Re: цензії

27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики
Головна\Події\Книжковий ринок

Події

01.02.2016|10:40|Буквоїд

Відразу два романи Нобелівського лауреата Світлани Алексієвич готуються до друку у харківському видавництві «Віват»

Видавництво «Віват» уклало ексклюзивну угоду з Нобелівським лауреатом 2015 р. Світланою Алексієвич на видання двох її книжок «Цинкові хлопчики» і «У війни не жіноче обличчя».

Нобелівська премія з літератури 2015 р. присуджена «за її багатоголосну творчість — пам´ятник стражданню й мужності в наш час».

За право видавати ці книжки конкурували відразу кілька українських видавництв. Саме ці твори, а також публіцистичні книжки-хроніки «Чорнобильська молитва» та «Час секонд-хенд», принесли авторові найбільшу світову популярність.

«Романи відомої письменниці будуть видані українською мовою. Обидві книжки вже готуються до друку і будуть презентовані вже у квітні 2016 року, під час головної національної виставки в Києві «Книжковий Арсенал», де буде присутня, сподіваюся, і сама Світлана Алексієвич. Працювати з таким автором — велика честь і велика відповідальність для видавництва «Віват», — розповіла генеральний директор видавництва Юлія Орлова.

Сама Світлана Алексієвич, автор історичних документальних досліджень і майстер публіцистики, визначає жанр своїх творів як «жанр людських голосів». Обидві книги про війну і людей на війні ґрунтуються на зібраних автором у різні роки хроніках-інтерв´ю. Алексієвич відверто описує жорстоку і неприємну правду війни. На своєму офіційному сайті вона пише: «Кожну свою книжку я пишу чотири-сім років, зустрічаюся і розмовляю, записую 500-700 осіб. Моя хроніка охоплює десятки поколінь. Вона починається з розповідей людей, які пам´ятали революції, пройшли війни, сталінські табори, і доходить до наших днів — майже 100 років. Історія душі... російсько-радянської душі».

Книжка «Цинкові хлопчики» розповідає про трагедію «захованої від власного народу» війни в Афганістані. Друга книжка «У війни не жіноче обличчя» про жінок, які билися за свою Батьківщину в армії, у партизанських загонах і в підпіллі під час Великої Вітчизняної війни.

Для довідки:

Світлана Алексієвич — радянська і білоруська письменниця, журналіст, сценарист документальних фільмів. Лауреат Нобелівської премії з літератури 2015 року. Твори Алексієвич присвячені життю пізнього СРСР і пострадянської епохи, пройняті почуттями жалю й гуманізму.

На рахунку письменниці більше 20 престижних премій і нагород, серед них: Лейпцизька книжкова премія за внесок у європейське взаєморозуміння (1998), премія Гердера (1999), премія Ремарка (2001), Національна премія критики (США, 2006), Премія Центральноєвропейської літературної премії Ангелус (2011) за книжку «У війни не жіноче обличчя», Премія Медічі за есеїстику (2013, Франція) за книжку «Час секонд-хенд» і, нарешті, Нобелівська премія з літератури (2015) — «за її багатоголосну творчість — пам´ятник стражданню і мужності в наш час».



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

26.06.2025|19:06
Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
26.06.2025|14:27
Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва
26.06.2025|07:43
«Антологія американської поезії 1855–1925»
25.06.2025|13:07
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує фокус-тему та нових учасників
25.06.2025|12:47
Блискучі рішення для життя і роботи: українською побачив світ комікс всесвітньовідомого поведінкового економіста Дена Аріелі
25.06.2025|12:31
«Основи» готують до друку «Стан людини» Ханни Арендт
25.06.2025|11:57
Сьомий Тиждень швейцарського кіно відбувається у липні
25.06.2025|11:51
Видавництво READBERRY перевидало «Чорну раду» Куліша
20.06.2025|10:25
«На кордоні культур»: до Луцька завітає делегація митців і громадських діячів із Польщі
18.06.2025|19:26
«Хлопчик, який бачив у темряві»: історія про дитинство, яке вчить бачити серцем


Партнери