Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях

Літературний дайджест

13.04.2016|20:10|espreso.tv

Гід по "Книжковому Арсеналу". 10 найцікавіших подій

Дискусія з Лесем Подерв´янським, ніч у бібліотеці та поетично-музичні вистави – що ще підготував цьогорічний книжковий фестиваль.

Дискусія з Лесем Подерв´янським, ніч у бібліотеці та поетично-музичні вистави – що ще підготував цьогорічний книжковий фестиваль

Протягом 20-24 квітня у Києві відбудеться одна з найбільших літературних подій в Україні. Міжнародний фестиваль відбудеться вже вшосте і збере письменників, митців та ілюстраторів з понад 10 країн світу.

Традиційно "Книжковий Арсенал" стане не просто ярмарком, а й майданчиком для цікавих зустрічей, дискусій, кінопоказів та перформансів.

Еспресо.TV відібрало 10 найцікавіших подій, які слід відвідати на "Книжковому Арсеналі".

Показ першого кримськотатарського фільму "Алім" 

Німа чорно-біла стрічка 1926 року режисера Георгія Тасіна – це історія про "кримського Робіна Гуда". Фільм бере за основу кримськотатарську легенду про Аліма Айдамака – реального чоловіка, який жив у Криму у XIX столітті.

 

Сценарій до фільму написав Микола Бажан, взявши за основу п´єсу Іпчі Умера. Картина розповідає про боротьбу кримськотатарського селянина з багатіями у XIX столітті. 

Алім - кримськотатарський селянин, який працює на фабриці Алі-бая. Протестуючи проти нелюдських умов праці, він підбурює й інших працівників до бунту. Для придушення повстання прибуває загін казаків. Алім з товаришами тікає в гори. Його ім’я наводить жах на поміщиків, адже Алім став справжнім розбійником. Але все награбоване він роздавав бідним людям.

Фільм покажуть у день відкриття "Книжкового Арсеналу" в супроводі музики Енвера Ізмайлова.

Коли і де: у середу, 20 квітня, з 20:00 до 21:30 на Вуличній сцені

Презентація книги Ларса Свендсена "Філософія свободи"

 

Презентувати український переклад своєї нової книги та поспілкуватися з гостями завітає сучасний філософ і письменник з Норвегії Ларс Свендсен. Сучасний мислитель та професор Університету Бергена здобув популярність завдяки своєму есе "Філософія нудьги". 

Після цієї книги побачили світ "Філософія страху", "Філософія зла" та інші дослідження-розмисли, які були перекладені 27 мовами. Тепер в українському перекладі вийшла його книга "Філософія свободи". 

Нова робота Свендсена намагається відповісти на питання: що потрібно людині, щоб почуватися вільною? Яке суспільство ми маємо розбудувати, щоб його можна було назвати вільним? Які загрози чекають на свободу в сучасному суспільстві? 

Коли і де: у четвер, 21 квітня, з 17:00 до 17:45 на сцені "Кафе Європа"

Дискусія про пострадянську людину в книгах Світлани Алексієвич

Книги Нобелевського лауреата Світлани Алексієвич – це дослідження "червоної імперії". Білоруська письменниця розповідає про страшні сторінки радянської епохи, про надії та розчарування "перебудовників" через історії свідків.

За 25 років після розпаду СРСР ідея комунізму так і не зникла. Тому, на жаль, говорити про "кінець червоної людини" ще зарано. 

 

Нещодавно на київській лекції Світлана Алексієвич зазначила:"Комунізм зовсім не помер. Ця ідея не йшла. [...] Для всіх процесів має бути інтелектуальний і пропагандистський супровід, щоб люди зрозуміли, що відбувається. А пострадянська людина була покинута і мала сама зрозуміти, що відбувається. І в результаті знову сталінські музеї, сталінські ідеї".

Письменниця Оксана Забужко та видавці Світлана Скляр і Тетяна Трофименко проведуть дискусію "Синдром homo soveticus пострадянського суспільства в текстах Світлани Алексієвич".

Коли і де: у п´ятницю, 22 квітня, з 17:00 до 17:45, зал "Фарби"

Презентація книги Олега Сенцова

На початку року харківське видавництво опублікувало твір незаконно ув´язненого Росією українського режисера Олега Сенцова. Книга "Купите книгу – она смешная", дійсно, позитивна та просякнута почуттям гумору.

 

Свій роман Олег Сенцов написав, уже перебуваючи в ув´язнені. Попри важкі умови, в яких майже два роки перебуває Олег Сенцов, його книга дотепна та легка для сприйняття. 

Презентацію книги Олега Сенцова "Купите книгу – она смешная" проведуть Данило Яневський та Ганна Маєвська. 

Коли і де: у п´ятницю, 22 квітня, з 19:00 до 19:45, зал "Къырым"

Поетично-музичний перформанс "Не-прозора сукенка, або Сім листів до Емілі Дікінсон"

Однією з програм "Книжкового Арсеналу" стане "Перехідність" Настасії Євдокимової. Події, які проходитимуть в її рамках, поєднуватимуть поетичне та перформативне мистецтво. 

Програма "Перехідність" досліджуватиме, що відбувається з текстами, коли вони переходять у музику/ зображення/ відео/ театр/ пластику. "Не-прозора сукенка, або Сім листів до Емілі Дікінсон" – це поетико-музичний перформанс. 

 

"Що ховається за словом? Що приховує сукня? Чиє обличчя за маскою? "Не-прозора сукенка, або Сім листів до Емілі Дікінсон" – спроба нагадати про необхідність вдумуватися в сутність речей і смислів, дивитися вглиб, а не ковзати поглядом. Вслухатися, а не просто чути ", - зазначає учасниця перформансу, поетеса Олена Степаненко.

Інші учасники - Олена Герасим´юк, Яніна Дияк, Богуслав Поляк, Богдан-Олег Горобчук, Заза Пауалішвілі, Остап Сливинський, Христина Халімонова.

Коли і де: у п´ятницю, 22 квітня, з 19:00 до 20.00, Вулична сцена

Дискусія про долю російської мови та культури в Україні

Мовне питання, а особливо двомовність, є доволі актуальним та неоднозначним для України. Разом з тим, що за офіційними даними більшість населення країни вважає рідною українську, російська залишається досить поширеною в Україні. 

Чи є в цій двомовності небезпека? Чи наш білінгвізм – наша перевага? Відомі письменники та публіцисти Юрій Винничук, Сергій Лунін, Юрій Макаров, Михайло Назаренко, Юлія П’ятецька та Борис Херсонський дискутуватимуть, чи можлива глоссектомія – "видалення мови".

Коли і де: у суботу, 23 квітня, з 12:00 до 13:25 в залі "Папір", кінозал 1

Літературно-мистецький перформанс "Сказкі руzzкаго міра"

Назва перформансу, позичена в однойменної книги Антіна Мухарського, говорить сама за себе. Антін Мухарський та Іван Семесюк знову візьмуться за свою "люту справу" та представлять літературно-музичне дійство.

Перформанс, який поєднає літературу та музику, як і завжди, буде сповнений гумору та іронії, патріотизму та нецензурщини. 

 

Коли і де: у суботу, 23 квітня, з 14:30 до 15:20, Вулична сцена

Ніч у бібліотеці

Восени 2014 року світ облетіла новина про американця Девіда Вілліса, який випадково опинився зачиненим в лондонській книгарні. Для нього інцидент став не дуже приємним, але чимало книгоманів з усього світу щиро заздрили Віллісу.

Організатори "Книжкового Арсеналу" упевнені, що бажаючих залишитись на ніч у книгарні або бібліотеці немало і серед українців. Для них в рамках цьогорічного ярмарку відбудеться спеціальна програма "Ніч у бібліотеці", під час якої всі бажаючі зможуть залишитись на ніч в одній з бібліотек Києва: Науковій бібліотеці Максимовича при університеті Шевченка, бібліотеці Кравченка, бібліотеці "Молода Гвардія" та деяких інших. 

Так, бібліотека Максимовича  розпочне свою програму о 20:00. Протягом ночі заплановані поетичний баттл, турнір з настільних ігор, літературна вікторина, гадання на книжках тощо. Також паралельно проходитимуть покази фільмів "Теорія всього" про Стівена Гокінга, "Блискучий розум" про Джона Неша та серіалу "Теорія великого вибуху".

 

Коли і де: у ніч з суботи на неділю, 23-24 квітня, з 20:00 до 7:00, вул. Володимирська, 58

У бі бліотеці імені Кравченка о 20:00 розпочнеться своя програма. Зокрема відвідувачів зустріне музикою редактор видання Comma та діджей Сергій Кейн, виступить 5 Vymir. Вночі гості зможуть взяти участь у пішому квесті "У пошуках неповерненої книги", а також у перегляді серіалу "Книгарня Блека" / Black books. 

 

Коли і де: у ніч з суботи на неділю, 23-24 квітня, з 20:00 до 7:00, вул. Ентузіастів, 51/24

Спогади людей, які пройшли ГУЛАГ

Сталінські табори забрали більше життів, ніж Друга світова. Умови життя в таборах, де сталінський режим катував своїх же громадян, були нестерпними. Навіть урядова комісія СРСР за 1954 рік констатувала: окрім тяжких побутових і санітарних умов, людям було складно психологічно. Виснажлива праця, відсутність зв´язку з близькими пригнічували в´язнів.

 

Кількість померлих у ГУЛАГу в період з 1918 по 1956 роки становить від 15 до 30 мільйонів. Станом на початок 1950-х років українці складали п´яту частину в´язнів.

У рамках спеціальної програми УІНП "Історія: (не)засвоєні уроки" журналіст "Новой газеты" Олена Рачова проведе презентацію спогадів людей, які пройшли ГУЛАГ "58-ма. Невилучене".

Коли і де: у неділю, 24 квітня, з 17:00 до 17:45, зал "Къырым"

Публічна дискусія з Лесем Подерв’янським

Лесь Подерв´янський є одним з найбільш провокативних сатиричних авторів в Україні. Свої п´єси, які висміюють проблеми сучасного суспільства, він пише суржиком і не цурається нецензурної лексики.

 

Творчість Подерв´янського легко знайти в Інтернеті, а з 2011 року періодично постановки за його п´єсами можна побачити і на театральній сцені. Найвідоміші з його творів – "Васіліса Єгоровна та мужичкі", "Гамлєт, або Феномен датського кацапізму", "Павлік Морозов. Епічна трагедія" тощо.

На "Книжковому Арсеналі" відбудеться публічна дискусія Леся Подерв´янського з читачами "За келихом червоного сухого".

Коли і де: у неділю, 24 квітня, з 15:00 до 15:45 на сцені "Меридіан".

Дар´я Тарасова



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

19.12.2024|11:01
Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
19.12.2024|07:49
Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
18.12.2024|13:16
Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
17.12.2024|19:44
Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
17.12.2024|19:09
Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
10.12.2024|18:36
День народження Видавництва Старого Лева
10.12.2024|10:44
На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
10.12.2024|10:38
Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
10.12.2024|10:35
Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
10.12.2024|10:30
У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”


Партнери