Головна\Події\Культура

Події

21.10.2010|11:29|Буквоїд

Виставка «Сергій Григор’єв. До 100-річчя від дня народження»

22 жовтня о 17.00 в Національному художньому музеї України (вул. М.Грушевського, 6) відбудеться відкриття виставки живопису та графіки Сергія Григор’єва.

Куратор: Людмила Ковальська.

Національний художній музей України до 100-річчя від дня народження майстра представляє масштабну ретроспективну виставку класика українського мистецтва ХХ століття Сергія Григор’єва, академіка, народного художника СРСР, лауреата двох Сталінських премій, улюбленого учня та послідовника Федора Кричевського, видатного майстра живопису та рисунку, талановитого педагога, який створив цілу мистецьку школу -  майже 30 років вів жанрову майстерню, п’ять років очолював Київський художній інститут (нині Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури).
Відомий перед усім зразковими жанровими полотнами на радянську тематику – «На зборах» (1947), «Юні натуралісти» (1948) «Прийом до комсомолу» (1949), «Обговорення двійки» (1951), «Рідна мати» (1970) та портретами видатних постатей (портрет маршала Радянського Союзу І.С. Конєва (1947), портрет М.Т. Рильського тощо). 

В Національному художньому музеї України зберігаються більше ста творів Сергія Григор’єва. Три видатних твори «Воротар» (1949), «Обговорення двійки» (1950), «Повернувся» (1954) знаходяться у Державній Третьяковській галереї. Твір «За Батьківщину» - у Національному музеї у Софії, низка творів зберігається в чисельних музеях та приватних збірках України та світу.Ювілейна ретроспективна виставка має на меті репрезентувати різні періоди творчості, різні жанри та різні грані обдарування майстра, нагадати новій генерації про тяглість традиції, що сягає через Сергія Григор’єва та його вчителя Федора Кричевського міцних академічних принципів живопису та рисунка Петербурзької Академії мистецтв.

Проект розкриває дві грані творчості майстра: його «офіційну сторону» - кращі жанрові полотна на радянську тематику, за які він отримував премії та визнання та іншу, його ліричну іпостась – графічні твори, акварелі, рисунки, пейзажні етюди, портрети близьких і рідних, дітей, які становлять інтимний світ майстра і відомі лише вузькому колу спеціалістів та родині.

Національний художній музей України володіє масштабною колекцією творів Сергія Григор’єва, багато з яких демонструватимуться вперше. Цікавим доповненням будуть роботи зі збірки родини та з колекції Харківського художнього музею (серед яких грандіозне полотно – «На зборах» 240х140, яке високо оцінив Федір Кричевський).

В рамках проекту планується презентація ілюстрованої «Книги спогадів» Сергія Григор’єва, в якій постає строката картина художнього життя Москви, Києва, Харкова 1920-30-х років та намальовані словесні портрети вчителів та сподвижників – М.Шаронова, К.Єлеви, А.Петрицького та інших видатних майстрів українського мистецтва.

Музей працює: 

з 10.00 до 18.00,

у п`ятницю з 12.00 до 20.00,

у суботу з 11.00 до 19.00.

Каса припиняє роботу за годину до закриття музею
Вихідні дні – понеділок, вівторок

 коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери