Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень

Літературний дайджест

12.11.2013|07:59|"ТВі"

Найкраще диктант з української написав Любко Дереш

Торік найкращим знавцем мови виявився дипломат Ігор Осташ

Іспит з мови найкраще склав український письменник.

Сьогодні музиканти, співаки й літератори писали диктант єдності. Політиків на подію не запрошували, аби захід не був заанґажованим. Таким було рішення творчого колективу Національної радіостанції, організатора заходу.

Цього року перевірити свої знання граматики й синтаксису захотіло значно менше людей, аніж очікували організатори. І текст диктанту єдності був складнішим за торішній – рівня 11-го класу. 2012 року найкращим знавцем солов´їної виявився дипломат Ігор Осташ, який був Надзвичайним і Повноважним послом України в Канаді.

Деякі вже неодноразово брали участь у написанні диктанту. Наприклад, заслужена артистка України Жанна Боднарук уже втретє пише диктант. Вона забажала перевершити себе, бо раніше писала на 9 балів. Більшість відомих людей прийшли вперше. Приміром, отець Георгій навчався в російській школі, востаннє писав диктанти чверть століття тому. Але він не переймається.

За ручки взялися і журналісти. Голос з апаратної оголосив назву диктанту – "Піонер на ниві електроніки". Текст підготував і озвучив доцент університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. Він написав про вченого Бориса Грабовського, сина поета Павла Грабовського, який винайшов пристрій, що став основою передавальної телевізійної трубки, та отримав міжнародний патент на винахід. Текст був написаний зі складною пунктуацією.

У сміливців, які прийшли писати за партами Національної радіокомпанії, була можливість відразу дізнатися свої оцінки. Із тих, хто наважився показати свої помилки, найбільше їх зробив отець Георгій. Та поблажливий Олександр Авраменко поставив йому десять із мінусом. Відмінниця ще зі школи письменниця Марина Гримич написала на десятку – і засмутилася. Найвищий бал отримав Любко Дереш.

Загалом усі учасники погоджуються, що такі заходи сприяють національній єдності, і планують приходити ще.

Нагадаємо, цей диктант мав писати і прем´єр-міністр УкраїниМикола Азаров, але він напередодні відмовився складати іспит.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери