
Re: цензії
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
- 11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. КременчукЖінкам потрібна любов
- 05.03.2025|Тетяна Белімова"Називай мене Клас Баєр": книга, що вражає психологізмом та відвертістю
- 05.03.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськСтефаник у художньому слові Оксани Тебешевської
- 22.02.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУЗоряний "Торф"
- 18.02.2025|Світлана Бреславська, Івано-ФранківськПро Віткація і не тільки. Слово перекладача
- 15.02.2025|Ігор ПавлюкХудожні листи Євгенії Юрченко з війни у Всесвіт
- 14.02.2025|Ігор ЗіньчукЗагублені в часі
- 05.02.2025|Ігор ЧорнийЯке обличчя у війни?
Видавничі новинки
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
Літературний дайджест
За межами реальності: 5 книг з екзотичними сюжетами
Книжки цього огляду схожі на калейдоскоп фантастичних історій, які лише іноді можуть бути зібрані в одному, цілком реалістичному романі. Адже те, що являє собою синтез душі й тіла, тобто земних потреб та уподобань з нашими мріями і уявою, мало кому вдалося втілити в окремий сюжет. Принаймні автори цих книжок спробували, і їм це вдалося
Каролін Жорж. Із Синтезу. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2020
Цей роман, який невдовзі буде презентовано в межах "Днів Франкофонії в Україні" та за сприяння посольства Канади в Україні, направду змінює наші уявлення про свідомість і душу. Його авторка пише про речі, які сьогодні хвилюють багатьох творців майбутнього – в кіно, літературі, сьогоденні. За сюжетом у пошуках себе й Абсолюту модель, яка об’їздила безліч країн, намагається врятуватися від внутрішньої порожнечі й перетнути межі реальності, ставши ідеальним зображенням завдяки своєму цифровому аватару. Насправді за футуристичними деталями високотехнологічного майбутнього ховається тотальна самотність дитини, сімейні драми й ескапізм. По суті, це історія тіла і відображення, утворення та розпаду, загадка досконалого образу незважаючи на смертність плоті. "Після десятиріччя творчості у мене вже не залишилося достатньо ікон для натхнення, - згадує героїня, яка шукає свій образ. - Ідолів від мистецтва, моди, музики, кіно, коміксів було недостатньо. Слід було розширити власні горизонти, шукати деінде. І потроху в мене з’явилася потреба повернутися й усе переопрацювати". Що ж вийде із синтезу тіла й душі, якщо поєднати усе це з власними мріями про Абсолют? Читайте, і вам відкриється таємниця високомистецького сурогату… А чи новітньої людської сутності.
Ніколя Дікнер. Нікольскі. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2020
Авторка цього роману, презентованого своєю чергою на "Днях Франкофонії", як пише Le Mond, поєднує гру й задоволення від оповіді, розбурхуючи читацьку увагу драйвом детективу, у ритмі сценариста і з натхненням романіста пригодницьких книжок. За сюжетом навесні 1989 року герої роману - Ноа, Джойс та оповідач, які незабаром святкуватимуть свої двадцятиліття, - залишають рідні місця, щоб розпочати тривалу й захопливу подорож до мегаполіса. У Монреалі вони, незважаючи на помилки молодості і гадаючи, що позбулися минулого, намагаються налагодити свої життя. Однак їхні траєкторії несподівано перетинаються. Оповідного шарму додає любов автора до експериментів, тож у романі він поєднує в одній історії археологів, які досліджують відходи, флібустьєрів усіх мастей, морських зміїв, тунців, жертв землетрусу, букініста, неграмотного водолаза, купу поштових відділень та загадкову книгу без обкладинки. Іноді все разом це нагадує екзотичну енциклопедію, крізь яку пробираєшся ніби крізь джунглі яскравих образів і влучних фраз. "Скат у зірочку, веселкова корюша, осетр, оселедець, сардина, морська форель, вугор, тріска, мерланг, тривусий минь, зевс, лобань, барабуля смугаста, кефаль-губач, пеламіда атлантична, риба-меч, великий морський окунь, малий морський окунь, камбала, морський півень, лиманда, арноглось, сайра - квартира кишить рибами. Вони плавають по всіх стінах, на плакатах, поштових листівках й у зменшених моделях із синтетичного каучуку. Приміщення чисте, добре впорядковане, та Ноа не помічає нічого, крім риб. Чи не потрапив він до якогось рибомана?".
Жослін Сосьє. Шахтоємці. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2019
За сюжетом цієї сімейної саги, так само презентованої на "Днях Франкофонії в Україні", у загубленому серед канадських лісів шахтарському містечку мешкає незвична родина — у ній аж двадцять одна дитина. Утім, хай хоч яка велика і монолітна буває родина ("Усюди, у всіх хатинках — пригнічені, зажурені, заплакані люди, — але не в нас. Для нас сонце світило яскраво"), кожен у ній – окрема особистість, яка має свої власні радощі, страхи, сподівання. Тож ця історія - справжній гімн родовим, індивідуальним, а не родинним цінностям, кровному братерству, мужності, завзятості та перевагам метикуватих королів кам’яних кар’єрів перед сільськими свинопасами і гречкосіями. "Усю дорогу ми до хрипів горлали щось, тато доєднував до какофонії свій клаксон — це була рідкісна і незабутня мить у житті нашої родини, коли він виринав зі своїх розмислів і приєднувався до наших пустощів". Так само, як різне дитинство в усіх членів великої родини, шлях між дитинством і старістю часом в усіх виявляється теж різним, далеким від ідеалістичного уявлення про спільні "сімейні цінності".
Ірина Лобусова. Лугару. – Х.: Фоліо, 2019
За сюжетом цього містичного трилера головна героїня спочатку була свято впевнена, що Лугару – симбіоз людини і вовка - це щось із галузі міфології, аж поки події, що почали відбуватися з нею, змусили докорінно змінити цю наївну думку. Адже вона працює в моргу, оскільки більш нікуди не прийняли, і трупи, які почали їй траплятися, дуже й дуже дивні. Смерть людини, як показала експертиза, настала через те, що хтось перекусив їй сонну артерію. А після проведеного додаткового аналізу стає ясно, що на її шиї залишилися сліди зубів людини. Крім того, навіть у буденному житті героїні починають відбуватися моторошні події, що іноді нагадують сцени з "Майстра і Маргарити" Булгакова, коли розкрили вампірську суть Варенухи. "- К тебе должен кто-то прийти? - Нет... Не в том речь. Сосед попросил одолжить, чтобы квартиру посторожил. Он на сутки уехал... Утром его заберу, - Виктор заговорил быстро-быстро, а глаза его забегали по сторонам. Вдруг ясно и отчетливо Зина поняла, что Виктор лжет. Понимание это пришло яркой вспышкой, как бы освещая самые темные участки страшной комнаты". "Всегда был смышлен", - як сказав з цього приводу в класика вищезгаданий персонаж.
Андрій Новік. Аномалія. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2020
Географія цього психологічного та інтелектуального чтива напрочуд широка, а події та їх наслідки неабияк заплутані й таємничі. Німеччина і США, Іспанія, Франція та Марокко – саме в таких просторових межах відбувається дійство. Що ж до часу... Все починається в наші дні в Гамбурзі, де створюється реальність, якою надалі годі опанувати. Саме тут науковця Александера Бунге знаходять мертвим у власному кабінеті. Він був одним з учасників експериментів з виявлення гравітаційної аномалії в кристалах. Агент спецслужби Маркус Бруннер починає розслідування. Тим часом українці Остап, Віталій, Ян та Марта прилітають до Марокко на відпочинок. Під час екскурсії вони опиняються в моторошній ДТП. Це було так дивно, наче водії випали з цієї реальності на кілька секунд. Остап розуміє, що відбувається щось незвичайне. А потім він зустрічає Аміру — дівчинку, що вижила після тієї ДТП. І стала інакшою… Тепер на неї розпочато полювання. Аміра якось пов’язана зі смертю науковця Бунге. Бруннер хоче знайти дівчинку, бо вона — ключ до катастрофи… "Книга, яку ви зараз тримаєте в руках, у певному значенні є особливою для мене, - зауважує автор. - У ній описано речі, які оточують нас із вами, однак про які ми навіть не здогадуємося. Кожен проведений дослід містить під собою реальне підґрунтя, а загадкові просторово-часові кристали насправді існують".
Коментарі
Останні події
- 30.03.2025|10:014 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
- 30.03.2025|09:50У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
- 20.03.2025|10:47В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
- 20.03.2025|10:25Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
- 20.03.2025|10:21100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
- 20.03.2025|10:19Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
- 20.03.2025|10:06«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»
- 13.03.2025|13:31У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
- 13.03.2025|13:27Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
- 11.03.2025|11:35Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку