Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета

Літературний дайджест

14.09.2016|09:36|espreso.tv

Беґбедер, Вишневський та інші. 10 цікавих гостей Форуму видавців у Львові

15 вересня у львівському Палаці Потоцьких стартує 23-й Форум видавців, який порадує не лише книжковими новинками, а й зустрічами з талановитими особистостями

15 вересня у львівському Палаці Потоцьких стартує 23-й Форум видавців, який порадує не лише книжковими новинками, а й зустрічами з талановитими особистостями

Зовсім скоро у Львові розпочнеться щорічний книжковий ярмарок, який є одним з наймасштабніших літературних заходів в Україні. Традиційно Форум видавців порадує не лише книжковими новинками, а й насиченою програмою заходів.

Щороку на Форум приїжджають цікаві письменники, режисери, музиканти з різних країн. Свого часу гостями Форуму видавців ставали Пауло Коельо, Мартін Поллак, Кшиштоф Зануссі, Януш Вишневський, Зигмунт Бауман та багато інших.

Зустрічі з не менш цікавими особистостями чекають на відвідувачів книжкового ярмарку у Львові і цього року.

Фредерік Беґбедер

Де і коли: 17 вересня, 12:30 – 14:45 у Палаці мистецтв 

Іронічний і навіжений, естет і сноб Фредерік Беґбедер наразі один з найпопулярніших сучасних письменників Франції. Літературний критик, редактор, телеведучий, рекламник та навіть співавтор документального фільму стане зірковим гостем цьогорічного Форуму.

Світову славу Беґбедер здобув завдяки своїм романам "Канікули в комі", "Кохання живе три роки", "99 франків" тощо. Багато з них були екранізовані. До речі, після виходу сатиричного та викривального роману "99 франків" Беґбедер був звільнений з рекламного агентства.

Він вів свою програму про літературу, знявся у кіно, заснував журнали NRV, GENEREUX, DELUXE. Беґбедер заснував літературну премію, яка щорічно присуджується перспективним французьким авторам "Prix de Flore". Разом із Жан-Марі Перьє є співавтором документального фільму про Селінджера.

Януш Леон Вишневський

Де і коли: 
16 вересня, 19:00 - 19:45 в Історичному музеї
17 вересня, 15:00 - 15:45 у Палаці мистецтв та 19:00 - 19:45 у кав´ярні-музеї "Фіксаж"
18 вересня, 11:00 - 11:45 в Італійському дворику та 12:00 - 12:45 у кав´ярні-музеї "Фіксаж"

Один з найпопулярніших польських письменників – частий гість в Україні. І цього разу на Форумі видавців він проведе кілька публічних інтерв´ю та презентацій своїх романів "Бікіні" та "Навіщо потрібні чоловіки?".

Візит "знавця жіночих душ" Януша Вишневського порадує всіх, хто полюбляє романтику, оповідання з ноткою меланхолії, а також цінить розум та легке почуття гумору.

Можливо, для когось деякі його твори – депресивні, однак сам він – веселий та дуже цікавий співрозмовник. До речі, Януш Вишневський – в першу чергу, хімік та інформатик, займається молекулярною біологією. Разом з цим Вишневський вдало поєднує в собі вміння добре розуміти жінок, і багато його творів написані саме від жіночого імені. 

Сергій Жадан 

Де і коли:
16 вересня, 20:00 - 21:45, театр ім. Леся Курбаса
17 вересня, 13:00 - 13:45, "Порохова вежа"
                   15:00 - 15:45, "LUFT"
                   16:00 - 18:00, Палац мистецтв
                   19:00 - 19:45, "Порохова вежа"
18 вересня, 10:30 - 11:45, Палац мистецтв
                   13:00 - 14:45, Палац мистецтв
                   15:00 - 15:45, театр ім. Леся Курбаса
                   17:00 - 18:15, "Купіца"
                   19:00 - 20:30, готель "Жорж"

Популярний український письменник стане одним з найактивніших гостей Форуму видавців. За 4 дні книжкового ярмарку він візьме участь у понад 10 заходах: презентаціях, читаннях, дискусіях, перформансі.

Сергій Жадан наразі один з найвідоміших українських авторів не лише в Україні, а й за кордоном. Його твори перекладені 13-ма мовами.

Його творчість щира і правдива, мова часто не позбавлена гострого слівця та іронії. Сергій Жадан не лише поет, прозаїк та перекладач, а й громадський активіст, і це знаходить відображення в його творчій діяльності. Він є автором романів "Ворошиловград", "Месопотамія", "Депеш Мод" та поетичних збірок.

Жадан відомий мультимедійними проектами, їздить на фронт, бере участь в мистецьких акціях та проектах. Не менш відомий тандем Жадана з музичним гуртом "Собаки в космосі".

Макс Чоллек

Де і коли:
15 вересня, 16:00 - 16:45, Палац Мистецтв

Молодий поет з Берліна вже не вперше в Україні. Німецький літератор, музикант, засновник групи молодих поетів G13 на Форумі видавців проведе авторські читання.

Чоллек курував проект "babelsprech" (2013-2015), що має на меті створення мережі молодих німецькомовних поетів з Австрії, Швейцарії та Німеччини. Окрім цього, Чоллек ще й вчений-політолог, працює над дисертацією про антисемітизм.
 
Німецький літератор має українське коріння. Його прадіди родом з Галичини. 

Аль Аґамі

Де і коли:
15 вересня, 17:00 - 17:45, "LUFT"
18 вересня, 15:00 - 15:45, "Libraria Speak Easy Bar"

Аль Аґамі вважає себе представником одразу двох країн: Уганди і Данії. Коли йому було 2 роки, родина втекла з Уганди від режиму Іді Аміна і оселилась у Данії. 

Тут Аль розпочав кар’єру в музичному бізнесі, де він вісім разів номінувався на данську премію Гремі та тричі отримав її. Музика його гурту "Al Agami & The Supreme Court" поєднує елементи хіп-хопу та вільні імпровізації джазу. 

Аль Аґамі багато співпрацює з данською культурною інституцією WorldWideWords.

Юркі Вайнонен

Де і коли:
16 вересня, 19:00 - 19:45, дворик Львівської копальні кави
17 вересня, 18:00 - 18:45, королівська трапезна Історичного музею

Завітає на Форум і один з провідних сучасних письменників Фінляндії, автор романів, есеїв, радіоп´єс та коротких оповідань Юркі Вайнонен.

Критики називають його "фінським Кафкою", адже він так само вміє говорити про абсурдні речі серйозно. Твори Юркі Вайнонена фантазійні, іронічні та філософські. 

Його перша збірка новел "Мандрівник-дослідник та інші оповідання" (1999) отримала престижну національну премію газети "Гельсинґін Саномат". А його книга "Тринадцять новел" цього року з´явилася в українському перекладі.

Тарас Прохасько

 

Де і коли:
16 вересня, 14:00 - 14:45, Кінопалац "Коперник"
                   18:00 - 18:45, Наукова бібліотека ЛНУ Франка
17 вересня, 11:00 - 12:00, Ресторація Бачевських

Один з найпопулярніших українських письменників, журналіст змінив багато амплуа. Він був і вчителем, і сторожем, і радіоведучим, працював у художній галереї, в газеті, на телестудії.

Ботанік за фахом, Тарас Прохасько часто у своїх творах порівнює людську особистість із рослинами.

Член Асоціації українських письменників, володар багатьох нагород у сфері літератури, автор книжок, "FM "Галичина", "НепрОсті", "Лексикон таємних знань" та інших.

Філіп Бек

Де і коли:
16 вересня, 14:00 - 14:45, "UNDERGROUND", вул. Коперника, 17
17 вересня, 14:00 - 15:15, готель "Жорж", камінна зала

Французький поет, філософ та перекладач Філіп Бек свій докторський ступінь отримав під керівництвом Жака Дерріди. Зараз він сам є професором Нантського університету, викладає естетику, поетику, історію філософії, політичну філософію.

Бек був одним із засновників наукового журналу "Alter" та засновником і головним редактором журналу поезії "Quaderno".

Окрім філософських наукових робіт, Філіп Бей автор поезій. Його вірші неодноразово лунали на численних фестивалях у різних містах світу: Берліні, Амстердамі, Римі, Монреалі, Шанхаї, Пекіні, Стамбулі.

Книги Філіпа Бека перекладені багатьма мовами, зокрема і китайською та корейською. Перекладає автор і сам. Не дивно, що серед його перекладів – твори відомих філософів Карла Філіпа Моріца, Семюеля Кольріджа, Вальтера Беньяміна.

На Форумі Бек представить свій спецпроект "Андеґраунд" та візьме участь у дискусії про умови філософування.

Ерлінґ Кіттелсен

Одним зі спеціальних гостей цьогорічного Форуму стане норвезький поет, прозаїк, драматург та перекладач Ерлінґ Кіттелсен. У своїй творчості він експериментує з художньою формою та звертається до багатьох давніх культур. Часто його поетичні тексти написані у формі діалогів. Ще одною з ключових тем його творчості є звернення до проблем пов’язаних із релігією та вірою.

Письменник є автором п’яти драм, численних перекладів та книг для дітей. У творах переосмислює латиську поезію та твори класиків, цікавиться давніми текстами перської, шумерської, корейської культур. Зарубіжні критики найперше відзначають у Кіттелсена майстерне вміння поєднувати надбання давніх культур із сучасним світом.

Окрему збірку віршів письменник присвятив культурі Скандинавії, відвідавши Ісландію, Гренландію, Фарейські острови. Цю "літературну подорож" автор описав 368 віршами – по одному на кожен день.

Пол Даттон

Канадець Пол Даттон - поет, перформансист та музикант. Свою творчу кар’єру він розпочав як музикант. Музика відбилася і в його поетичній творчості: його вірші за темпоритмом нагадують музичні твори. 

Пол Даттон заснував гурт імпровізаційної музики «Four Horsemen», що був неймовірно популярним в 1970-1980-х роках в Канаді. Окрім цього Даттон був учасником музикального гурту «Five Men Singing». Цей гурт вважають ключовим явищем сонорної поезії, який вплинув на розвиток жанру в США. 

А після 18 років у музичних гуртах виступав сольно та навіть прославився як вокальний віртуоз.

Пол Даттон як письменник працює з початку 1960-х років. Він випустив кілька прозових та поетичних книг, збірок есе тощо. Наразі він дійсний член Ліги канадських поетів, володар багатьох премій і нагород. Даттон був і залишається активним учасником міжнародних поетичних та музикальних фестивалів, а цього тижня завітає до Львова.

Дар´я Тарасова

 



Додаткові матеріали

13.09.2016|23:45|Події
Програма заходів «Смолоскипа» на Форумі видавців
13.09.2016|18:05|Події
На Форумі Видавців презентують роман про...Форум Видавців
13.09.2016|11:28|Події
Програма заходів ЦЛО на Форумі видавців
13.09.2016|10:02|Події
Програма заходів видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля» на Форумі видавців
13.09.2016|08:28|Події
Сергій Батурин: На Форумі видавців презентую свій новий роман «Шизгара»
12.09.2016|18:18|Події
Програма заходів видавництва «Критика» на 23-му Форумі видавців у Львові
11.09.2016|17:37|Події
Андрій Кокотюха: Цього року на Форумі видавців представлю 4 книги
10.09.2016|09:54|Події
15 вересня Форум видавців назве найкращу книгу року
09.09.2016|12:03|Події
Флешмоб #Лемдлямене
09.09.2016|08:01|Події
Програма видавництва «Кальварія» на 23-му Форумі видавців у Львові
07.09.2016|11:24|Події
5 новинок «Фонтану казок» на Форумі видавців
07.09.2016|10:20|Події
Повна програма «Видавництва Старого Лева» на ХХІІІ Форумі видавців
04.09.2016|09:14|Події
Повна програма заходів 23-го Форуму видавців
02.09.2016|17:50|Події
Виставку Криволапа відкриють у межах 23 Форуму видавців
01.09.2016|23:29|Події
10+1 книжкова перлина від «Кальварії»
01.09.2016|18:23|Події
Фредерік Беґбедер відвідає Форум видавців
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
08.11.2024|14:23
Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року


Партнери