Буквоїд

За результатами досліджень щодня друковані книжки читає лише 8% українців

28.11.18 12:05 / Буквоїд
Сьогодні представлені результати досліджень практик читання в Україні в рамках проекту “Ukrainian Reading and Publishing Data 2018”, організованого порталом Підручник.UA, «Читомо» та Центром економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова за підтримки Українського культурного фонду.
Сьогодні представлені результати досліджень практик читання в Україні в рамках проекту “Ukrainian Reading and Publishing Data 2018”, організованого порталом Підручник.UA, «Читомо» та Центром економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова за підтримки Українського культурного фонду. Польовий етап тривав із 26 жовтня по 1 листопада 2018 року, вибірка репрезентативна за демографічними та поселенськими параметрами – 2013 респондентів, похибка дослідження – 2,8%. Жителі великих міст (від 100 тис. і більше мешканців) частіше читають крижки, ніж жителі малих та середніх міст та сіл – частка тих, хто зовсім не читає книжок, становить 37% у селах, 34% у малих та середніх містах та лише 24% − у великих містах. Це значною мірою пояснює відносно низький рівень читання у Західному регіоні – там найвища частка жителів сіл і невеликих міст серед населення. Найчастіше читають книжки працівники освіти, науки, охорони здоров’я, культури, ЗМІ (40% роблять це не рідше, ніж кілька разів на тиждень), а також працівники державного управління, правоохоронних органів, судів, Збройних сил (30%) і непрацюючі (31%). Цілком очікувано найчастіше серед груп, виокремлених за соціальним статусом, читають книжки студенти, хоча 11% серед них зовсім не чигають книжок, а 20% читають їх лише кілька разів на рік. Одним з чинників, що визначають частоту читання книжок, є рівень освіти – що він вищий, то частіше респонденти читають книжки. 31% українців ніколи не читає книжок. Частота читання істотно менша у найбіднішій майновій групі – серед тих, кому вистачає лише на харчування або змушені економити на харчуванні – у цій групі лише 20% читають не рідше, ніж кілька разів на тиждень, а 37% ніколи не читають. Жінки читають книжки помітно частіше, ніж чоловіки (принаймні кілька разів на тиждень – відповідно 33% і 21%). Що молодші респонденти, то частіше вони читають книжки. Нечитання корелює з інтенсивністю перегляду телепрограм. У підвибірці тих, хто переважно проводить дозвілля перед телевізором – не читає книг 54% респондентів. Електоронні та аудіокнижки книжки щодня читають (слухають) лише 4% опитаних, кілька разів на тиждень – 11%. Ніколи не читають (не слухають) електронні чи аудіокнижки 65% опитаних. Ключова причина через яку респонденти заявляють, що не читають книг – відсутність потреби у цьому. Інформація: ЛітАкцент
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/bookmarket/2018/11/28/120534.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.