Головна\Події\Книжковий ринок

Події

28.11.2018|12:05|Буквоїд

За результатами досліджень щодня друковані книжки читає лише 8% українців

Сьогодні представлені результати досліджень практик читання в Україні в рамках проекту “Ukrainian Reading and Publishing Data 2018”, організованого порталом Підручник.UA, «Читомо» та Центром економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова за підтримки Українського культурного фонду.

Сьогодні представлені результати досліджень практик читання в Україні в рамках проекту “Ukrainian Reading and Publishing Data 2018”, організованого порталом Підручник.UA, «Читомо» та Центром економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова за підтримки Українського культурного фонду. Польовий етап тривав із 26 жовтня по 1 листопада 2018 року, вибірка репрезентативна за демографічними та поселенськими параметрами – 2013 респондентів, похибка дослідження – 2,8%.

Жителі великих міст (від 100 тис. і більше мешканців) частіше читають крижки, ніж жителі малих та середніх міст та сіл – частка тих, хто зовсім не читає книжок, становить 37% у селах, 34% у малих та середніх містах та лише 24% − у великих містах. Це значною мірою пояснює відносно низький рівень читання у Західному регіоні – там найвища частка жителів сіл і невеликих міст серед населення.

Найчастіше читають книжки працівники освіти, науки, охорони здоров’я, культури, ЗМІ (40% роблять це не рідше, ніж кілька разів на тиждень), а також працівники державного управління, правоохоронних органів, судів, Збройних сил (30%) і непрацюючі (31%). Цілком очікувано найчастіше серед груп, виокремлених за соціальним статусом, читають книжки студенти, хоча 11% серед них зовсім не чигають книжок, а 20% читають їх лише кілька разів на рік. Одним з чинників, що визначають частоту читання книжок, є рівень освіти – що він вищий, то частіше респонденти читають книжки.

31% українців ніколи не читає книжок.

Частота читання істотно менша у найбіднішій майновій групі – серед тих, кому вистачає лише на харчування або змушені економити на харчуванні – у цій групі лише 20% читають не рідше, ніж кілька разів на тиждень, а 37% ніколи не читають.

Жінки читають книжки помітно частіше, ніж чоловіки (принаймні кілька разів на тиждень – відповідно 33% і 21%). Що молодші респонденти, то частіше вони читають книжки. Нечитання корелює з інтенсивністю перегляду телепрограм. У підвибірці тих, хто переважно проводить дозвілля перед телевізором – не читає книг 54% респондентів.

Електоронні та аудіокнижки книжки щодня читають (слухають) лише 4% опитаних, кілька разів на тиждень – 11%. Ніколи не читають (не слухають) електронні чи аудіокнижки 65% опитаних.

Ключова причина через яку респонденти заявляють, що не читають книг – відсутність потреби у цьому.

Інформація: ЛітАкцентДодаткові матеріали

27.11.2018|17:43|Події
Шевченків «Кобзар» переклали мовою їдиш
26.11.2018|13:23|Події
Книжка Мішель Обами «Становлення» побила рекорд за кількістю продажів цього року
25.11.2018|13:50|Події
Волинян запрошують озвучити книги для незрячих
25.11.2018|09:15|Події
В Україну не впустили ще 5 російських книжок, які мають ознаки пропаганди
27.11.2018|14:36|Події
Читання книжок допомагає долати депресію
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери