Re: цензії

26.01.2021|Богдан Дячишин, Львів
Думне слово правди
Стефаник – 2021
23.01.2021|Ганна Клименко-Синьоок
Опір локдауну, або Мандри в «поміжчасся» та «поміжпростор’я»
23.01.2021|Людмила Даниленко, кандидатка філологічних наук
Заглянути в СРСР і обов’язково повернутися
22.01.2021|Віра Марущак
Рядки, наповнені любов’ю
22.01.2021|Богдан Дячишин, Львів
«Я і є пам’ять»
22.01.2021|Ярослав Поліщук
Наші прекрасні шістдесяті (?)
Сила небайдужих
20.01.2021|Ірина Будзяк, Івано-Франківськ
Спішу до вас
18.01.2021|Валентина Семеняк
Маємо пам’ятати: у кожного з нас своя, наймиліша у світі «Загребля»

Літературний дайджест

07.04.2017|10:26|Gazeta.ua.

В Черкасах вперше проведуть книжковий фестиваль

Про те, чому до Черкас останні 6 років охоче їдуть із презентаціями письменники та видавці, що люблять читати черкащани, як "заманити" на зустріч із письменником та про перший Черкаський книжковий фестиваль 7-9 квітня розповілаGazeta.ua./a>організатор фестивалю та засновник громадської організації "Книжковий маестро" Людмила Фіть.

Чому вирішили організовувати зустрічі із письменниками в Черкасах?

В нашій області дуже мало книгарень. Місцеві письменники і видавці працюють, але їх заходам не вистачає реклами. Виходить замкнене коло. Автори ображалися на читачів, бо не звертають увагу. Читачі на літераторів, бо мовляв немає якісних творів. Мріяли зробити Черкаси кращими. Потрібно було привозити письменників з інших міст, аби черкаські автори і читачі могли розвиватися.

Як розповсюджуєте інформацію про заходи?

Дивлячись яка аудиторія. Для однієї краще працюють соцмережі, для інших реклама у автобусах, супермаркетах. Рекламний текст детально продумуємо під кожного автора, шукаємо чим "зачепити". Кожна аудиторія хоче почути чому саме має прийти, що там буде класне.

 На яку аудиторію орієнтуєтеся?

Основна - 25-40 років. Це працюючі черкащани, які готові самовдосконалюватися, цікаво проводити час. Ті кому за 50 приходять на відомих авторів - Забужко, Жадан, Іздрик.

Які відомі письменники живуть в Черкасах?

Є переможці всеукраїнського конкурсу "Коронація слова" Наталя Лапіна і Світлана Горбань. Їх книги друкують у харківському видавництві "Клуб Сімейного Дозвілля". Зокрема, книги "Роман з містом", "Надія:сплутані пазли". Лапіна і Горбань постійно беруть участь у Львівському форумі видавців. Також є дитяча письменниця з Умані Марина Павленко. Популярна своїми книгами про "Русалоньку із 7-Б".

На що найбільше звертаєте увагу у приготуванні зустрічей?

У Черкасах за рік організовуємо більше 50 зустрічей. Наша планка - один письменник в три тижні. За книгами Наталії Щерби проводили конкурси для дітей. Це письменниця із Білорусі, але живе в Івано-Франківську. Друкується у кількох країнах. Пише у стилі підліткового фентезі та фантастики. Зокрема, найпопулярніший цикл книг "Часодії".

Що читають черкащани?

Дуже впливає особисте ставлення до письменника. Зараз гарно іде американець Стівен Кінґ . Багато читачів прийшли на зустріч із перекладачем Олександром Красюком. Часто просять прочитати книги, які хтось їм порекомендував. Наприклад, журналіст Назарій Вівчарик виставив пост у "Фейсбук" про книгу, яку купив дружині, французької письменниці Аньєс Мартен-Люган "Щасливі люди читають книжки і п´ють каву". Відразу у нас почали про неї питати, просили замовити.

Скільки черкащани готові витратити на книги?

Можуть купувати книги за 60-70 гривень. Організовували зустріч із фантастом Максимом Кідруком у переддень студентської стипендії. Думали - книги не купуватимуть, бо нема за що. Але після зустрічі розкупили всі.

Оксана ПРІТЧЕНКОкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери