Головна\Події\Книжковий ринок

Події

14.04.2012|12:29|Буквоїд

Володимир Семиноженко: Всю правду про політику Янукович напише після 2020 року

Голова Держагентства з питань науки, інновацій на інформатизації України Володимир Семиноженко заявляє, що продаж прав на ще ненаписані мемуари є звичайною світовою практикою.

Про це він сказав у коментарі УНІАН щодо декларації про доходи президента України Віктора Януковича за 2011 рік.

В.Семиноженко зауважив: «Я не розмовляв з цього приводу з президентом України, але, наскільки розумію, мова йде про аванс за видання у майбутньому мемуарів глави держави. Думаю, вочевидь, Віктор Янукович погодився дати розлоге інтерв´ю після 2020 року і розповісти про свою драматичну життєву долю, роботу на посаді прем´єр-міністра, про те, як він пережив помаранчеву революцію, як перебував в опозиції у 2005 та 2008-2009 роках та, зрештою, зміг виграти президентські вибори та провести реформи».

За словами Семиноженка, практика видання мемуарів політичними лідерами є досить поширеною у Європі та Північній Америці, і такі книги, якщо мова йде про справжні мемуари, видаються, коли політик уже пішов з посади, а тому він може говорити більше, без обмежень дипломатичного та політичного характеру. Читачам буде цікаво дізнатися про те, які насправді причини стояли за історичними рішеннями, можливо, якісь кумедні випадки, додав В.Семиноженко, зазначивши, що тому видавництва заздалегідь намагаються викупити ексклюзивні права на ці мемуари.

«Відомий випадок, коли для запису мемуарів 18-го Президента США Гранта видавництво спеціально найняло райтером Марка Твена. Цілком зрозуміло, що такий проект коштував видавництву недешево. Сьогодні бестселерами є, наприклад, мемуари Шарля де Голля, Вінстона Черчилля, «Державність» Маргарет Тетчер або «Будь ласка, коротко!» Вацлава Гавела. Рональд Рейган також «продав свою пам´ять наперед». Він отримав аванс 8,5 мільйонів доларів від однієї з компаній за свої мемуари і збірник промов. Президент США Джорж Буш-молодший, ще перебуваючи на посаді, отримав аванс у 7 мільйонів доларів за книгу мемуарів «Момент істини», яка вийшла лише у листопаді 2010 року, коли Америкою уже 2 роки керував Барак Обама», - нагадав В.Семиноженко.

Він зазначив: «Наскільки я пам´ятаю, Білл Клінтон погодився поступитися правами на публікацію своїх мемуарів компанії за гонорар, що становить більш ніж 10 мільйонів доларів. Його дружина Гіларі Клінтон ще на посту сенатора отримала аванс у 8 мільйонів доларів за книгу мемуарів, яка вийшла за кілька років - у 2005-му. Аванс за книгу спогадів у 8,5 мільйонів доларів отримав Папа Іван Павло II. Британська преса багато писала, що Тоні Блер пропонував видавництвам купити мемуари за гонорар у 16 мільйонів фунтів стерлінгів. Зрештою, він погодився на пропозицію Руперта Мердока з авансом у 4 мільйона фунтів стерлінгів. Усі ці цифри значно вищі, ніж той гонорар, який отримав Віктор Янукович».

Як наголосив В.Семиноженко, «на пострадянському просторі політичні мемуари зазвичай не такі відверті, як на Заході. Можливо, Віктор Янукович зламає цю практику і розкаже у притаманному йому відвертому стилі про сьогоднішні «залаштунки влади».



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери