Re: цензії

20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя

Літературний дайджест

ТОП найцікавіших екранізацій 2019 року

Історична драма про королеву Шотландії, фільм про втечу від окупації у роки Другої світової війни, кримінальна драма про злочинця під прикриттям чи довгоочікувана стрічка за романом Стівена Кінга.

Історична драма про королеву Шотландії, фільм про втечу від окупації у роки Другої світової війни, кримінальна драма про злочинця під прикриттям чи довгоочікувана стрічка за романом Стівена Кінга. Які ще екранізації готує для нас цей кінорік? Дізнаємося вже зараз.
 
 
«Шлях додому»
Прем’єра – 10 січня
 
Стрічку, яка вже кілька днів йде у кінотеатрах, зняли за романом Брюса Камерона «A Dog´s Way Home» (2017). За мотивами ще одного бестселера автора два роки тому на екрани вийшов пригодницький фільм «Життя і мета собаки», який розчулив не одного глядача.
 
 
Маленька грайлива Белла – улюблениця Лукаса. Вона любить ганятися за м’ячиком і білками, гризти взуття господаря, а ще разом з Лукасом ходити на роботу до лікарні. Разом вони провели кілька щасливих років. Аж поки одного дня Белла не загубилась. Їй доведеться подолати понад 600 кілометрів, щоб віднайти шлях додому, до тих, кому вона віддана всім серцем. Сімейна пригодницька стрічка стане чудовою нагодою захопливо провести час разом із найріднішими.
 
 
***
 
 
«Пампушка»
Прем’єра – 17 січня
 
Як це, коли твоя мама в минулому королева краси, а тепер ще й керує конкурсом краси, а ти навіть і близько не схожа на тих худезних дівчат, які дефілюють на сцені. Саме така доля спіткала головну героїню Віллоудін «Вілл» Діксон, або Пампушку, як називає її мама. Події стрічки, знятої за молодіжним бестселером «Dumplin´» Джулі Мерфі, розгортаються довкола стосунків матері та доньки. Вілл – підліток з параметрами «плюс сайз» – завжди почувалася комфортно у своєму тілі й ніколи не комплексували, що вона донька королеви краси. Допоки не зустріла гарного хлопця, який зацікавився нею. Однак дівчиною раптово опановує страх перед думкою інших, тож у неї виникає доволі революційна ідея: взяти участь у конкурсі краси, яким керує її мама. Класичний сюжет «гидкого каченяти» обіграний харизматичним акторським складом, закцентований на темі бодіпозитиву й любові до себе.
 
 
Роль Розі Діксон, мами Вілл, зіграла секс-символ двотисячних – Дженніфер Еністон, яка до того ж 2016 року була названа найкрасивішою зіркою у світі за версією авторитетного американського журналу People. Тож ця роль стала для неї певною мірою закономірним продовженням її серіального образу Рейчел Ґрін.
 
 
***
 
 
«Марія – королева Шотландії»
Прем’єра – 17 січня
 
Англія, XVI століття. Французький король Франциск помер, а його дружина Марія Стюарт повернулася до Шотландії, королевою якої була від народження. Вона відмовилася визнавати Єлизавету I, яка дала обітницю ніколи не виходити заміж, як нині діючу королеву Англії, сподіваючись втілити свої амбіції на англійський престол.
 
 
Сюжет історичного фільму заснований на біографічній роботі Джона Гая «Королева Шотландців. Справжнє життя Мері Стюарт». Перед глядачами розгорнеться грандіозна й вишукана драматична битва двох жінок за престол на тлі величних пейзажів Англії та Шотландії. Головні ролі двох королев у стрічці зіграли неперевершені Марго Роббі та Сірша Ронан.
 
 
***
 
 
«Брітт-Марі була тут»
Світова прем’єра – 25 січня
 
Цьогоріч на всіх поціновувачів творчості популярного шведського письменника Фредріка Бакмана чекає приємна несподіванка. На екрани виходить екранізація його роману «Брітт-Марі була тут», яку минулого року переклали українською. Хоча з Брітт-Марі читачі знайомі ще за книжкою «Моя бабуся просить їй вибачити».
 
Брітт-Марі – це педантична жінка у віці, яка до занудства любить порядок і чистоту. Все, чим вона живе, – дім і чоловік. Після подружньої зради, вона залишається на самоті, покидає дім та опиняється в містечку Борґе, де влаштовується працювати прибиральницею. Щоб почати життя з чистого аркуша, їй доведеться по-новому подивитися на звичний для неї уклад речей і вийти зі своєї зони комфорту. Неочікувано для себе Брітт-Марі стає тренером юнацької футбольної команди, заводить друзів, водиться з місцевими хуліганами і взагалі – пожвавлює життя в містечку. Забутий богом Борґе стає місцем, де Брітт-Марі нарешті може не боятися почуватися собою та не ховатися за образом порядної жіночки.
 
 
Це дотепна й щира історія про те, чим доводиться платити за догоджання соціальним нормам та жертвування власним інтересам, а ще про сміливість йти назустріч змінам, якби складно це не було.
 
 
***
 
 
«Транзит»
Прем’єра – 28 лютого
 
«Транзит» – це екранізація роману Анни Зегерс про окупацію Франції у роки Другої світової війни. Головний герой Георг втікає від нацистських військ з Парижа до Марселя. Однак Марсель є лиш проміжним пунктом, тож залишитися там мають змогу тільки ті, хто може довести, що прямує далі. Долею випадку Георг знаходить серед свого багажу речі письменника на ім’я Вайделя, який покінчив життя самогубством. Тож Георг отримає надію купити квиток на корабель. Однак на його шляху стає загадкова жінка – Марі Вейдель, вдова саме того письменника.
 
 
 
***
 
 
«Інформатор»
Прем’єра – 21 березня
 
Піт Кослоу влип. Йому загрожує ув’язнення. Однак спецслужби мають на нього інші плани. Піту пропонують відправитися до однієї з найбільш захищених в’язниць і втертися в довіру до потрібних людей. Влада має намір викрити наркоторговців, що орудують у в’язниці. Якщо все вдасться, Піта випустять на свободу. А поки він виконує небезпечне завдання, удома на нього чекають дружина і маленька донька.
 
 
***
 
 
«Кладовище домашніх тварин»
Прем’єра – 4 квітня
 
Довгоочікувана прем’єра для всіх шанувальників творчості Стівена Кінга та горору. Моторошна історія за романом «Кладовище домашніх тварин» майстра жахіть Кінга змусить глядачів міцно вчепитися у свої крісла.
 
 
«Іноді краще лишатися мертвим» – так звучить слоган фільму. В основі сюжету – ліс поблизу дому, куди з Чикаго разом із дружиною та двома дітьми переїжджає лікар Луїс Крід. Поряд з їхнім будинком є кладовище домашніх тварин. Подейкують, наче поряд було індіанське кладовище, і всі поховані на ньому покійники, за повір’ям, оживають. Першим цю легенду випадково перевірить улюбленець родини – кіт. Однак це лише початок, коли жахаюча легенда оживе в усій своїй моторошній реальності.
 
 
 ***
 
 
«Артеміус Фаул»
Світова прем’єра – 6 серпня 2019
 
Наприкінці літа цього року на екрани виходить пригодницько-фентезійний фільм. Стрічка є екранізацією першої у серії книжки ірландського письменника Йона Колфера про геніального хлопчика Артеміуса Фаула і чарівний народ. Артеміус Фаул прагне повернути статки, які віддавна належали його родинні Фаулів – легенді злочинного світу, та порятувати батька, який, власне, і доклався до їх зникнення. Однак способи порятунку у Артеміуса геть незвичайні: разом зі своїм тілоохоронцем Батлером вони вирішують пограбувати фей. Стрічка сподобається всім фантазерам.
 
 
***
 
Восени 2019 року запланований вихід екранізації роману Донни Тартт «Щиголь», який здобув Пулітцерівську премію та був названий 2013 року найкращою книжкою за версією Amazon.com. Режисером фільму виступив Джон Кроулі, який зняв тричі номінований на «Оскар» фільм «Бруклін». Головні ролі зіграли Ніколь Кідман та Енсел Елгорт, відомий за ролями в стрічках «Дивергент», «Винні зірки».

Цього року також запланований вихід екранізації бестселера Грема Сімсіона «Проект "Розі"» про талановитого професора генетики з синдромом Асперґера, який має проблеми у спілкуванні. Наважившись створити сім’ю, він запускає дослідницький проект і навіть створює опитувальник для майбутньої половинки. Але все пішло не за планом. Ця дотепна історія потішить шанувальників роману Грема Сімсіона. А поки згадані стрічки ще не вийшли, є нагода прочитати оригінал.


Додаткові матеріали

ТОП-10 романів 2018 року
ТОП-10 книжкових новинок, які будуть цікавими для рівнян
ТОП-7 книг про те, як жити поруч з іншими
MUSTREAD січня: 10 книжок, з яких варто почати рік
ТОП книжок, з яких варто почати новий рік, щоб стати краще
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

22.01.2025|11:18
Англійське чаювання з Генрі Маршем: говоримо, мотивуємо, донатимо
22.01.2025|11:16
«Інше життя» від Христини Козловської вже в книгарнях-кав’ярнях та на сайті
22.01.2025|09:24
«Основи» перевидають фотокнигу balcony chic Олександра Бурлаки, доповнену фотографіями з 2022–2024 років
20.01.2025|10:41
Розпочинається прийом творів на VІI Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
17.01.2025|11:04
Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
15.01.2025|10:48
FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
12.01.2025|20:21
Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
12.01.2025|08:23
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
11.01.2025|21:35
«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові
11.01.2025|09:00
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»


Партнери