Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
6 книжок, які можна покласти в жіночу сумочку
Усі книжки цієї добірки, які нещодавно вийшли в українських видавництвах, писали жінки. Вонинадихають не опускати руки й вірити в диво попри все.
1. «Зворотний бік сутіні», Дара Корній, «Клуб Сімейного Дозвілля»
«Зворотній бік» — це трилогія Дари Корній. Книжки «Зворотній бік світла» та «Зворотній бік темряви» вийшли у 2012 та 2013 роках відповідно. Третій роман, що з’явилася цієї весни, завершує сагу про безсмертну Мальву. В основу сюжету покладена слов’янська міфологія.
Здавна між Темними та Світлими немає миру. Стриб покинув рід свого батька, володаря Тьми, заради Світлої жінки. Та вона пішла й заборонила шукати себе. А ось його доньку, Мальву, полюбила як рідну. Минули роки. Разом зі своїм батьком Мальва перейшла до світу темних. Вона повинна сама зробити вибір, на чиєму боці їй залишитися. Сили дівчини зростають…
Та світ міняється. Заклопотані боги не одразу помічають постать у сірому каптурі. Чи зможуть Світло і Пітьма здолати сіре павутиння Сутінок?
Дара Корній — авторка бестселерів «Гонихмарник», «Тому що ти є», «Щоденник мавки», «Зірка для тебе», «Крила кольору хмар», «Зозулята зими» (останні два – у співавторстві з Талою Владимировою). Неодноразово за свої романи здобувала відзнаки в «Коронації слова».
2. «Крамниця щастя», Ольга Деркачова, Літературна агенція «Discursus»
Для студентки педагогічного факультету Марини справжнім випробуванням, що перевернуло її світ з ніг на голову, стали зовсім не труднощі сирітського чи гуртожитського життя, а пари з математики в красивого та надзвичайно розумного викладача Олексія Степановича.
Молодий науковець Олексій звик легко здобувати у своєму житті все: від елементарних математичних знань до престижних грантів та перспективної роботи. Та чи вдастсься йому цього разу отримати найбажаніший трофей: серце молодої студентки Марини?
Ольга Деркачова — авторка книжок «Синдром підсніжника», «За лондонським часом», «Коли прокинешся» (цей роман на «Коронації слова-2014» визнано найкращим твіром про кохання) та інших. Портал ZAXID.NET писав: «Її … проза хоч і нерідко про стосунки між чоловіком та жінкою, однак аж ніяк не «прикрашена». Чи прикрашена екзистенційними ситуаціями, напруженими психологічними станами, драматичними сценами».
3. «Крізь безодню до світла», Алла Рогашко, «Клуб Сімейного Дозвілля»
Під липами затишного міста, попивши кави та поблукавши тихими вуличками, доля вирішує, що прийшов час їй утрутитися в життя трьох подруг: Віри, Христини та Мар’яни. Різні, як земля, вода й вогонь. Однакові, як… Як можуть бути однакові три самотні жінки, нещасливе кохання і невдалі шлюби у яких залишилися в минулому, а тепер лише квартира, робота та спільні посиденьки в улюбленій кав’ярні.
Але все раптово зміниться однієї весни. Випадковий попутник у маршрутці чи неочікуваний телефонний дзвінок. Коханню не важливо, де і з чого розпочати свою пристрасну мелодію. Тільки серце вестиме героїнь, роблячи вибір усупереч усім законам логіки. Воно геть не передчуває страшної небезпеки, що нависла над ними трьома: поруч полює холоднокровний убивця, і він ще жодного разу не схибив. Сподіватися залишається лише на долю, а доля — теж жінка.
Алла Рогашко — сучасна українська письменниця та журналістка. Пише сценарії та прозу, публікувалася в альманасі «Нова проза» та на мистецько-літературному порталі «Захід-Схід». У її романі «Осіннє рондо місячної ночі» описано романтичну історію кохання із краплинами містики у Львові 19 століття та нині.
4. «Проклята краса», Дарина Гнатко, «Клуб Сімейного Дозвілля»
Полтавщина. 30-ті роки 20 століття. Природа наділила просту сільську дівчину Ганнусю неабиякою красою. Товста чорна коса, світло-блакитні очі в темних віях, дзвінкий сміх. Парубки втрачають голову та готові на все, щоб оволодіти нею. Однак серед залицяльників юної красуні є й одружені чоловіки. Через Ганнусю руйнується чужа родини, а згодом і її власна.
Дарина Гнатко (Юлія Іргізова) — сучасна українська письменниця. Перший роман «Катерина» про кохання колишньої кріпачки й графа здобув диплом літературного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Вибір видавця».
5. «Спалені мрії», Ганна Ткаченко, «Клуб Сімейного Дозвілля»
Історичний роман, де за епіграф узято слова з кіноповісті «Україна в огні», має всі шанси стати на один щабель із твором Довженка. У ньому також показано незламний дух українців у жорнах Другої світової війни.
1944 рік, війна. Події відбуваються на Чернігівщині. Головна героїня Мар’яна втратила чоловіка, що зник безвісти на фронті, й на руках у неї четверо дітей. Жорстокість ворога не мала меж. За двох своїх фашисти вбивали тисячі, а потім палили вщент села. Безжальний вогонь забирав не лише життя — навіть мрії тих, кому вдалося врятуватися.
Ганна Ткаченко вміє точно й глибоко описати переживання своїх героїв, пропускає крізь душу кожне слово. Довгі роки роботи у соціальній сфері стали для неї неоціненним джерелом людинознавчого досвіду. Її перший роман «Голгофа козацьких нащадків» розповідає про Чернігівщину напередодні революції.
6. «Будь дивом. 50 уроків, щоб зробити неможливе можливим», Регіна Бретт, «Клуб Сімейного Дозвілля»
Ця книжка – скарбниця історій, які захоплюють та надають сил творити добро. На її сторінках звичайні люди відкривають свої серця та діляться уроками про те, як вони змінили життя, зробили неможливе можливим. Вони розкажуть вам, як бачити дива, що відбуваються щодня, та самому стати дивом. Книжка допоможе зрозуміти та прийняти себе й водночас спонукає стати кращим.
Регіна Бретт — відома американська журналістка, двічі виходила до фіналу Пулітцерівської премії в номінації «За коментар», лауреат численних премій за журналістську діяльність.
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року