Re: цензії
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Видавничі новинки
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
Літературний дайджест
12 книжок нон-фікшн для найкращого літа
Літо — це завжди зміна дискурсу, навіть якщо ви не їдете в село чи до Єгипту, а працюєте в такому самому режимі в тому самому офісі. Відтак, на літній період налаштування нашого мозку треба привести у відповідність до загальної атмосфери сієсти. Обирайте для цього правильні книжки.
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Марк Менсон, Наш Формат»
Перше, що треба зробити, коли всі навколо відлітають у відпустки, це навчитися «забивати», можливо, не на все, але на надокучливі очікування на всіх підряд. Змалечку нам торочать про те, що треба бути кращим, ніж хтось інший, треба бути багатим, вдягатися у бренди, мати найкрутішу роботу, відпочивати на узбережжях тропічних морів. Все життя ми за цим женемось — і куди ми дісталися? До Facebook, де постимо фото імітації відпустки, при цьому ми дико нещасні. А якщо ігнорувати всі ці «вище, краще, сильніше» і просто отримувати задоволення від того, що вам дійсно подобається, а не від того, що «повинно подобатись»? Саме про це йдеться у книзі Марка Менсона ― американського підприємця, письменника, блогера, засновника і гендиректора компанії Infinity Squared Media LLC.
Маленька книга люке
Мік Вікінг, «Клуб сімейного дозвілля»
Літо якимось чином пов’язане зі щастям. А про щастя все на світі знає найдотепніший його дослідник — Мік Вікінг з данського Інституту щастя. Про принципи данського дзену він нам розповідав у бестселері «Маленька книга хюґе«, а тепер перейдемо до данської нірвани, бо «lykke» — це щастя у повному розумінні цього слова. Для того щоб краще пізнати його, Мік подорожує іншими країнами і «вихоплює» найяскравіші фактори щастя, адже, щоб бути щасливим, не обов`язково жити у Скандинавії. Автор вважає: якщо хочете бути щасливими, виходьте з дому, спілкуйтеся з людьми.
Ікіґаї. Японські секрети довгого і щасливого життя
Ектор Гарсія, Франсеск Міральєс, «Віват»
Мабуть, всім нам довелося бути щасливими у якісь моменти життя. А як розтягнути ці моменти на дні, на все літо, а, може, на все життя? Як вказують дослідники, Японія — це місце, де люди живуть довго і щасливо. Це вдається їм за допомогою «ікіґаї» — поняття, що означає відчуття власного призначення в житті. Воно може являти собою хобі, професію або сім’ю. Уявіть собі, що присутність у вас сенсу життя — це не тільки загальний гарний настрій. Японські дослідники виявили прямий зв’язок між наявністю ікігаї та нижчим рівнем стресу, а також з відчуттям себе здоровим. Також ними було з’ясовано, що серед тих, у кого ікігаї немає, частіше трапляються серцево-судинні захворювання, однак кореляції з появою злоякісних пухлин виявлено не було. Наявність ікігаї веде до збалансування секреції таких нейромедіаторів, як дофамін, норадреналін, серотонін і β-ендорфін. Крім цього, відчуття призначення (мети) у житті робить вас менш залежним від схвалення оточуючих і менш вразливим.
Серійний переможець: п’ять дій для створення вашого циклу успіху
Леррі Вайдел, #книголав
Що робити, якщо запорука вашого щастя — успіх? Яскравий, очевидний, зі стандартними бонусами у вигляді грошей та слави? Треба навчитись, як його досягати, тим більше, що потрібно засвоїти та запровадити, згідно із назвою книги, тільки п’ять дій. Леррі Вайдел — відомий фінансовий консультант, який вивчив досвід мільйонерів, спортсменів і бізнесменів. Ось цикл з п’ятьох кроків, до яких вдаються серійні переможці, щоб здобути бажане: ухвалення рішення, перевиконування, коригування, доведення справи до кінця, постійне вдосконалення. Читаємо, запроваджуємо, перемагаємо.
Керування проектами для «неофіційних» проект-менеджерів
Корі Когон, Сьюзетт Блейкмор, Джеймс Вуд, «Фабула»
Які, кажете, у вас плани на літо? Новий проект? Кілька нових проектів? Авжеж, а чи знаєте ви, як ними керувати, якщо ви не професійні проект-менеджери? Якщо ви знатимете, як це робиться правильно, ви зекономите час і ресурси для повноцінного відпочинку та зможете краще насолодитися добре виконаною роботою. У цій книжці автори описують принципи, практичні приклади й інструменти реального та високоефективного керування проектами, які можуть бути використані в організаціях будь-якого рівня.
Припустимо, вам двадцять з чимось. Узагалі, ви не уявляєте, наскільки це круто, проте, наразі вам би хотілося зрозуміти, що робити з життям. Ще вчора ви були впевнені, що варто тільки закінчити школу чи виш, — і світ біля ваших ніг. Але так не виходить. Лайф-коуч Крістін Гесслер називає цей стан між розгубленістю і розчаруванням «похмілля від очікувань». У цій книзі хлопці та дівчата, яким близько 25-30 років розповідають власні історії: помилки, вдалі рішення, успіхи та поразки — вони стануть натхненням для тих, хто ще тільки на початку шляху.
Астрофізика для тих, хто цінує час
Ніл Деґрасс Тайсон, «КМ-Букс»
Літо — найкращий час для вивчення астрофізики. Чому? По-перше, влітку на нас чекають цілих три періоди яскравих зорепадів: 20 травня — 2 червня Аріетиди, 28-30 липня Аквариди та мегашоу — Персеїди, 9-13 серпня. По-друге, колись доведеться познайомитись із тим, як же влаштований і функціонує той самий Всесвіт, який людська уява споконвіку робить місцем різних пригод і чудес. Всесвітньо відомий астрофізик, популяризатор науки Ніл Деґрасс Тайсон знайомить читачів із законами космосу чітко, лаконічно та дотепно.
Як читати класиків
Ростислав Семків, «Pabulum»
Толкін вам «не зайшов», Золя ви взагалі не наважились взяти до рук, а Вірджинія Вулф здалась занадто складною? Може, ви просто не вмієте їх читати? Класики нічого не пишуть просто так. У хороших книжках повно посилань на інші книжки, повно неочевидних сенсів та краси складного письма. Пояснює, як отримувати насолоду від читання класиків літературознавець, критик, перекладач, видавець, доцент кафедри літературознавства Києво-Могилянської Академії Ростислав Семків.
Галерея чуття. Частина ІІІ. Герой нашого часу
Упорядник Світлана Привалова, «Nebo BookLab Publishing»
«Галерея чуття» — це не нон-фікшн, але це дуже особлива книга, яка допоможе відповісти на важливе запитання: хто є героєм нашого часу? Це час формує риси героя, чи герой свій час витворює власноруч? До антології входять листи Івана Франка, публіцистика Сергія Жадана, тексти критиків-модерністів Андрія Товкачевського, Микити Шаповала, Миколи Євшана, Лесі Українки, Олени Теліги та Євгена Сверстюка. Наразі у видавництві Nebo BookLab Publishing виходить третя частина антології. У ній — коротка проза та публіцистика, поєднана з графікою львівського художника Олега Денисенка.
365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини
Ганна Улюра, «ArtHuss»
Краще, звісно, бути, а не здаватися. І тут багато залежить від того, що ви зробите з таким цінним інструментом як книжка Ганни Улюри, у якій є цілих 365 книжок, з 4 континентів та 60 країн. Якщо ви просто прочитаєте книжку, ви зможете підтримувати інтелектуальну розмову на рівні знавця, але якщо ви прочитаєте всі рекомендовані автором книжки, то ви станете справді культурною людиною. Деякі з цих книжок вам знайомі, про більшість ви, можливо, чули, є деякі, про які вам ніхто не говорив, але вони варті вашої читацької уваги. Окреме задоволення — 100 колажів від Крістіни Золотарьової.
Ви, ваша дитина і школа
Кен Робінсон, «Літопис»
Отож, чи може ця книжка бути корисна для вас? По-перше, вона розповідає про ту освіту, якої сьогодні потребують ваші діти, і аналізує, як це стосується вашої ролі як тата чи мами. Батьки часто вважають, що їхнім дітям потрібна така ж освіта, яку свого часу здобули вони самі. Звісно, все залежить від того, що ж то була за освіта, але загалом це навряд чи має сенс. Сучасний світ так швидко змінюється, що освіта теж мусить змінюватись. По-друге, у цій книжці йдеться про виклики, перед якими постаєте ви, коли хочете дати дітям ту іншу, сучасну, освіту. Деякі з цих викликів пов’язані з конкретною освітньою політикою, інші — загалом з часом, в якому ми живемо. По-третє, ця книжка розповідає, як ви, батьки, можете ці виклики подолати.
Секрети спокою «лінивої мами»
Анна Бикова, «BookChef»
Анна Бикова вважає, що хороша мама — це «лінива мама». Але для того, аби стати мамою, яка виховує самостійну, впевнену у своїх силах та спокійну дитину, спочатку самій треба навчитися бути спокійною. Це легше сказати, адже мама у сучасному світі не тільки повинна все встигати, а й витримувати тиск неймовірних очікувань з боку оточуючих. Автор вважає, що це питання фундаментальне: якщо мама зривається на дитину, вона руйнує її. Якщо мама зберігає маску спокою в момент, коли всередині палає гнів, вона руйнує себе. Як справді зняти напруженість і стати дійсно спокійною людиною? На те, щоб цього навчитися, не шкода витратити усе літо.
Татьяна Гордиенко
Коментарі
Останні події
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
- 10.12.2024|10:35Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
- 10.12.2024|10:30У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”