
Re: цензії
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
- 11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. КременчукЖінкам потрібна любов
- 05.03.2025|Тетяна Белімова"Називай мене Клас Баєр": книга, що вражає психологізмом та відвертістю
- 05.03.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськСтефаник у художньому слові Оксани Тебешевської
- 22.02.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУЗоряний "Торф"
- 18.02.2025|Світлана Бреславська, Івано-ФранківськПро Віткація і не тільки. Слово перекладача
- 15.02.2025|Ігор ПавлюкХудожні листи Євгенії Юрченко з війни у Всесвіт
- 14.02.2025|Ігор ЗіньчукЗагублені в часі
- 05.02.2025|Ігор ЧорнийЯке обличчя у війни?
Видавничі новинки
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
Літературний дайджест
На "Коронації слова" переміг роман про любов сепаратистки і воїна АТО
3а 4,5 години нагородили майже 70 авторів.
"Навколо "Коронації" найкраще коло нації!" — каже письменник 61-річний Станіслав Бондаренко зі сцени Національної опери України. Тут 4 червня нагороджують переможців літературного конкурсу "Коронація слова". Щороку журі отримує близько 6 тис. рукописів. Нині конкурс відзначив 15-річчя.
— Ведіть себе добре. Щоб я за вас не червоніла. Ви все-таки члени журі, — каже письменниця Лариса Ніцой 11-річним хлопцям, які оточили її колом. Її син та інші школярі брали участь у дитячому журі. Їхнє рішення збіглося з дорослими суддями. Найкращим твором для дітей назвали рукопис "Комп і компанія" Анни Коршунової із Сум.
— Головний герой був комп´ютерним генієм, а його привезли в село. Був Владиком, а там став Славком. Він починає змінюватись, стає кращим, — каже 11-річний Ярослав Ніцой.
— Усі книжки були прикольні, — ділиться 11-річний Іван Кузьменко. — Переважно писали про сучасних невихованих дітей. Ці книжки набагато кращі, ніж те, що ми вивчаємо у школі.
На червоній доріжці перед Оперою фотографуються жінки у вишиванках і вечірніх сукнях. На службовому вході стоїть рамка-металошукач, у представників преси перевіряють апаратуру і сумки. Організатори очікують на президента Петра Порошенка. Задля безпеки забороняють привезти цистерну з пивом на фуршет. Президент не з´являється. Нагороджувати п´єси для дітей виходить його дружина 53-річна Марина Порошенко. Вбрана у синю сукню до підлоги, верх розшитий квітами.
За 4,5 год. відзнаки отримують близько 70 авторів. Між нагородженнями танцюють танго, гопак, виступають ансамблі Збройних сил та прикордонників.
Найкращим романом називають рукопис "Вересові меди" 65-річної Надії Гуменюк із Луцька. За нього отримає 20 тис. грн. На церемонію письменниця приїхала з чоловіком Володимиром Лисом. Його романи двічі здобували першу премію на "Коронації".
— Ще з початку 1990-х збирала матеріал для роману, — розповідає Надія Гуменюк. Вона у синій сукні, вишитій хрестиком. — У "Вересових медах" діють уродженець Полтавщини Микола Певний і його дружина Ніна. Приїхавши до Луцька, вони створили перший на Волині український театр. Радянська влада його розформувала. Миколу розстріляли 1940‑го, а Ніну відправили у Сибір. Як журналіст, вже писала про це подружжя. Також їздила в одне селище під Луцьком писати про бабусю, якій виповнилося 100 років. Вона сама воду носила з криниці. Пам´ятає війну, як ховалися за болотами у волинських лісах і дорогою загубила своє немовля. Дитину підібрали люди, які їхали наступними. Її образ також є в романі.
Лідер гурту "Океан Ельзи" 40-річний Святослав Вакарчук нагороджує поета Богдана Стельмаха. Із віршем "Між двома блокпостами" той переміг у номінації "Пісенна лірика".
— Яким має бути сучасний український герой? — запитую у співака дорогою до виходу.
— А я звідки знаю? — каже Святослав, на ходу фотографуючись із шанувальниками. — Не вважаю, що ми маємо шукати українського героя. Але…
— Так, девушка, напишите нам на почту. Мы рассмотрим все заявки по поводу интервью, — відтягає мене за руку висока білявка. — Святослав занят.
Останніми нагороджують лауреатів "Гранд-коронації". На неї подавали переможців останніх років. 30 тис. грн отримує львів´янка 55-річна Галина Вдовиченко за роман "Маріупольський процес".
— У мене зараз пульс 180, — каже письменниця зі сцени. На неї одягають дизайнерську корону.
— Це і павлине пір´я, і кружево з позолотою, — за лаштунками поправляє корону на письменниці меценатка Ольга Семанчак. Прикрасу виготовили з чоловіком Василем. — Так носили в Середні віки. Корона приїхала до вас зі Словаччини. Носіть на здоров´я, прибирайте в ній будинок, пишіть.
— "Маріупольський процес" — про кохання, війну, розуміння. Про дівчину-сепаратистку з-під Маріуполя і хлопця-укра, вояка української армії зі Львова, — розповідає Вдовиченко. — Багато спілкуюся з чоловіками з госпіталю та психлікарні, які лежать там після АТО. Неможливо зараз вважати якусь іншу тему важливішою. Я з цим романом лягала спати і прокидалася. Розуміла, доки не напишу, він мене не відпустить.
— Давайте разом заспіваємо із Стефанією Романюк, — на четвертій годині церемонії кажуть ведучі зі сцени.
— Та давайте краще по чарці, а то вже дуже довго, — говорить за лаштунками один із учасників ансамблю Збройних сил, сидячи на колонці.
Близько 22.00 у холі починається фуршет.
— Не знав, що 15 років відмічають бутербродами з ковбасою, — каже чоловік у вишиванці. Біля столів із їжею — натовп.
— Більше шампанського бери! — гукає йому жінка. — А то потім пізно буде!
6 разів зі сцени лунало "Слава Україні!" й 6 разів зал відповідав: "Героям слава!" на нагородженні в Національній опері України.
37 спеціальних відзнак вручили номінантам "Коронації слова". 19 із них учасники отримали за романи — в цій категорії цьогоріч вручено найбільше спеціальних відзнак.
45 дітей із всієї України увійшли до дитячого журі конкурсу "Коронація слова". Вони мали прочитати 17 робіт у номінації "Дитячі твори". Оцінювали за 10-бальною шкалою.
390 переможців різних номінацій обрало журі за 15 років існування міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова".
Олександра ВАСИЛЬЄВА
Коментарі
Останні події
- 30.03.2025|10:014 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
- 30.03.2025|09:50У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
- 20.03.2025|10:47В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
- 20.03.2025|10:25Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
- 20.03.2025|10:21100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
- 20.03.2025|10:19Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
- 20.03.2025|10:06«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»
- 13.03.2025|13:31У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
- 13.03.2025|13:27Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
- 11.03.2025|11:35Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку