Re: цензії

19.08.2026|Людмила Даниленко, літературознавиця
«Обійми мої – це твоє укриття»: образ прифронтового Запоріжжя в поетичній збірці «Ми є» Валентини Вісленко
19.08.2026|Олена Волинська
Диво, що рятує від прірви
14.08.2026|Тетяна Безушко-Граб
Незламна Олена Пчілка: відгук на роман «Мармурова жінка»
08.08.2026|Юрій Горблянський, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка
Історична реконструкція націєтворчих змагань в ретроромані Юрка Вовка (Юрія Зилюка) «Передбачення Курта Зіберта»
Іноземець
04.08.2026|Тетяна Мороз, письменниця, книжкова оглядачка, бібліотекарка
Строкате літо під однією обкладинкою
02.08.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун лікарка-психіатриня, психотерапевтка, письменниця
Після цієї книжки хочеться подзвонити мамі
02.08.2026|Ігор Чорний
Інтриги, шпаги і любов
31.07.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун, лікарка-психіатриня, PhD, психотерапевтка, письменниця
Закохатися в життя — означає повернутися до себе
29.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Без миті немає вічности
Головна\Події\Книжковий ринок

Події

25.11.2018|13:50|Буквоїд

Волинян запрошують озвучити книги для незрячих

Благодійний фонд «Фундація літературних ініціатив» за підтримки Українського Культурного Фонду оголошує другий етап Всеукраїнської волонтерської акції «Озвучимо книжки для незрячих».

Благодійний фонд «Фундація літературних ініціатив» за підтримки Українського Культурного Фонду оголошує другий етап Всеукраїнської волонтерської акції «Озвучимо книжки для незрячих».

Задля підтримки інклюзії у сфері культури та мистецтв видавництва: «Видавництво Анетти Антоненко» (з 2017 року); «Фоліо»«Нора-Друк»«Ніка-Центр» (з 2018 року) надають безкоштовні права на створення аудіоверсій книжок у рамках Всеукраїнської волонтерської акції «Озвучимо книжки для незрячих». Партнерами акції є мешканці міст України з приємними тембрами голосу, працівники творчих колективів, актори кіно і театрів, журналісти телекомпаній і радіостанцій, які мають навички та технічні можливості для звукозапису. Вони безкоштовно озвучують і дарують книжки спецбібліотекам для людей з вадами зору.

Завдяки підтримці Українського Культурного Фонду у 2018 році волонтери, що не володіють власним обладнанням, матимуть нагоду скористатися орендованими звукозаписувальними студіям. Кожну аудіоверсію книжки буде відправлено ​​в 64 спецбібліотеки, а також розміщено на сайті «Першої інтернет-бібліотеки для незрячих в Україні».

«Через відсутність фінансування книжкові фонди спецзакладів не поповнювалися майже 10 років», - директор Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського, м. Київ, Юрій Вишняков.

Утім, у 2017 році проект Всеукраїнської акції «Озвучимо книжки для незрячих», ініційований «Видавництвом Анетти Антоненко», сформував мережу відповідальних волонтерів, які озвучили і безкоштовно віддали у спеціалізовані бібліотеки для людей із вадами зору 48 записаних аудіотворів. Це дозволило інклюзивному співтовариству почути нових сучасних вітчизняних і іноземних авторів. Також, під час реалізації акції видавництвом було створено тестову версію  «Першої інтернет-бібліотеки для незрячих в Україні», що сьогодні є унікальним для нашої країни вирішенням проблеми вільного доступу до літератури для людей з вадами зору. Відтепер аудіозаписами можуть користуватися громадяни з найвіддаленіших куточків України та світу.

Акція доводить ефективність діяльності волонтерського руху, залучає партнерів і власним прикладом показує, як допомогти 500 тисячам українців із інклюзивного суспільства (за даними добровільної громадської організації інвалідів зору «Українське товариство сліпих»), які мешкають у 24 регіонах країни, і чиї права на рівний доступ до літератури було обмежено.

Інформація: 0342



Додаткові матеріали

23.11.2018|11:15|Події
У Києві всіх бажаючих познайомлять зі скандинавською культурою
22.11.2018|16:20|Події
Літфест «Фронтера» у Луцьку: як це було
24.11.2018|17:33|Події
7 грудня відбудеться прем’єра вистави за п’єсою Олега Сенцова
24.11.2018|16:30|Події
Мінімалізм, інклюзивність та німецька якість: публічна бібліотека Гааги
23.11.2018|09:13|Події
В Українській бібліотечній асоціації – нова президентка
23.11.2018|18:35|Події
У Хмельницькому представили роботи головного художника УПА Ніла Хасевича
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

19.08.2026|13:05
Василь Терещук: «Поезія - це завжди вихід поза рамки»
17.08.2026|13:18
Дівчина, яка не витримала власного життя: Гейден Панеттьєр, Кличко і Україна
16.08.2026|21:26
Література на смак — у прямому сенсі. І це не жарт
14.08.2026|11:19
Від вікторіанської класики до богинь Олімпу: які книжки видавництво READBERRY готує на осінь 2026 року
14.08.2026|11:16
Розпочався конкурс на здобуття Премії Шевельова за 2026 рік
13.08.2026|16:17
Від полиці до читача: українська книга без кордонів
11.08.2026|08:03
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Красне письменство»
10.08.2026|20:33
BestsellerFest у Львові: спалені ворогом книжки, довжелезні черги по автографи і пів мільйона для «Азову»
10.08.2026|20:30
Yakaboo Publishing видає книжку «Привиди Бахмута: спогади снайпера» — особисту історію командира легендарного підрозділу
10.08.2026|07:59
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Софія»


Партнери