвара Ханенки. Подружжя розповідає, що в них є мрія відкрити музей українського мистецтва.

 

На виставці будуть показані роботи Т. Голембієвської, Й. Бокшая, С. Шишка, А. Криволапа, П. Лебединця, М. Деяка, М. Журавля, Ф. Гуменюка, М. Демцю, Б. Буряка, В. Дейсуна,  І. Хворостецького, М. Тимченко, Ф. Захарова, К. Ломикіна, К. Трохименка, А. Коцки та ін..



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери